عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

جزئیات خبر درگذشت ریزعلی خواجوی یا دهقان فداکار (عکس)

مجموعه : مجله خبری روز
جزئیات خبر درگذشت ریزعلی خواجوی یا دهقان فداکار (عکس)

جزئیات خبر درگذشت ریزعلی خواجوی یا دهقان فداکار

 

طی روز های اخیر اخبار متفاوتی در مورد درگذشت ریز علی خواجوی که به دهقان فاکار نیز شهرت دارد و داستان فداکاری او سالها در کتب درسی تدریس میشد ،به گوش میرسد . به گزارش ایران ناز پیگیریها نشان میدهد ریز علی خواجوی در قید حیات به سر میبرد.  روابط عمومي راه آهن انتشار خبر مربوط به فوت ريزعلي خواجوي (دهقان فداكار )را تكذيب كرد.

 

يونس خواجوي نیز با تكذيب خبر منتشر شده درفضاي مجازي اعلام كرد كه پدرش در سلامت كامل است.

 

پیش ازین برخی رسانه ها عنوان کرده بودند دهقان فداکار کتاب های درسی درگذشت. به گزارش ایران ناز، برخی منابع آگاه ادعا کرده اند که ریزعلی خواجوی، دهقان فداکار شب گذشته دار فانی را وداع گفته است که این ادعا تکذیب شد .

 

زبرعلی حاجوی معروف به ریزعلی خواجوی و دهقان فداکار (زادهٔ ۵ اسفند ۱۳۰۹ شهرستان میانه آذربایجان فرزند علی‌اصغر، فردی است که داستانش سال‌هاست با عنوان «دهقان فداکار» در کتاب فارسی مدارس ایران چاپ می‌شود.

 

و در آذرماه ۱۳۴۱ شمسی، در سن سی و دو سالگی شب‌هنگام در حالی که در کنار ریل قطار حرکت می‌کرد، متوجّه مسدود شدن مسیر قطار به علت ریزش کوه شد. در آن هنگام برای نجات قطار و مسافران آن، کُت خود را آتش زد و به سمت قطار حرکت کرد؛ این کار نتوانست مسئولین قطار را آگاه سازد و در نهایت با شلیک چند گلوله از تفنگ شکاری خود، توانست باعث توقف قطار شود.

 

به گفتهٔ او پس از توقّف قطار، مردم ناراضی از قطار پیاده شدند و او را کتک زدند. تا اینکه او آنها را متوجه خطری که در انتظار آنها بود؛ ساخت. پس از آنکه مسافرین با چشم خود ریزش کوه را دیدند به تشکر و عذرخواهی از او روی آوردند.

X علی بابا خرید بلیط هواپیما بلیط قطار و بلیط هواپیما خارجی