عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

تور کیش،قیمت تور کیش،تور کیش لحظه آخری،تور کیش ارزان

دعاهای قوی برای شفا یافتن

مجموعه : دینی و مذهبی
دعاهای قوی برای شفا یافتن

دعاهای قوی برای شفا یافتن

 

در این بخش از ایران ناز برای شما ادعیه و ذکرهایی مجرب و قوی برای شفا یافتن از بیماری را برای شما گرد آوی نموده ایم. با ما در ایران ناز همراه باشید .برای رفع بیماری  امام صادق (ع) فرمود: هر گاه در کنار مريضي بودي، دست خود را بر سر مريض بگذار و اين دعا را بخوان:

 

بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ مِنَ اللَّهِ وَ إِلَى اللَّهِ وَ مَا شَاءَ اللَّهُ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ إِبْرَاهِيمُ خَلِيلُ اللَّهِ مُوسَى نَجِيُّ اللَّهِ عِيسَى رُوحُ اللَّهِ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ ص مِنَ الْأَرْوَاحِ وَ الْأَوْجَاعِ بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ وَ عَزَائِمُ مِنَ اللَّهِ لِفُلَانِ بْنِ فُلَانَةَ (نام شخص و مادر او را مي برد) لَا يَقْرَبُهُ إِلَّا كُلُّ مُسْلِمٍ وَ أُعِيذُهُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّاتِ كُلِّهَا الَّتِي سَأَلَ بِهَا آدَمُ فَتابَ عَلَيْهِ إِنَّهُ هُوَ التَّوَّابُ الرَّحِيمُ إِلَّا انْزَجَرْتِ أَيَّتُهَا الْأَرْوَاحُ وَ الْأَوْجَاعُ بِإِذْنِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ أَلا لَهُ الْخَلْقُ وَ الْأَمْرُ تَبارَكَ اللَّهُ رَبُّ الْعالَمِينَ

 

(پناه به نام خدا و به خدا و از خدا و به سوي خدا و آنچه خدا بخواهد و اين که هيچ نيرو و حرکتي نيست. مگر به اذن خدا و اين که ابراهيم دوست خدا و موسي نجات يافته خدا و عيسي روح خدا و محمد فرستاده. خدا – که درود خدا بر او و آل او و بر همه انبياء – از بادها و دردها. به نام خدا، و به ياد خدا، و با استمداد از .تقديرات خدا، براي فلاني پسر فلاني، اقرار به اعتقادات ندارد مگر مسلمان، پناه مي‏برم به خدا با کلمات .تامه‏اي که حضرت آدم (ع) خدا را با آنها خواند تا توبه او پذيرفته شد، همانا او توبه‏پذير مهرباني است، اي دردها، با اجازه خداوند و کلمات مقدس شما را فراري مي‏دهم، که خدايي جز او نيست، همانا هر کار و آفرينشي براي اوست، آفرين بر خدا پروردگار عالمين.) سپس آيه الکرسي و سوره ‏هاي حمد و معوذتين (فلق و ناس) و اخلاص را هر کدام يک مرتبه و نيز ده آيه از سوره يس بخوان، بعد هم اين دعا را بخوان:

 

اللَّهُمَّ اشْفِهِ بِشِفَائِكَ وَ دَاوِهِ بِدَوَائِكَ وَ عَافِهِ مِنْ بَلَائِكَ وَ تَسْأَلُهُ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْهِ وَ عَلَيْهِمْ أَجْمَعِينَ.

 

(خداوندا! با شفاي خود او را شفا ده، و با دواي خود او را مداوا کن، و از بلاهايت او را عافيت بده، و سلامتي به او بده به حق محمد و آل محمد – که درود خدا بر او و بر آل او). (بحارالانوار ج 92 ص 16)

 

* دعاي مخصوص و مجرب براي درمان بيماري

 

شيخ كفعمى در كتاب«مصباح» فرموده:هرگاه در تو مرضى باشد،به موضع سجده خود دست بكش،و آن را پس از نماز واجب‏ هفت مرتبه بر آن موضع بمال و بگو اين دعا را:

 

يَا مَنْ كَبَسَ الْأَرْضَ عَلَى الْمَاءِ وَ سَدَّ الْهَوَاءَ بِالسَّمَاءِ وَ اخْتَارَ لِنَفْسِهِ أَحْسَنَ الْأَسْمَاءِ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بِي كَذَا وَ كَذَا وَ ارْزُقْنِي وَ عَافِنِي مِنْ كَذَا وَ كَذَا.

 

اى كه زمين را بر آب فشرد،و هوا را به ‏آسمان بست،و بهترين نامها را براى خويش برگزيد،بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست،و با من چنين‏ وچنان كن‏ و روزى‏ ام ده،و سالمم بدار از چنين‏ وچنان دعا کردن,دعا هاي مستحبي خواندن سوره حشر براي درمان بيماري مفيد است

 

* ذکري مجرب براي رفع مرض‏

 

از حضرت رضا (ع) روايت شده که فرمودند: براي رفع هر مرضي بخوانيد:

يَا مُنْزِلَ الشِّفَاءِ وَ مُذْهِبَ الدَّاءِ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ أَنْزِلْ عَلَى وَجَعِيَ الشِّفَاء

(اي فرستنده و عطاکننده شفا، و اي کسي که به لطف خويش دردها را از جان‏ها و جسم‏ها مي‏بري، بر محمد و آل محمد

رحمت فرست و بر دردهاي من شفا عنايت فرما).( مصباح کفعمي ص 152)

 

سوره مبارکه حشر

 

هرگاه اين سوره قرآن کريم را با خلوص بر بيمار بخوانند انشاءالله شفابخش است. در روايتي از نبي مکرم اسلام صلي الله عليه وآله وسلم آمده است: هنگام قرائت سه ايه آخر سوره حشر دست را بر سر بگذاريد و آيات را قرائت نماييد که اين دستور جبرييل است از جانب خداوند و اين عمل شفاي همه بيماري هاست به جز مرگ.

 

 

مطالب مرتبط:

 

بیماری این دختر شما را وحشت زده میکند (عکس)

 

دعاهای مهم برای ثروتمند شدن سریع