عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

درمان های خانگی و طبیعی برای سنگ کلیه

درمان های خانگی و طبیعی برای سنگ کلیه

درمان های خانگی و طبیعی برای سنگ کلیه

 

کلیه یکی از اندام مهم بدن با تاثیر پاکسازی خون و دفع مواد مضر از طریق ادرار است .به گزارش ایران ناز برای پاکسازی بدن نیاز به عملکرد صحیح کلیه هاست . آنها بطور کلی مسئول پاکسازی بدن هستند تا بدن سالم بمانددرصورتی که کلیه ها مشکلاتی نظیر سنگ داشته باشند شما میتوانید با راههای طبیعی و ارزان خانگی این سنگ ها را دفع کنید .در ادامه ی این مطلب راهها و مواد غذایی درمان کننده سنگ کلیه را میخوانید . با ما در ایران ناز همراه باشید.

 

کلیه‌ها در برخی موارد بدلیل بعضی بیماری‌ها قادر نیستند وظیفه‌شان را بدرستی انجام دهند. این وضعیت ممکن است چیزی باشد که می‌تواند بلافاصله درمان شود اما برخی شرایط پزشکی کلیه وجود دارند که به عمل جراحی و یک دوره درمان طولانی نیاز دارند.

 

اگر از کارهایی که باید انجام دهید، اطلاعی نداشته باشید، سرعت بخشیدن به فرایند بهبود کلیه می‌تواند کار پیچیده‌ای شود. شما باید از شر سنگ کلیه و درد مرتبط با آن خلاص شوید. آیا دوست دارید بدانید که چگونه قادر به انجام این کار خواهید بود؟ امتحان کردن چند داروی خانگی طبیعی به شما کمک زیادی خواهد کرد.

 

۱. سرکه سیب

 

کارهای بسیاری وجود دارند که سرکه سیب می‌تواند انجام دهد. سرکه سیب برای درمان‌های خانگی بسیاری مورد استفاده قرار گرفته و مصرف آن برای سنگ کلیه می‌تواند بسیار موثر باشد. سرکه سیب می‌تواند به حل کردن سنگ‌های کلیه که ممکن است باعث دردتان شوند، کمک کند.

 

– برای موثرتر کردن این درمان، شما باید از سرکه سیب ارگانیک استفاده کنید.

 

– سرکه سیب، عسل و آب را با هم مخلوط کنید.

 

– این کار باید ۳ – ۲ بار در روز انجام شود.

 

۲. لوبیای قرمز

 

شاید بنظرتان خنده دار بیاید که به منظور درمان مشکلات کلیه‌تان بعلت سنگ کلیه، باید از لوبیای قرمز استفاده کنید. شاید این واقعیت که آن، شکلی شبیه کلیه‌تان دارد، نشان دهد که می‌تواند به درمان شما و کلیه‌هایتان کمک کند. مدت درازی است که لوبیای قرمز بعنوان یک تونیک دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

– لوبیاها را از داخل غلاف بیرون بیاورید.

 

– آنها را بمدت ۶ ساعت در آب بجوشانید.

 

– مایع بدست آمده را صاف کنید.

 

– بمنظور کاهش درد مربوط به سنگ کلیه، این مایع را در تمام طول روز بنوشید.

 

۳. انار

 

افراد بسیاری، عاشق انار هستند، نه تنها به دلیل طعمش بلکه همچنین بعلت مزایای سلامتی متعددی که دارد. این بار، انار می‌تواند در خلاص شدن از شر سنگ کلیه نیز موثر باشد، زیرا دانه‌ها و آب آن بسیار مفیدند.

 

– آب انار را بگیرید.

 

– آب انار را در تمام طول روز بنوشید.

 

– ممکن است مجبور باشید تا گرفتن نتایج مورد نظرتان، این کار را هر روز انجام دهید.

 

۴. آب لیمو با روغن زیتون

 

افراد بسیاری در گذشته از ترکیب آب لیمو با روغن زیتون استفاده کرده‌اند اما قبلا بمنظور درمان مشکلات مربوط به کیسه صفرا مورد استفاده قرار می‌گرفت. در حال حاضر، می‌توان از این ترکیب بعنوان یک درمان برای سنگ کلیه نیز استفاده کرد. در واقع، ماهیت اسیدی آب لیمو به در هم شکستن سنگ‌های کلیه کمک می‌کند. از سویی دیگر، روغن زیتون از رشد سنگهای کلیه جلوگیری می کند، در نتیجه آنها بزرگتر نخواهند شد.

 

– آب لیمو را بگیرید.

 

– همان مقدار روغن زیتون به آب لیمو اضافه کنید.

 

– این مخلوط را بنوشید.

 

– مطمئن شوید که بعد از مصرف این مخلوط، یک لیوان آب می‌نوشید.

 

– این کار باید برای ۳ روز انجام شود.

 

۵. کرفس

 

شما احتمالا نمی‌دانید که کرفس می‌تواند در ایجاد اطمینان از اینکه ادرار بطور کامل از سیستم شما خارج خواهد شد، بشدت موثر باشد. ضمنا می‌تواند به جلوگیری از رشد سایر سنگ‌های کلیه که ممکن است در حال شکل گیری در کلیه‌هایتان باشند نیز کمک کند.

