عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بزغاله ای شبیه به میمون در بوکان بدنیا آمد +تصاویر

بزغاله ای شبیه به میمون در بوکان بدنیا آمد +تصاویر

بزغاله ای شبیه به میمون در بوکان بدنیا آمد

 

دامدار بوکانی از آنچه موقع وضح حمل دامش میدید شگفت زده شد ! گوسفند او بزغاله ای به شکل میمون را به دنیا آورده بود . به گزارش ایران ناز این اتفاق عجیب در بوکان رخ داد و بزغاله ای با صورت انسان و سه سم  در پایش بدنیا آمد ! به گزارش ایارن ناز در اتفاقی نادر یک راس بزغاله با سرشبیه به میمون در روستای ‘ینگی کند’ از توابع شهرستان بوکان در آذربایجان غربی متولد شد. این گوسفند بجای ۲ سم، سه سم در پا دارد.

 

بزغاله ای شبیه به میمون در بوکان بدنیا آمد +تصاویر

 

کارشناس اداره دامپزشکی شهرستان بوکان روز سه شنبه در این خصوص  اظهار کرد: این اتفاق نادر می تواند ناشی از اختلالات ژنتیکی به علت عوارض مصرف داروها و یا استفاده از علوفه هایی که ایجاد مسمومیت می کنند، باشد.

 

علی لطفی وند افزود: عده ای از کشاورزان برای تغذیه دام خود از علوفه هایی استفاده می کنند که حیوانات نباید آن را مصرف کند که این موضوع باعث مسمومیت و به وجود آمدن مشکلات این چنینی می شود.

 

وی اضافه کرد: استفاده از داروهای ضد انگل در مواقع نامناسب که دامدار نباید از آن استفاده کند عامل دیگر به وجود آمدن این اتفاق نادر شده است.لطفی وند اظهار کرد: استفاده نامناسب از داروهای ضد انگل که در بازار به وفور یافت می شود علاوه بر ایجاد اختلالات ژنتیکی باعث سقط جنین در حیوانات نیز می شود.

 

بزغاله ای شبیه به میمون در بوکان بدنیا آمد +تصاویر

این کارشناس دامپزشکی ادامه داد: استفاده از داروهایی از خانواده ‘ بندازول ها ’ اگر در موقع مناسب توسط دامدار استفاده نشود باعث خسارت به دامداران می شود.وی از کشاورزان و دامدران خواست در هنگام استفاده از داروها با کارشناسان دامپزشکی مشورت کنند.

 

وی با بیان اینکه تاکنون ۲ مورد از این نوع اختلال در کشوردیده شده است، گفت: یکی از این موارد به دنیا آمدن بره ای بدون پا است و با شیر تغذیه می شود.

 

لطفی وند در خصوص علت ایجاد سه سم در پای این بزغاله افزود: ایجاد این اختلال هم می تواند نقص ژنتیکی و اختلال در کروموزم ها باشد که باعث ایجاد سه سم در پای این بزغاله شده است.

 

صاحب بزغاله هم در این خصوص  گفت: این بزغاله در هنگام تولد بیش از ۱۵ دقیقه زنده بود و بعد از آن تلف شد.روستای ینگی کند یکی از روستاهای بخش مرکزی بوکان است.شهرستان بوکان در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

 

مطالب مرتبط:

 

تولد بسیار عجیب یک بزغاله با چهره انسان (عکس)

 

تولد جنجالی بزغاله ای شبیه به چهره انسان در کرمان (عکس)

X علی بابا خرید بلیط هواپیما بلیط قطار و بلیط هواپیما خارجی