حذف این خوردنی ها از سالاد رژیمی تان

حذف این خوردنی ها از سالاد رژیمی تان

حذف این خوردنی ها از سالاد رژیمی تان

 

سالاد یکی از اصلی ترین مختلفات و دسرهایی است که در سفره ما ایرانی ها وجود دارد ، به طبع این پررنگ بودن می تواند تاثیر مستقیم با سلامت تغذیه داشته باشد پس در انتخاب محتویات آن باید دقت بیشتری کنیم . حالا اگر نادانسته ترکیبات سالادتان ناسالم باشد چطور؟ در ادامه متن نبایدهایی که برای یک سالاد سالم مطرح می شود را خواهیم گفت.

 

سبزیجات برگ دار، پروتئین کم چربی و سبزیجات سرشار از فیبر همگی از ترکیبات اصلی یک سالاد سالم و خوشمزه هستند. اما اگر می خواهید سلامت سالادی که می خورید زیر سؤال نرود، این چیزها را در سالادتان نریزید:

 

سس های پرچرب سالاد شما را ناسالم میکنند
هر چیزی که برچسب پُرچرب خورده است، مقدار زیادی مایونز بسیار پُرچرب در آن وجود دارد. ممکن است این سس حاوی خامه ترش، پنیر و سایر عناصر پرچرب باشد. به جای این سس ها می توانید از سرکه بالزامیک، لیموترش، روغن زیتون و یا ماست به عنوان چاشنی سالادتان استفاده کنید.

 

سس های بدون چربی را در سالاد نریزید
وقتی تولیدکننده های مواد غذایی چربی را حذف می کنند، محصول را با نمک و قند اشباع می کنند تا جایگزین چربی شده و طعم دار شود. در نتیجه، سس های بدون چربی نیز معمولاً حاوی مقدار بسیار زیادی نمک و قند هستند و حتی ممکن است مواد شیمیایی داشته باشند که شما تمایلی به خوردنشان نداشته باشید.

 

میوه های خشک شده
اگر عاشق طعم های شیرین هستید، ممکن است بخواهید میوه های خشک شده را به سالادتان اضافه کنید. اما باید بدانید که میوه های خشک شده دارای قند فراوانی هستند و به اندازه ی میوه ی تازه ارزش غذایی ندارند. اگر می خواهید یک چیز شیرین در سالادتان باشد، از میوه ی تازه استفاده کنید.

 

تاپینگ های تُرد و شور داخل سالاد ممنوع
انواع گوشت های فرآوری شده پُر از چربی و قند و نمک هستند که باید استفاده از آن ها در سالاد را فراموش کنید. به جای این نوع پروتئین ها بهتر است از جوجه گریل شده یا میگو استفاده کنید
کروتن (نان خشک های مکعبی شکل)، ترتیلا، چیپس سیب زمینی و … شاید بافت تُرد و دوست داشتنی به سالادتان بدهند اما کالری شان صفر است.به جای این مواد غذایی بی فایده می توانید از کاهوی تُرد و تازه و یا خیار استفاده کنید.

 

انواع سالاد
استفاده از گوشت مرغ در سالاد بهتر از گوشت های فرآوری شده است
سبزیجات نشاسته دار
ذرت و سیب زمینی و حتی نخودفرنگی ممکن است سالم به نظر برسند اما اگر قصد کاهش وزن دارید، می توانید به جای این نشاسته دارها از لوبیا، عدس و یا سایر حبوبات و بنشن که بافتی مشابه دارند اما مغذی ترند استفاده کنید.

 

گوشت های فرآوری شده
انواع گوشت های فرآوری شده پُر از چربی و قند و نمک هستند که باید استفاده از آن ها در سالاد را فراموش کنید. به جای این نوع پروتئین ها بهتر است از جوجه گریل شده یا میگو استفاده کنید و از هیچ نوع ماده ی غذایی فرآوری شده یا سرخ شده، حتی توفو، استفاده نکنید.

 

حذف این خوردنی ها از سالاد رژیمی تان