اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران

 

به گزارش ایران ناز آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا به این شرح است

 

کیانوش جهانپور،‌ مسئول روابط عمومی وزارت بهداشت ایران تاکید کرد که از میان ۷۳۵ موردی که ظرف روزهای اخیر تحت نظر و بررسی قرار گرفتند، ۱۸ مورد ابتلا به کووید-۱۹ (کروناویروس) تأیید شده که چهار نفر از این جمع متاسفانه جان خود را از دست داده‌اند.

 

او با اشاره به نقل قول وزیر بهداشت ترکیه از وزیر بهداشت ایران گفت که این نقل قول “درست منعکس نشده است.”

 

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران

 

پیشتر رسانه های ترکیه گزارش داده بودند که وزیر بهداشت این کشور پس از گفت وگوی تلفنی با همتای ایرانی اش گفته که تعداد درگذشتگان در اثر ویروس کرونا در ایران ۵ نفر است و ۷۳۵ مظنون به این بیماری در ایران وجود دارد.

 

همچنین به گزارش ایران ناز رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: از بین موارد مشکوک به ابتلا کرونا مرگ ۲ نفر به اثر این ویروس تایید شد.

 

ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: از بین موارد مشکوک به ابتلا کرونا مرگ ۲ نفر بر اثر این ویروس تایید شده است.

 

او با اشاره به اینکه موارد مشکوک به ابتلا به کرونا در گیلان هم تایید شده است، افزود: بخشی از بیمارستان‌های رازی و ولایت رشت برای بستری کردن بیماران مشکوک به این ابتلا به این ویروس ایزوله شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در دیگر شهرستان‌های گیلان هم با هماهنگی استانداری بیمارستان‌های مشخص و ایزوله خواهد شد تا بیماران مشکوک به ابتلا به کرونا در آن بستری شوند.

 

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران

 

ارسلان سالاری درباره کمبود ماسک و مایع ضد عفونی در گیلان افزود: در مواقع بحرانی معمولا افرادی سودجو بدنبال سواستفاده از این شرایط هستند که حتما در اسرع وقت با این افراد برخورد خواهد شد.

 

او گفت: گیلانی‌ها نگران نباشند با هماهنگی با وزارت بهداشت و درمان فردا ماسک و مواد ضدعفونی کننده به گیلان خواهد رسید.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: کرونا درمان و واکسن ندارد و تنها راه مقابله با این بیماری پیشگیری و رعایت بهداشت فردی به خصوص شستن مداوم دست ها، رعایت فاصله یک تا یک و نیم متری با افراد مشکوک، استفاده از ماسک و گرم نگه داشتن بدن است.

 

ارسلان سالاری، با بیان اینکه ویروس کرونا ۸ تا ۴۸ ساعت بیرون از بدن زنده می‌ماند، گفت: سرفه شدید، سردرد، تب و تنگی نفس از علایم این بیماری است.

 

او افرود: فرد مبتلا ۴ تا ۱۴ روز می‌تواند ناقل این بیماری باشد بدون اینکه علایم خاصی داشته باشد.رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان با بیان اینکه مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا کمتر از ویروس آنفولانزا است، تصریح کرد: مرگ میر ناشی از کرونا در افراد کمتر از ۵۰ سال نیم درصد است

 

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران