عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تصاویر و علت برخورد دو قطار در سمنان +فیلم

مجموعه : مجله خبری روز
تصاویر و علت برخورد دو قطار در سمنان +فیلم

تصاویر و علت برخورد دو قطار در سمنان

 

جزئیات حادثه برخورد دو قطار مسافربری و تعداد کشته شدگان و مصدومین و علت این اتفاق تلخ را در ادامه این مطلب از ایران ناز بخوانید .در حادثه ای ناگوار و دلخراش دو قطار مسافربری سمنان-مشهد به شماره ۳۲۴ و تبریز-مشهد به شماره ۴۸۰در ساعت ۷:۴۸ صبح جمعه در ایستگاه هفت خوان در ناحیه راه آهن شمال شرق کشور با شدت به هم برخورد کردند که این اتفاق سبب آتش سوزی و خروج واگنها از ریل و کشته شدن بیش از 44 هموطن و مجروح شدن عده زیادی از مسافران شد . به گزارش ایران ناز برخورد دو قطار مسافربری در سمنان باعث بروز حادثه و آتش گرفتن واگن‌ها شد.صبح جمعه برخورد دو قطار در هفت خوان شاهرود،بیش از 45کشته و 103 مصدوم برجای گذاشت.

لینک دانلود فیلم

تصاویر و علت برخورد دو قطار در سمنان +فیلم

به گزارش ایران ناز  کولیوند سرپرست اورژانس کشورگفت:عملیات امدادی در محل حادثه ریلی سمنان پایان یافت و تعداد کشته ها به 45 نفر رسید.

 

تصاویر و علت برخورد دو قطار در سمنان +فیلم

وی افزود: شمار کشته شدگان و امار نهایی جانباختگان این حادثه به 45 نفر رسیده است..

 

سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد: در این حادثه 82 نفر مصدوم شده بودند که 17 نفر بستری هستند و بقیه پس از مداوا ترخیص شده اند.سید مصطفی مرتضوی سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: بر اثربرخورد ٢ قطار مسافربری که منجر به خروج ٤ واگن از ریل و حریق ٢ واگن دررمحور سمنان – دامغان (هفت خوان) شد، ١٠3 نفر مصدوم شدند که ٧١ مصدوم به بیمارستان ولایت دامغان و ٩ مصدوم به بیمارستان کوثر سمنان منتثل شدند.وی ادامه داد: برای 20 نفر نیز خدمات سرپایی صورت گرفت.

 

تصاویر و علت برخورد دو قطار در سمنان +فیلم

محسن پورسیدآقایی جمعه شب پس از پایان عملیات امدادرسانی حادثه ریلی روز جمعه در جمع خبرنگاران دلیل اصلی این رخداد تلخ را خطای انسانی اعلام کرد.وی گفت:‌ قطار تبریز ـ مشهد به دلیل سرمای هوا و یخ زدگی سیستم ترمز در فاصله 5 کیلومتری سمنان متوقف می‌شود و مورد را به سیستم Atc شاهرود به عنوان مرکز کنترل اطلاع می‌دهد و به کل سیستم توقف قطار اطلاع داده می‌شود و چراغ برای تردد قطارها در مسیر قرمز می‌شود، در همین زمان قطار سمنان-مشهد در مسیر متوقف می‌شود.

 

وی افزود: متأسفانه در این زمان به دلیل تغییر شیفت مسئول کنترل، فرد جایگزین از سابقه قرمز شدن چراغ بی اطلاع بود و وقتی رئیس قطار مشهد سمنان مجدداً کسب تکلیف می‌کند، به وی گفته می‌شود که «مسیر باز است و مشکلی نیست، شاید چراغ به دلیل برودت هوا قرمز مانده است» بنابراین به وی تلگراف می‌شود که حرکت کند.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: «قطار تبریز-مشهد در پشت یک پیچ متوقف شده بود، بنابراین قطار سمنان-مشهد وقتی با قطار پیش رو مواجه می‌شود به شدت با کوپه‌های انتهایی قطار تبریز برخورد می‌کند.‌»

 

تصاویر و علت برخورد دو قطار در سمنان +فیلم

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر از فوت شدن 43 نفر در این حادثه تا کنون خبر داد.کولیوند رئیس اورژانس کشور با اعلام افزایش شمار کشته و مجروحان تصادف دو قطار مسافربری در سمنان افزود:شمار کشته‌شدگان سانحه قطارهای مسافری از عدد ۴۰ گذشته و تعداد مصدومان از ۱۰۰ نفر فراتر رفته است.

 

تصاویر و علت برخورد دو قطار در سمنان +فیلم

سرپرست مرکز اورژانس کشور عنوان کرد: اجساد كاملا سوخته اند وشناسايي آنها بسیار سخت است.اسامی مصدومین حادثه قطار مسافربری منتقل شده به (بیمارستان ولایت دامغان):

 

۱. زینب احمدی
۲. فرشته احمدی
۳. آیت الله عالیشاه
۳. محمد بهلولی
۴. علی اصغر اصغری
۵. عطا علی پور
۶. محمد جعفر یغمائیان
۷. همت جورسی
۸. علیرضا ناجی
۹. احمد جورسی
۱۰ . احمد بهاری
۱۱. عارف نجف پور
۱۲. حسین علی پور
۱۳. داوود بیرامی
۱۴.شیدا وطن خواه
۱۵. سعید ستوده
۱۶. فاطمه یغمائیان
۱۷.داوود زمانی
۱۸. شمسی وطن خواه
۱۹. نیرنگ پران
۲۰ . غلام ارشدی
۲۱. محمد خسه جهانی
۲۲. اسدالله کاویان
۲۳. عمادالدین حسینی
۲۴. ملیکا حسینی
۲۵. محمد رسوبی
۲۶. کبری بهاری
۲۷. سجاد عزیزی
۲۸.سامان بشیری
۲۹.طیبه میصعه
۳۰. اصغر پرویزی

 

اسامی ۹نفر از مجروحان حادثه برخورد۲ قطار در هفتخوان سمنان که به (بیمارستان کوثر سمنان) انتقال یافتند:

 

احسان احمدی
حمزه صمدیان
علی داوری پناه
امیر دانشور
احمد الله وردی
عطار راحلی
شهرام پور عزیزی
بهزاد رهبری
رضا غفاری

 

ایستگاه هفت خوان و گرداب بین دو شهرستان سمنان و دامغان واقع شده است.این حادثه بین دو قطارکه ، یکی از آنها قطار محلی سمنان به دامغان در ایستگاه ایستاده بود و قطار دیگر (تبریز به مشهد) وارد ایستگاه شد،از پشت برخورد کرد.

 

 

مطالب مرتبط:

 

شیرین کاری خطرناک این دو پسر با قطار (عکس)

 

مرگ زن اراکی در زیر چرخ های قطار (عکس)