اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

ماه چهره خلیلی : ترجیح می‌دهم کار خوب بازی کنم تا پرکار باشم

ماه چهره خلیلی : ترجیح می‌دهم کار خوب بازی کنم تا پرکار باشم
بازیگر سریال مرضیه  گفت:تا الان متعلق به هیچ باندی نبوده ام و این روش را نمی پسندم.
 
 

ماه چهره خلیلی  این روز‌ها در جدیدترین ساخته فلورا سام نقش آفرینی می‌کند.

 

حالا به بهانه نقش آفرینی ماه چهره خلیلی در «مرضیه» با او هم صحبت شدیم و گفت و گویی را ترتیب دادیم که در ادامه می‌خوانید:

 

از دلایل حضور خود در سریال مناسبتی «مرضیه» برایمان بگویید.

 

با توجه به سریال‌های تاریخی که در تلویزیون بازی کرده ام، همیشه دوست داشتم کار مناسبتی هم انجام دهم، اما فرصت آن پیش نمی‌آمد.

 

البته به جز سریال «مختارنامه» که عموما در ایام محرم پخش می‌شود و سریال «نردبان آسمان» هم که اتفاقی در ماه مبارک رمضان پخش شد؛ کار مناسبتی نداشته ام.

 

بازی در کار مناسبتی را به خدا سپرده بودم

 

از این رو دوستان همیشه از من سوال می‌کردند که چرا کار مناسبتی ویژه نوروز، رمضان و محرم ندارم؟

 

باید بگویم که عملی شدن یا نشدن این خواسته را به خدا سپرده بودم که اگر بازی در یک اثر مناسبتی برای من صلاح است خودش این موقعیت را برایم رقم بزند.

 

به همین دلیل زمانی که سریال «مرضیه» به من پیشنهاد شد خیلی از اتفاقات دست به دست هم دادند تا آن را قبول کردم.

 

اول به این خاطر پذیرفتم که این سریال مربوط به محرم و حضرت امام حسین (ع) است که حساب او جداست.

 

دلیل دوم این بود که قبلا با خانم سام کار کرده بودم و زمانی که برای این نقش با من تماس گرفتند، فیلمنامه کامل آماده نشده بود و به صورت شفاهی برای من تعریف کردند اما من با اعتماد به قلم ایشان نقش مرضیه را قبول کردم.

 

درباره تجربه‌هایی که از ماه محرم دارید برایمان بگویید.

 

در ایام محرم مراسم‌های مختلفی را در نقاط مختلف جهان شاهد هستیم. همه ما ایرانیان و مسلمانان به واسطه اعتقاد قلبی به ماه محرم ارادت خاصی داریم.

 

در این سال‌ها که در لندن زندگی کردم؛ این مراسم را برگزار می‌کنیم. برادرم در روز عاشورا نذر دارد و مادرم هم سفره نذری می‌اندازد.

 

حالا امسال این فرصت برای من پیش آمد تا بتوانم از قاب تلویزیون کاری را با همین حال و هوا بازی کنم اقبالی بود که امسال نصیب من شد.

 

به همین دلیل برای من خیلی جذاب است که خانواده‌ام مرا در یک سریال با حال و هوای محرم بینند.

 

نام آخرین کار‌هایتان در سینما را به خاطر دارید؟

 

آخرین کار من فیلم «تصویرم در آینه  نیست»بود، البته منتظر اکران «فیلم یادم تو را فراموش» هستم.

 

 ماه چهره خلیلی : ترجیح می‌دهم کار خوب بازی کنم تا پرکار باشم

 

به دلیل شکایت ناصر محمد خانی است که این فیلم تا الان اکران نشده است؟

 

موقعیت‌های مختلفی برای پخش فیلم داشتیم، اما اتفاقاتی باعث شد که تاکنون اکران نشود.

 

من در این فیلم نقش همسر اول فوتبالیست را بازی می‌کنم و نقش خود فوتبالیست را هم حسین یاری ایفا می‌کند. البته باید بگویم که داستان فیلم «یادم تو را فراموش» با قصه واقعی که اتفاق افتاده بسیار متفاوت است.

 

از داستان واقعی اقتباس شده است؟

 

اصلا نمی‌توان گفت از داستان واقعی اقتباس شده باشد چراکه اصلا شبیه نیست.

 

وضعیت سینما را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

 

به عنوان یک بازیگر می‌توانم بگویم که سینمای ما با همه ضعف و کاستی‌ها موفق است؛ شاید خیلی‌ها گلایه‌مند باشند خود من هم مستثنی نیستم.

