اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

حراج بقایای اجساد چهره های معروف (عکس)

حراج بقایای اجساد چهره های معروف (عکس)

حراج بقایای اجساد چهره های معروف (عکس)

 

در حراجی ها تقریبا هرچیزی برای خرید می توانید پیدا کنید. حتی چیزهای باورنکردنی مثل بقایای انسان هم در آن ها فروخته شده اند. این قطعات بدن شامل سر بریده شده، مغز، موی بافته، دندان، دست، انگشت، شست، پا، اسکلت کامل و … می شدند. هر چیزی قیمت خود را دارد و کسی در جایی مایل است آن را بخرد.بخش هایی از بدن انسان که به حراج گذاشته شدند با ایران ناز همراه باشید

 

سر بریده
در 29 مه 2011، سر بریده سنت ویتالیس، (1295 – 1370) در ایرلند به حراج گذاشته شد. این یادگار وحشتناک توسط یک خانواده انگلیسی-ایرلندی فروخته شد. این سر به قیمت بین 800 تا 1200 یورو به مزایده گذاشته شد. ویتالیس، راهب ایتالیایی که در فقر زندگی می کرد در سال 1370 درگذشت. اگرچه سال های اول زندگی او با فساد و هرزگی گذشت، اما در نهایت انسان پرهیزکاری شد و تصمیم گرفت با زیارت اماکن مقدس گناهان خود را جبران کند.

 

هیچکس نمی داند که سر او چطور از ایرلند سر درآورد، اما مالکان سر آن را در قرن نوزدهم در یک تور بزرگ اروپایی به دست آوردند. یک بازیگر هالیوود این جمجمه را به قیمت 3500 یورو خرید، چهار برابر بیشتر از قیمت پیشنهاد شده. البته پیشنهادات بالاتری مثل 10000 یورو هم شد، اما پذیرفته نشد، چون خریداران قصد داشتند سر را از ایرلند خارج کنند.

 

حراج بقایای اجساد چهره های معروف (عکس)

 

مغز
به گفته ادوارد جارد، مغز نویسنده مشهور و روشنفکر فرانسوی فرانسوا-ماری آروئه (1694 – 1778) که او را با نام ولتر می شناسند در یک حراج فروخته شده است. پس از اختلاف بین وارثان و دولت فرانسه در مورد قلب و مغز او، قلب نویسنده مشهور «کاندید» به کتابخانه ملی فرانسه اهدا شد.

 

خون و مغز دیکتاتور ایتالیایی «بنیتو موسولینی» (1883 – 1945) در حراج ای بی (eBay) به فروش گذاشته شد. پس از آنکه موسولینی در پایان جنگ جهانی دوم کشته شد، بدنش در بیمارستان میلان کالبدشناسی و از همان جا دزدیده شد. قیمت اولیه برای مغز و خون دیکتاتور 22290 یورو بود و قبل از اینکه ای بی آن را لغو کند به 15000 یورو رسید، چون فروش هرگونه اندام انسانی قوانین این شرکت را نقض می کند.

 

حراج بقایای اجساد چهره های معروف (عکس)

 

موی بافته
در هندوستان، زائران موهایشان را پیشکش خدایان می کنند. معبد بعد از اینکه مو ها تراشیده شد، آن ها را جمع و دسته بندی کرده و سپس می فروشد. آن ها در روز 900 کیلوگرم مو را می فروشند که میلیون ها روپیه برای معبد سود دارد. موهای هندی یکی از پرطرفدارترین کالا ها در تولید کلاه گیس و اکستنشن مو هستند. هر هندو در طول عمرش حداقل یک بار موهایش را می تراشد. آن ها به عنوان راهی برای از بین بردن نفس، پاک شدن از گناهان و تعهد به خدایان این کار را می کنند.

 

اما موهای مشهوری هم فروخته می شوند. پس از آنکه وایلون جنینگز در سال 2002 درگذشت، لوازم خانه اش در حراجی ای بی فروخته شد. در میان این اقلام گیس های ستاره موسیقی کانتری، ویلی نیلسون هم قرار داشتند. او موهایش را قبل از مرگ و بعد از اینکه جنینگز اعتیادش را ترک کرد به عنوان هدیه به جنینگز داده بود. این گیس ها به قیمت 37000 دلار فروخته شدند.

 

حراج بقایای اجساد چهره های معروف (عکس)

 

مو
در سال 2012 یک بطری حاوی قسمت هایی از موی سلطان راک اند رول «الویس پریسلی» (1935 – 1977) در حراجی کالیفرنیا و به قیمت 4160 دلار فروخته شد. خریدار «هومر گیل جیل لند»، آرایشگر شخصی پریسلی بود. هومر طی سال ها، موی این خواننده افسانه ای را همراه با کارت ویزیتش به عنوان هدیه به دوستانش می داد. بقیه موهای این ستاره راک نیز در حراج های قبلی هزاران دلار فروخته شدند.