 

– مطمئن شوید که از دانه کرفس استفاده خواهید کرد.

 

– همچنین می‌توانید کرفس را دم کنید و از چای کرفس استفاده کنید.

 

– چای کرفس را هر روز بنوشید.

 

۶. ریحان

 

این، گیاهی است که بسیاری از مردم بجز مقاصد پخت و پز، توجهی به آن نمی‌کنند. اما ریحان می‌تواند در سالم ماندن کلیه‌ها نیز موثر باشد. مصرف این گیاه می‌تواند جلوی تشکیل سنگ‌های کلیه را بگیرد.

 

– شما باید ریحان را دم کنید، چای ریحان درست کنید.

 

– در چای ریحان، عسل خام بریزید.

 

– بمنظور بهبود وضعیت کلی کلیه هایتان، این چای را هر روز بنوشید.

 

۷. هندوانه

 

آیا تعجب کردید که هندوانه در این لیست قرار دارد؟ مشخص شده که هندوانه در مبارزه با سنگ‌های کلیه موثر است زیرا به درهم شکستن اجزایی که در وهله اول منجر به تشکیل سنگ‌های کلیه می‌شوند، کمک می‌کند. ضمنا غنی از پتاسیم نیز می‌باشد که می‌تواند در سالم نگه داشتن کلیه، بسیار موثر باشد. هندوانه همچنین سرشار از آب است که می‌تواند باعث شود دفع ناخالصی‌های موجود در بدن برای کلیه‌ها، آسان‌تر شود.

 

– مطمئن شوید که بطور منظم هندوانه می‌خورید. می‌توانید این کار را بعد از خوردن یک وعده غذایی انجام دهید.

 

– اگر به این میوه علاقه ندارید، می‌توانید چای آن را تهیه کنید.

 

– چای آن را هر روز بنوشید.

 

۸. ورقه‌های سبوس

 

سبوس از غلات کامل ساخته می‌شود که آن را به یک ماده غذایی موثر برای خلاص شدن از شر سنگ‌های کلیه تبدیل می‌کند. آنها حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز ضروری هستند که می‌توانند به متناسب تر کردن بدن بطور کلی کمک کنند. ضمنا مصرف منظم ورقه‌های سبوس می‌تواند مقدار کلسیم موجود در ادرار را که ممکن است به تولید سنگ های کلیه منجر شود، کاهش دهد.

 

– هر روز بدون استثناء، ورقه‌های سبوس بخورید چون این، تنها راهی است که بوسیله آن می‌تواند اثر مثبت بگذارد.

 

– همچنین ممکن است محصولات غذایی دیگری نیز وجود داشته باشند که از غلات کامل ساخته می‌شوند. می‌توانید برای سالم‌تر کردن کلیه‌هایتان، آنها را نیز در رژیم غذایی‌تان جای دهید.

 

۹. سبزه گندم

 

در زمانی که مردم بسیاری به سبزه گندم معتاد هستند و در حالیکه برخی افراد همچنان سعی می‌کنند آن را مصرف کنند، برخی دیگر نیزهستند که ترجیح می‌دهند بخاطر طعمی که دارد، دیگر آن را مصرف نکنند. مصرف آب سبزه گندم می‌تواند یک جایگزین سالم برای شما باشد.

 

– آب سبزه گندم را با آب لیمو مخلوط کنید.

 

– می‌توانید برای قوی‌تر کردن آن، مقداری عصاره ریحان نیز اضافه نمایید.

 

– برای موثرتر کردن آن، هر روز آن را بنوشید.

 

۱۰. تغییر رژیم غذایی

 

یکی از دلایل اصلی تشکیل سنگ‌های کلیه به دلیل نوع رژیم غذایی است که مردم در حال حاضر دارند. اگر می‌خواهید وضعیت کلیه‌تان را بهبود ببخشید، باید مصرف غذاهای حاوی نمک بیش از حد را متوقف کنید.

 

– مطمئن شوید که از مصرف نوشابه و سایر نوشیدنی‌های انرژی زا نیز اجتناب خواهید کرد.

 

– مصرف غذاهای فراروی شده نیز باید کاهش یابد.

 

 به غذایی که معمولا مصرف می‌کنید، میوه و سبزیجات بیشتری اضافه کنید.

 

حال که شما از کارهای مختلفی آگاه شدید که می‌توانید به منظور بهبود وضعیت کلیه‌هایتان و خلاص شدن از شر سنگ کلیه انجام دهید، می‌توانید مطمئن باشید که کلیه‌های سالم‌تری خواهید داشت که می‌توانند در دراز مدت، بهتر به شما خدمت کنند.

 

مطالب مرتبط:

 

افرادی که دارای سنگ کلیه هستند بخوانند!!

 

میوه ای که سنگ کلیه را دفع می کند

X علی بابا خرید بلیط هواپیما بلیط قطار و بلیط هواپیما خارجی