اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

از خواص میوه نارنگی چه می دانید؟

از خواص میوه نارنگی چه می دانید؟

به گزارش ایران ناز نارنگی میوه ای زمستانی و غنی از ویتامین های A ، B1 ، B2 ،C می باشد.دانشمندان دانشكده داروسازی لیسستر تركیبی را در پوست نارنگی به نام Salvestrol Qیافته‌اند كه سلولهای سرطانی انسان حاوی آنزیم “‪CYP۱B۱‬ ‪ “P۴۵۹‬را نابود می‌كند. این یافته می تواند به درمان سرطانهایی نظیر سرطان سینه،

 

از خواص میوه نارنگی چه می دانید؟

 

ریه، پروستات و تخمدان کمک شایانی کند. نارنگی حاوی پروتئین ،چربی ، قند، مقدار زیادی فسفر، كلسیم می باشد.از خواص مهم نارنگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:-خون را تصفیه و زیاد می كند.به خاطر داشتن مقدار فسفر و كلسیم بالا، نارنگی یكی از میوه هایی است كه در تشكیل استخوان و اسكلت بدن موثر است.

 

از خواص میوه نارنگی چه می دانید؟

 

حاوی مقدار زیادی منیزیم است و از این طریق در فعالیت عضلانی، دستگاه گوارش و سیستم عصبی موثر است.سرد و تر ، مفرح قلب ،رافع خفقان، صفرا بر و فرونشاننده لهیب معده و كبد است .نارنگی مسكن اعصاب است و برای كلیه بیماران مفید است .

 

از خواص میوه نارنگی چه می دانید؟

 

اگر می خواهید شب راحت بخوابید چند تکه نارنگی بخورید .نارنگی به خاطر داشتن فسفر زیاد و ویتامین‌های فراوان، باعث تقویت حافظه و هوش می‌شود و برای رفع بی‌اشتهایی و کاهش گرمای غریزی بدن نیز مفید است.پزشکان خوردن نارنگی را به بیمارانی که از سرگیجه رنج می‌برند نیز توصیه می‌کنند.