عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تأثیرات صحبت کردن با جنین نوزاد در دوران بارداری

تأثیرات صحبت کردن با جنین نوزاد در دوران بارداری

تأثیرات صحبت کردن با جنین نوزاد در دوران بارداری

 

آیا میدانید که صحبت کردن با جنین در دوران بارداری چه تاثیراتی دارد؟

به گزارش گروه پزشکی ایران ناز دانشمندان با تحقیقات بسیاری که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که جنین تمامی صحبت ها را از دردون شکم میشنود، بنابراین به مادران باردار بسیار توصیه شده است که با فرزندان خود صحبت کنند.

 

طبق تحقیقات انجام شده از سوی موسسه تحقیقاتی پزشکی هاروارد صحبت با جنین در دوران بارداری با جنین می‌تواند توانایی گفتار کودک در آینده را تقویت کند و باعث رشد بهتر کورتکس مغز جنین شود. طبق مقاله‌ای که در مجله Proceedings of National Academy of Sciences منتشر شده است.

 

صدای مادر از جمله ابتدایی‌ترین صداهایی است که جنین متوجه آن می‌شود. بررسی‌ها نشان داده نوزادان از لحظه تولد قادر به تشخیص برخی المانهای زبان و گفتار هستند و صدای مادر و صحبت‌های او در دوران جنینی با فرزندش می‌تواند به رشد کورتکس مغز جنین و سیستم شنوایی و گفتاری او کمک کند.

 

محققان برای اثبات این موضوع از ۴۰ نوزاد نارس که بین هفته‌های ۲۵ تا ۳۲ بارداری متولد شده بودند تست گرفتند. نوزادان به دو دسته تقسیم شدند. برای گروهی از نوزادان هر روز به مدت یک ماه روزی ۳ ساعت صدای ضبط شده مادر و صدای قلب او روی یک نوار پخش شد.

 

گروه دوم تنها صداهای معمول بیمارستان را می‌شنیدند. بعد از یک ماه بررسی رشد کورتکس مغز نشان داد نوزادان گروه اول که در معرض صدای مادر بودند رشد بهتری داشتند. محققان میگویند که تاثیر صدای مادر بر رشد مغزی نوزادان نارس بسیار قابل توجه است و کشف مهمی به شمار می‌رود.