اطلاعيه مهم وزارت بهداشت درباره ی کنکور

مجموعه : مجله خبری روز
اطلاعيه مهم وزارت بهداشت درباره ی کنکور

اطلاعيه مهم وزارت بهداشت درباره ی کنکور

 

به گزارش ایران ناز تصمیم تازه ای برای برگزاری یا تعویق کنمکور سراسری سال 99 گرفته شده است . مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در خصوص برگزاري کنکور سراسري اطلاعيه اي صادر کرد.

 

اطلاعيه مهم وزارت بهداشت در خصوص برگزاري کنکور صادر شد .به گزارش ایران ناز در اين اطلاعيه آمده است:

 

اطلاعيه مهم وزارت بهداشت درباره ی کنکور

 روز دوشنبه ۲۰ مرداد در نشستی با حضور روسای محترم کمیسیون های آموزش و تحقیقات، بهداشت و درمان و تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان سنجش آموزش کشور موضوع ارزیابی قابلیت های اعمال پروتکل های بهداشتی در برگزاری آزمون های سراسری ورود به دانشگاه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان سنجش آموزش کشور در این جلسه ابراز داشتند که با توجه به سختگیرانه تر بودن پروتکل های بهداشتی ابلاغی، امکان برگزاری کنکور سراسری در تاریخ مصوب میسر نخواهد بود و در صورت پافشاری وزارت بهداشت بر پروتکل های ابلاغی و عدم امکان تسهیل و تخفیف در فاصله گذاری نسبت به آزمون ورودی کارشناسی ارشد دانشگاه ها، تاریخ برگزاری کنکور، یک ماه به تعویق افتد.

 

لذا با توجه به اصرار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اعمال دقیق پروتکل های بهداشتی و در راستای رعایت ایمنی و سلامت داوطلبان عزیز و همچنین همراهی و تاکید روسای محترم کمیسیون های مربوطه در مجلس شورای اسلامی، مقرر شد که این موضوع و تاریخ پیشنهادی جدید برگزاری این آزمون در ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت اضطراری مطرح و پس از تایید، مراتب به اطلاع داوطلبان رسانده شود.