عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

از خواص میوه نارنگی چه می دانید؟

از خواص میوه نارنگی چه می دانید؟

به گزارش ایران ناز نارنگی میوه ای زمستانی و غنی از ویتامین های A ، B1 ، B2 ،C می باشد.دانشمندان دانشكده داروسازی لیسستر تركیبی را در پوست نارنگی به نام Salvestrol Qیافته‌اند كه سلولهای سرطانی انسان حاوی آنزیم “‪CYP۱B۱‬ ‪ “P۴۵۹‬را نابود می‌كند. این یافته می تواند به درمان سرطانهایی نظیر سرطان سینه،

 

از خواص میوه نارنگی چه می دانید؟

 

ریه، پروستات و تخمدان کمک شایانی کند. نارنگی حاوی پروتئین ،چربی ، قند، مقدار زیادی فسفر، كلسیم می باشد.از خواص مهم نارنگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:-خون را تصفیه و زیاد می كند.به خاطر داشتن مقدار فسفر و كلسیم بالا، نارنگی یكی از میوه هایی است كه در تشكیل استخوان و اسكلت بدن موثر است.

 

از خواص میوه نارنگی چه می دانید؟

 

حاوی مقدار زیادی منیزیم است و از این طریق در فعالیت عضلانی، دستگاه گوارش و سیستم عصبی موثر است.سرد و تر ، مفرح قلب ،رافع خفقان، صفرا بر و فرونشاننده لهیب معده و كبد است .نارنگی مسكن اعصاب است و برای كلیه بیماران مفید است .

 

از خواص میوه نارنگی چه می دانید؟

 

اگر می خواهید شب راحت بخوابید چند تکه نارنگی بخورید .نارنگی به خاطر داشتن فسفر زیاد و ویتامین‌های فراوان، باعث تقویت حافظه و هوش می‌شود و برای رفع بی‌اشتهایی و کاهش گرمای غریزی بدن نیز مفید است.پزشکان خوردن نارنگی را به بیمارانی که از سرگیجه رنج می‌برند نیز توصیه می‌کنند.