تجمع باکتری های خطرناک در ماشین ظرفشویی

مجموعه : سبک زندگی
تجمع باکتری های خطرناک در ماشین ظرفشویی

تجمع باکتری های خطرناک در ماشین ظرفشویی

 

ماشین ظرفشویی وسیله بسیار کارامد برای خانم ها است اما باید به نکات مهم و بهداشتی آن باید توجه کنیدبه گزارش ایران ناز مطمئنا به نظر اکثر خانم ها ماشین ظرفشویی تمام ظروف را بدون کوچکترین اثری از چربی و .. پاک می کند و ظروف بعد از شنسته شدن با این دستگاه هیچ میکروبی نخواهند داشت در حالیکه این درست نیست. میکروب ها، باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها می توانند همه جا باشند که البته این “همه جا” شامل بدن انسان هم می شود بنابراین غافلگیرکننده نیست اگر متوجه شویم که وسایل

 

کارشناسان هشدار دادند که داخل ماشین ظرفشویی مرتبا نوسان اتفاق می افتد؛ رطوبت به خشکی، دمای بالا به دمای خنک، کم و زیاد شدن اسیدیته ، از طرفی وجود مقداری از باقیمانده غذا در این دستگاه بستر مناسبی برای رشد برخی از باکتری ها خواهد بود.

 

محققان دانشگاه “لیوبلیجیانا” در اسلونی اعلام کردند که براساس تحقیقات اخیر آنها ماشین ظرفشویی محل مناسبی برای رشد سودوموناس، اسچریچیا و آسینه تو باکتر است همه این باکتری های دارای پاتوژن هایی هستند که به طور عادی بی خطر محسوب می شوند اما سبب بروز عفونت برای افراد با سیستم های ایمنی در معرض خطر شوند.

 

نتایج نشان می دهد که بسیاری از ماشین های ظرفشویی حاوی باکتری هایی از جمله Escherichia است که شامل گونه هایی مانند E.coli است که باعث مسمومیت غذا در انسان می شود.محققان توصیه می کنند مردم قبل و پس از هر استفاده حتما ماشین ظرفشویی را تمیز کنند. نتایج این یافته ها در مجله Applied and Environmental Microbiology منتشر شده است.

 

تجمع باکتری های خطرناک در ماشین ظرفشویی