اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تولد نوزادی که پاهایش از رحم مادر بیرون زده بود +عکس

تولد نوزادی که پاهایش از رحم مادر بیرون زده بود +عکس

تولد نوزادی که پاهایش از رحم مادر بیرون زده بود +عکس

 

به گزارش ایران ناز نوزادی که حقش است نام نوزاد معجزه را روی آن بگذاریم با وجود اینکه پاهایش از رحم مادر بیرون زده بود سالم بدنیا آمد ! زنی که جنین داخل شکمش رحم وی را پاره کرده و پاهایش تا ران پا از رحم آویزان و بیرون بود توانست با سزارین نوزادش را سالم بدنیا بیاورد. در اتفاقی نادر در فرانسه یک جنین 30 هفته ای به رغم اینکه پاهایش از رحم مادر بیرون زده بود، زنده و سالم به دنیا آمد و اکنون به حیاتش ادامه می‌دهد.

تولد نوزادی که پاهایش از رحم مادر بیرون زده بود +عکس

 

به گزارش ایران ناز این بارداری بسیار خطرناک بود و پزشکان تا بحال با مورد مشابه آن روبرو نشده بودند . پارگی رحم در حین حاملگی میتوانست سبب از دست رفتن آب دور جنین و مشکل تنفسی برای جنین شود .در این اتفاق کم سابقه به دلیل بوجود آمدن یک شکاف در دیواره‌ رحم مادر، پاهای جنین آویزان شده و مقدار زیادی از مایع آمنیوتیک از بین رفته بود. این مورد زمانی کشف شد که یک زن 33 ساله برای انجام سونوگرافی در موعد مقرر هفته 22 بارداری به بیمارستان مراجعه کرد. در آن زمان، وی دارای هیچ علایم غیر معمولی نبوده است و فکر می‌کرد که این آزمایش نیز مانند تمام چکاپ‌های سابق می باشد.

 

اما وقتی که پزشکان بیمارستان دانشگاه انگرز در فرانسه وی را مورد بررسی قرار دادند، متوجه شدند که وی دارای یک فتق بزرگ در کیسه آمنیوتیک می باشد.به غشای محافظتی که جنین در دوران بارداری در آن قرار دارد کیسه آمنیوتیک می‌گویند.

 

سونوگرافی نشان داد که این کیسه به دلیل پارگی در دیواره سمت چپ رحم دچار انحراف شده است.پزشکان با انجام اسکن‌های بیشتر از طریق تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI دریافتند که طول این پارگی 2.5 سانتی متر(1 اینچ) بوده و پاهای جنین تا کمی بالاتر از زانو ازرحم بیرون زده است.

 

این امر سبب شگفتی کادر پزشکان بیمارستان شده و آنها اظهار کردند که تا به حال با این مورد نادر مواجه نشده اند.پزشکان به بیمار توصیه کردند که وجود این فتق در کیسه آب می‌تواند دارای عوارض بالقوه خطرناک برای حاملگی وی از جمله پارگی کامل رحم و یا امکان تولد زودرس شود.اما این بیمار و همسرش تصمیم گرفتند تا روند کامل بارداری را ادامه دهند.

 

پزشکان دلیل اصلی این پارگی را انجام عمل سزارین در زایمان‌های پیشین دانستند. زیرا این بارداری ششم بیمار بود و او هر پنج فرزند قبلی خود را با عمل سزارین به دنیا آورده بود.

 

در حالی که بافتی که برش سزارین بر روی آن انجام شده بود کاملا ترمیم و تقویت شده بود، نواحی اطراف محل جراحی همچنان ضعیف باقی مانده و منجر به این پارگی شدند. پزشکان اظهار کردند که تکرار عمل سزارین دارای خطرات زیادی می باشد که این مورد از موارد نادر آن بوده و همیشه اتفاق نمی‌افتد.

 

این اتفاق بسیار نادر می باشد زیرا معمولا خطر پارگی در طول زایمان رخ می‌دهد اما در این مورد دیواره رحم به دلیل سزارین‌های پیشین بسیار ضعیف شده و خیلی زود این اتفاق افتاده است. خوشبختانه در این مورد جنین سالم مانده است.

 

دو ماه پس از انجام اسکن MRIو در هفته 30 حاملگی سونوگرافی دیگری نشان داد که این پارگی به طول 5 سانتیمتر (2 اینچ) رسیده و دو برابر شده است.

 

پزشکان با دیدن نتیجه این سونوگرافی جدید تصمیم گرفتند که این بیمار را بار دیگر تحت عمل جراحی سزارین قرار داده و فرزند وی را از این طریق به دنیا بیاورند.

 

نتیجه این عمل جراحی به دنیا آمدن یک نوزاد پسر 1.385 کیلوگرمی سالم بود. پس از تولد این نوزاد، پزشکان دیواره رحم زن و فتق کیسه آمنیوتیک را ترمیم کرده و بیمار پس از درمان تنها پنج روز در بیمارستان مانده و سپس مرخص شد. یافته‌های این پژوهش در The New England Journal of Medicine به چاپ رسیده است.

 

مطالب مرتبط:

 

تولد نوزادی عجیب الخلقه در تایلند + عکس 18+

 

تولد نوزاد عجیب و ترسناک یهودی (عکس)

 

به دنیا آمدن نوزاد عجیب با یک سر اضافی (عکس)