 

در یک حراج اینترنتی در سال 2002، یک تکه موی پریسلی به قیمت 115000 دلار به فروش رسید و رکورد گران ترین مو ها از جمله عضو بیتلز «جان لنون» به قیمت 48000 دلار، بتهوون به قیمت 7300 دلار و جان اف کندی به قیمت 3000 دلار را شکست. هم چنین موی پریسلی از موی سلبریتی هایی که قبلا فروخته شده بود هم گرانتر فروخته شد.

 

از جمله ستاره بیسبال «میکی منتل» به قیمت 6900 دلار. فقط موهای انقلابی بزرگ «چه گوارا» توانست موهای پریسلی را شکست دهد، اما موهای چه گوارا همراه با اثر انگشت و عکس های جسدش به قیمت 119500 دلار فروخته شد.

 

حراج بقایای اجساد چهره های معروف (عکس)

 

دندان
کوری هایم (1971 – 2010) سعی کرد یکی از دندان های آسیابش را در سال 2001 به مزایده بگذارد. برای شیرین کردن این معامله دسته ای از موهایش را هم کنار آن قرار داد. اما eBay او را متوقف کرد، چون فروش اعضای بدن انسان مخالف سیاست هایش است. سپس هایم دندانش را در وبسایت دیگری به مبلغ نامعلوم فروخت.

 

حراج بقایای اجساد چهره های معروف (عکس)

 

دست
در سال 2007 گالری «I.M. Chait» نمایشگاهی در نیویورک سیتی اجاره کرد تا حراج تاریخ طبیعی خود را برگزار کند. در میان اقلام فروخته شده دست یک مومیایی مصری هم وجود داشت. آندرس کارلسون، صاحب گالری در سانتا مونیکا، کالیفرنیا این دست وحشتناک را به قیمت 4500 دلار به عنوان یک دارایی خانوادگی خرید. قبل از خرید کارلسون، یک عتیقه فروش در نیوجرسی صاحب این دست بود که آن را از موزه بریتانیا گرفته بود.

 

حراج بقایای اجساد چهره های معروف (عکس)

 

انگشت، شست و دندان
گالیله، دانشمند ایتالیایی، که در سال های 1564 تا 1642 میزیست، بخش هایی از بدن خود شامل انگشت، شست و دندان را به جای گذاشت که در سال 2009 توسط یک کلکسیونر هنری پیدا شدند. تا 95 سال پس از مرگش، کلیسای کاتولیک اجازه نداد بدنش به خاک سپرده شود، زیرا آموزه های او در تضاد با اصول کلیسا بود. سرانجام در سال 1737، در مراسم خاکسپاری دیرهنگام او، «جووانی تارگوینی توزتی» مورخ علمی، انگشت ها و دندان او را همراه با یک انگشت دیگر و یک مهره جدا کرد.

 

اگرچه توزتی وسوسه شد جمجمه گالیله را هم بدزدد، اما منصرف شد. انگشت، دندان و شست قبل از اینکه در سال 1905 گم شوند بار ها معامله و پس از آنکه پیدا شدند در حراج مصنوعات ناشناخته به یک کلکسیونر فروخته شدند. انگشت دیگر و مهره او از سال 1737 به حالت مومیایی شده در موزه های فلورانس و پادووا نگهداری می شوند. بقایای گالیله هم در کلیسای سانتاکروچه فلورانس در کنار مقبره میکلانژ نگهداری می شوند.

 

حراج بقایای اجساد چهره های معروف (عکس)

 

پا
جان وود در سانحه هوایی سال 2006 به شدت آسیب دید و پدرش که در کنار او نشسته بود جان خود را از دست داد. یک سال بعد به دلیل شدت جراحات وارده پای او قطع شد. او پای قطع شده خود را به یاد پدرش در یک کباب پز نگه داشت. این کباب پز همراه با پا، وقتی وود در کارولینای شمالی زندگی می کرد به مزایده گذاشته شد. یعد از اینکه شانون ویسنات پای مومیایی شده وود را خرید، قصد داشت آن را به عنوان جاذبه گردشگری به نمایش بگذارد، اما سروکله وود پیدا می شود و سعی می کند پایش را بازگرداند. تا مدت ها وود پایش را در جعبه گلفش نگه می داشت، اما بعدا آن را به کمدش انتقال داد.

 

حراج بقایای اجساد چهره های معروف (عکس)

 

اسکلت
ایران ناز دو اسکلت، یک مرد و یک زن، در حراج سال 2012 در پنسیلوانیا فروخته شدند. اسکلت ها متعلق به یک کلکسیونر «چیزهای عجیب» بودند که آن ها را در نیویورک سیتی خریده بود. هر دو اسکلت حداقل یک قرن قدمت دارند. عتیقه فروش اهل لانکستر اسکلت مرد را به قیمت 900 و اسکلت زن را به قیمت 950 دلار خرید.

 

حراج بقایای اجساد چهره های معروف (عکس)

 

حراج بقایای اجساد چهره های معروف (عکس)