اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

با آهسته غذا خوردن لاغر شوید!!

با آهسته غذا خوردن لاغر شوید!!

به گزارش ایران ناز مطالعات نشان می دهند آهسته خوردن به شما کمک می کند بیشتر احساس سیری کرده و در نتیجه وزن کم کنید. این مقاله می گوید که آهسته خوردن هم برای سلامتی و هم برای کاهش وزن چه فوایدی دارد.بسیاری از مردم غذایشان را سریع و بی توجه می خورند، در حالی که به آرامی خوردن،

 

رویکردی بسیار هوشمندانه است. در حقیقت، مطالعات نشان می دهند آهسته خوردن به شما کمک می کند بیشتر احساس سیری کرده و در نتیجه وزن کم کنید. این مقاله می گوید که آهسته خوردن هم برای سلامتی و هم برای کاهش وزن چه فوایدی دارد.کسانی که تندتند غذا می خورند نسبت به آنهایی که آهسته می خورند

 

بیشتر در معرض چاقی هستند. در حقیقت، احتمال اضافه وزن در تندخورها نسبت به آهسته خورها، 115 درصد بیشتر است و به مرور زمان وزن اضافه می کنند. در تحقیقی، پژوهشگران بیشتر از 4000 زن و مرد میانسال را مورد بررسی قرار دادند و از آن ها پرسیدند که با چه سرعتی غذا می خورند.کسانی که تندتند غذا می خورند نسبت به آنهایی که آهسته می خورند

 

بیشتر در معرض چاقی هستند. در حقیقت، احتمال اضافه وزن در تندخورها نسبت به آهسته خورها، 115 درصد بیشتر است و به مرور زمان وزن اضافه می کنند. در تحقیقی، پژوهشگران بیشتر از 4000 زن و مرد میانسال را مورد بررسی قرار دادند و از آن ها پرسیدند که با چه سرعتی غذا می خورند.

 

با آهسته غذا خوردن لاغر شوید!!

 

آنهایی که گفته بودند “خیلی تند” غذا می خورند، چاق تر بودند و از سن بیست سالگی به بعد، شروع به اضافه وزن کرده بودند. مطالعه ی دیگری، تغییرات وزنی 529 مرد را طی یک دوره 8 ساله مورد بررسی قرار داد. کسانی که گفتند جزو تندخورها هستند دو برابر کسانی که جزو آهسته خورها یا با سرعت متوسط خورها بودند،

 

اضافه وزن داشتند.اشتها و دریافت کالری شما تا حدود زیادی توسط هورمون های تان کنترل می شود. به طور طبیعی بعد از خوردن، روده شما هورمون گرلین را که کنترل کننده گرسنگی است فرو می نشاند. همچنین هورمون های ضد گرسنگی کوله سیستوکینین، پپتید و GLP-1 ترشح می شوند.

 

این هورمون ها پیامی به مغز ارسال می کنند تا بداند که شما غذا خورده اید و این مواد مغذی در حال جذب شدن هستند. این فرایند موجب کاهش اشتها شده، به شما احساس سیری داده و به شما کمک می کند تا دست از خوردن بکشید. این فرایند حدوداً 20 دقیقه زمان می برد،

 

بنابراین آهسته و آرام غذا خوردن به مغزتان زمان لازم برای دریافت این سیگنال ها را می دهد.خیلی تند غذا خوردن اغلب منجر به پرخوری می شود چون مغز زمان مورد نیازش برای دریافت پیام سیری را ندارد. ضمناً، آهسته خوردن، باعث کاهش مقدار غذایی می شود که در یک وعده می خورید.

 

با آهسته غذا خوردن لاغر شوید!!

 

دلیلش هم افزایش میزان هورمون ضد گرسنگی می باشد که در صورت تند تند نخوردن ترشح می شود.خیلی تند غذا خوردن اغلب منجر به پرخوری می شود چون مغز زمان مورد نیازش برای دریافت پیام سیری را ندارد. ضمناً، آهسته خوردن، باعث کاهش مقدار غذایی می شود

 

که در یک وعده می خورید. دلیلش هم افزایش میزان هورمون ضد گرسنگی می باشد که در صورت تند تند نخوردن ترشح می شود.برای این که آهسته تر بخورید مجبورید غذایتان را پیش از قورت دادن چندین بار بجوید. این به شما کمک می کند کالری کمتری دریافت کرده و وزن کم کنید.

 

در حقیقت مطالعات متعددی نشان داده اند افرادی که مشکل اضافه وزن دارند، کمتر از آنهایی که وزن نرمال دارند غذایشان را می جونداندازه در پژوهشی، افراد با وزن نرمال و اضافه وزن مورد بررسی قرار گرفتند. هر دو گروه، کالری کمتری از وعده غذایی که آهسته تر خورده بودند دریافت کردند که البته این تفاوت در گروه افراد با وزن نرمال بیشتر هم بود.

 

هردو گروه بعد از آهسته خوردن، مدت طولانی تری احساس سیری می کردند و در مقایسه با زمانی که تندتر خورده بودند، یک ساعت بعد از خوردن غذا، کمتر احساس گرسنگی می کردند. این کاهش چشمگیر در دریافت کالری، به مرور زمان منجر به کاهش وزن می شود.برای این که آهسته تر بخورید مجبورید غذایتان را پیش از قورت دادن چندین بار بجوید.

 

با آهسته غذا خوردن لاغر شوید!!

 

این به شما کمک می کند کالری کمتری دریافت کرده و وزن کم کنید. در حقیقت مطالعات متعددی نشان داده اند افرادی که مشکل اضافه وزن دارند، کمتر از آنهایی که وزن نرمال دارند غذایشان را می جوند.برای این که آهسته تر بخورید مجبورید غذایتان را پیش از قورت دادن چندین بار بجوید.

 

این به شما کمک می کند کالری کمتری دریافت کرده و وزن کم کنید. در حقیقت مطالعات متعددی نشان داده اند افرادی که مشکل اضافه وزن دارند، کمتر از آنهایی که وزن نرمال دارند غذایشان را می جوند.در تحقیقی، دانشمندان از 45 نفر خواستند آن قدر پیتزا بخورند تا سیر شوند و این کار را با تعدادهای مختلف جویدن انجام دهند:

 

یک بار یک و نیم برابر حد نرمال و یک بار هم دو برابر حد نرمال. متوسط کالری دریافتی زمانی که یک ونیم برابر تعداد نرمال جویده بودند، 9.5 درصد و زمانی که دو برابر تعداد نرمال جویده بودند 15 درصد کاهش یافته بود.در تحقیقی، دانشمندان از 45 نفر خواستند آن قدر پیتزا بخورند تا سیر شوند و این کار را با تعدادهای مختلف جویدن انجام دهند:

 

یک بار یک و نیم برابر حد نرمال و یک بار هم دو برابر حد نرمال. متوسط کالری دریافتی زمانی که یک ونیم برابر تعداد نرمال جویده بودند، 9.5 درصد و زمانی که دو برابر تعداد نرمال جویده بودند 15 درصد کاهش یافته بود.مطالعه ی دیگری هم نشان داد وقتی تعداد جویدن برای هر لقمه از 15 به 40 افزایش پیدا می کند، کالری دریافتی کمتر شده و میزان هورمون سیری افزایش می یابد.