اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

جزئیات تشییع آیت الله هاشمی +بیانیه خانواده رفسنجانی +تکمیلی

مجموعه : مجله خبری روز
جزئیات تشییع آیت الله هاشمی +بیانیه خانواده رفسنجانی +تکمیلی

جزئیات تشییع آیت الله هاشمی + بیانیه خانواده رفسنجانی

 

به گزارش ایران ناز آیت الله هاشمی رفسنجانی بر اثر عارضه قلبی روز 19 دی ماه 1395 درگذشت. پیکر ایشان به بیمارستان جماران منتقل شد و مردم و مقامات بسیاری در جماران حضور یافتند . زمان و مکان تشییع و تدفین اعلام شده و فرزندان آن مرحوم از عموم ملت ایران در مراسم وداع با آیت الله هاشمی رفسنجانی تشکر کرده و بیانیه ای را صادر نمودند.

 

حسین مرعشی اعلام كرد: تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی روز سه‌شنبه ١٠ صبح از دانشگاه تهران و تدفین وی در حرم مطهر امام خمینی خواهد بود.

 

تقدیر خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی از حضور مردم در مراسم وداع با آیت‌الله

 

خانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با صدور اطلاعیه‌ای به مناسبت رحلت آن مرحوم، ضمن تقدیر از حضور مردم در مراسم وداع با آیت‌الله هاشمی، تأکید کرد: جمهوری اسلامی و رهبری انقلاب اگرچه یاوری دیرینه و رکنی رکین را از دست داد، اما راه هاشمی ادامه خواهد داشت.

 

متن این پیام بدین شرح است:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

 

روح بلند بزرگمرد تاریخ معاصر ایران به مرادش خمینی کبیر پیوست.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حالی امشب و در شب شهادت امیرکبیر دار فانی را وداع کرد که طی 60 سال مبارزه و مجاهدت، عمر خود را صرف مردم ایران نمود؛ مردمی که اینک با احساسات پاک خود تسلی خاطر بستگان و علاقه‌مندان ایشان هستند.

 

خمینی کبیر مراد هاشمی فرمود: «هاشمی زنده ‌است چون نهضت زنده است» و امروز باید گفت هاشمی زنده است چون خمینی زنده است. امروز اگرچه جسم خسته هاشمی که یادگارهای فراوانی از شکنجه‌های دوران مبارزه در خود دارد آرام گرفته است، اما تفکر هاشمی و نگاه بلند او در میان میلیون‌ها ایرانی سرافراز جریان دارد و کدام حیاتی بالاتر از تداوم بینش این شخصیت بزرگ.

 

هاشمی در حالی به همرزمانش بهشتی، مطهری و باهنر پیوست که ممأموریت خود را در دفاع از انقلاب و حراست از آینده ایران به بهترین نحو برآورده ساخت و در این راه چه پیش از انقلاب و چه در طول چهار دهه سپری شده از انقلاب آماج تیرهای زهرآگین بود.

 

هاشمی برای مردم زیست و برای مردم کوشید و مردم چه زیبا قدر این بزرگمرد را دانستند و با حمایت‌های بی‌دریغ خود عزتی کم‌نظیر را در میان همه بی‌مهری‌ها برایش رقم زدند.

 

جمهوری اسلامی و رهبری انقلاب اگرچه یاوری دیرینه و رکنی رکین را از دست داد، اما راه هاشمی ادامه خواهد داشت و جوانان این کشور آینده‌ای درخشان را همان‌گونه که هاشمی آرزوی دیرینه‌اش را داشت، رقم خواهند زد.
مراسم تشییع پیکر پاک آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روز سه‌شنبه 21 دی‌ماه از ساعت 10 صبح از دانشگاه تهران آغاز و پیکر این مبارزه نستوه در کنار مرقد مطهر فاطمه معصومه(س) در قم،‌ مبدأ مبارزه آرام خواهد گرفت.

 

در پایان ضمن تسلیت این ضایعه به ملت شریف ایران و رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید امید دارد روح این بزرگمرد با ارواح طیبه،‌اولیای الهی،‌شهدای انقلاب و امام محشور گردد.»

 

پیکر آیت‌الله هاشمی پس از تشییع در تهران در قم به خاک سپرده خواهد شد.پیش از این برخی از رسانه‌ها از قول محسن رضایی محل تدفین آیت‌الله هاشمی را مشهد اعلام کرده بودند.

 

تکمیل خبر :

 

بنا بر اعلام بیت آیت الله هاشمی رفسنجانی پیکر ایشان روز سه شنبه از جلوی دانشگاه تهران تشییع و سپس پیکر ایشان تا جایی که ترافیک اجازه دهد در مسیر انقلاب تا حافظ به سمت میدان راه آهن تشییع می‌شود.

 

?پیکر به مرقد منتقل و در جوار امام خمینی (ره)دفن خواهد شد.

 

 

مطالب مرتبط:

 

تصاویر گریه فاطمه و فائزه هاشمی فرزندان رفسنجانی

 

عکس تجمع مردم جلوی بیمارستان محل درگذشت رفسنجانی

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی درگذشت + در حال بروز رسانی