عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

در مورد تاثیر پیاده روی در سوزاندن کالری چه میدانید؟

مجموعه : سبک زندگی
در مورد تاثیر پیاده روی در سوزاندن کالری چه میدانید؟

در مورد تاثیر پیاده روی در سوزاندن کالری چه میدانید؟

 

تاثیر پیاده روی کردن در سوزاندن کالری

در مورد تاثیر پیاده روی کردن بر روی لاغری و کاهش وزن و همچنین سوزاندن کالری چه میدانید؟ به گزارش گروه سلامت سایت ایران ناز معمولا این پیاده روی ها تاثیر زیادی بر سوزاندن کالری دارند بطوریکه با یکساعت پیاده روی میتوانید 500 کالری بسوزانید و با پیاده روی یک ساعته کالری های اضافه را سوزانده و به وزن دلخواه خود برسید.

 

اگر شما اضافه وزن دارید و یا چاق هستید، مصرف 500 کالری بیشتر با یک پیاده روی روزانه به شما کمک می‌کند تا در هفته حدود نیم کیلو وزن کم کنید. حتی اگر اضافه وزن نداشته باشید، سوزاندن این میزان کالری باعث خواهد شد تا خوش اندام بمانید.

 

با پیاده روی خطر ابتلا به بیماری‌ها را کاهش دهید، شرایط بدنیتان را تنظیم کنید و از احتمال اضافه وزن در آینده جلوگیری کنید. راهنمای فعالیت فیزیکی آمریکا، توصیه میکند تا هر هفته به مدت 150 تا 300 دقیقه تمرینات کاردیویی مانند پیاده‌روی انجام دهید تا از فواید سلامتی آن بهره مند شوید.

 

فرد 57 کیلویی

مدت زمانی که لازم است تا به کمک پیاده‌روی 500 کالری بسوزانید، به سرعت راه رفتن و وزنتان بستگی دارد. هر چه وزنتان بالاتر باشد، کالری بیشتری نسبت به یک فرد سبک وزن می‌سوزانید. طبق نظر نشریه هاروارد، اگر 57 کیلو باشید، باید با سرعت شش کیلومتر در ساعت و حدود 111 دقیقه راه بروید تابتوانید 500 کالری مصرف کنید.

 

فرد 70 کیلویی

اگر 70 کیلو هستید، به این معنی است که زمان کمتری برای کالری سوزی در مقایسه با یک فرد 57 کیلویی لازم دارید، البته بشرطی که با همان سرعت راه بروید. کسی که 70 کیلوست، با سرعتی حدود شش کیلومتر بر ساعت، در حدود نود دقیقه، و یا راه رفتن با سرعتی حدود پنج کیلومتر بر ساعت، حدود 100 دقیقه، می‌تواند 500 کالری بسوزاند. از طرفی افزایش سرعت به هفت کیلومتر بر ساعت، باعث خواهد شد تا بتوانید تنها در 81 دقیقه 500 کالری بسوزانید.

 

تاثیر پیاده روی کردن

 

فرد 84 کیلویی

افرادی که 84 کیلو وزن دارند، 500 کالری را در طی زمان کوتاه تری نسبت به اشخاص 57 و 70 کیلویی خواهند سوزاند. البته تا زمانیکه با همان سرعت پیاده روی کنند. نشریه سلامت هاروارد گزارش میکند که افراد 84 کیلویی، اگر 75 دقیقه با سرعت شش کیلومتر بر ساعت، و یا 85 دقیقه با سرعت پنج کیلومتر بر ساعت بدوند، 500 کالری خواهند سوزاند.

 

پیاده روی در مقابل سایر ورزشها

گرچه پیاده روی فعالیتی آسان برای عضلات و یک تمرین عالی کاردیو است، مشخصا کالری کمتری نسبت به دویدن یا شنا کردن می‌سوزاند. مثلا یک فرد 70 کیلویی، با پیاده روی با سرعت پنج کیلومتر بر ساعت بمدت 90 دقیقه می‌تواند 500 کالری بسوزاند.

 

حالا اگر همان فرد، تنها 45 دقیقه و با سرعت 8 کیلومتر بر ساعت بدود، و یا 40 دقیقه شنای قورباغه انجام دهد، به همان میزان کالری خواهد سوزاند. پس شنا، که ورزشی آسان و ایده آل برای مفاصل شما است، و یک جایگزین کالری سوز خوبی برای پیاده‌روی است.