 

یکسری از موارد هست که باب میل ما نیست، اما سینمای ما در دنیا حرفی برای گفتن دارد، اما با توجه به شرایط موجود ترجیح می‌دهم کار خوب بازی کنم تا پرکار باشم.

 

 

بازیگران حرفه ای و کاربلد بیکار هستند

 

حضور مافیا و تکراری شدن حضور بازیگران در فیلم‌ها بر کمرنگ شدن انگیزه شما تاثیر گذار بوده است؟

 

بدون شک حضور مافیا در این عرصه تاثیرگذار است، اما من همیشه مسیر و شیوه خودم را در پی گرفتم تا الان متعلق به باندی نبودم و این روش را نمی‌پسندم؛ تحت تاثیر این باند‌ها هم نیستم.

 

فکر می کنم بهتر است تولیدات سینمایی را افزایش دهیم چرا که بازیگران حرفه‌ای و کاربلدی را داریم که بیکار هستند.

 

به نظر شما ماندگاری یک بازیگر به چه عواملی بستگی دارد؟

 

خیلی از معیار‌ها باید دست به دست هم بدهد تا یک بازیگر ماندگار شود.

 

این سوال پاسخ گستره‌ای دارد نمی‌توان در یک یا دو جمله بسنده کنم، من که دو دهه سابقه حضور در سینما، تئاتر و تلویزیون را دارم نمی‌توانم بگویم که راز و رمز آن چیست

 

در این مدت یکسری از پیشنهاد‌های کاری را قبول نکردم، البته نمی‌توانم بگویم این یک معیار برای سنجش بازیگر است، زیرا من با توجه به دانش، تجربه و هر آنچه که در این سال‌ها آموختم و با توجه به سلیقه و یافته‌های خودم مسیر را انتخاب کردم.

 

برخی از بازیگران کار نکردن با برخی از کارگردان‌ها را رمز موفقیت می‌دانند در صورتی که رمز ماندگاری در کار نکردن با کارگردان یا حساسیت بر روی بازیگر مقابل و یا حتی داخل شدن در ژانر‌های مختلف نیست.

 

بلکه اگر یک بازیگر کار خود را درست انجام دهد موفقیت هم همراه تلاش به سراغ او می‌آید؛ مسیری که من انتخاب کردم در کارنامه هنری من کاملا مشهود است.

 

ماه چهره خلیلی : ترجیح می‌دهم کار خوب بازی کنم تا پرکار باشم

 

مسیر آکادمیک در ماندگاری چقدر مهم است؟

 

به علم آکادمیک اعتقاد دارم نه تنها در حرفه بازیگری بلکه در هر حرفه‌ای برای موفق بودن یکی از فاکتور‌های بسیار مهم تحصیلات آکادمیک است، چه بسا خودم هم همین مسیر را انتخاب کردم درست است

 

در ابتدا آقای قادری و مادر بزرگم قدم به قدم همراه من بودند، اما بعد از تجربه اول تصمیم گرفتم این حرفه را جدی‌تر پیگیری کنم به همین منظور در کلاس‌های بازیگری رفتم، حتی این حرفه را در لندن دنبال کردم.

 

تجربه نشان داده بازیگرانی که اطلاعات تئوری نداشته اند با بازی تجربه کسب کرده اند، البته که برای تجربه ارزش قائل هستم، اما با تکنیک بازیگری آشنایی نداشتند.

 

چقدر اهل سینما رفتن و فیلم دیدن هستید؟

 

معتقدم که باید هم فیلم خوب دید و هم فیلم بد؛ من همه فیلم ها را از فیلترهای مختلف نقد می گذرانم و در ذهن خودم از آنها انتقاد می کنم و درباره آن برای خودم مطلب می نویسم.

 

درست است من سینمای کشور‌های مختلف را دنبال می‌کنم، اما باید بدانیم که همکارانمان چه می‌کنند.

 

فیلم‌های کشور خودم را هم ببینم چرا که به کار من کمک می‌کند شاید فردا بازیگر آن فیلم مقابل من قرار بگیرد لازم است که رزومه او را بدانم.

 

شاید فردی باشد که از لحاظ اجتماعی خیلی فعالیت داشته باشد و شناخته شده است، اما چیزی که برای من مهم است حرفه‌ای بودن بازیگر است یک زمانی نقش، متن و عوامل مهم بود، اما الان شرایط طوری شده که همه پارامتر‌ها را درنظر می‌گیرم و بعد انتخاب می‌کنم.