عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

دعاهای مختلف برای بچه دار شدن

مجموعه : دینی و مذهبی
دعاهای مختلف برای بچه دار شدن

دعاهای مختلف برای بچه دار شدن

 

در این مطلب از ایران ناز با ما همراه باشید با ادعیه صاحب فرزند شدن. خوب است در کنتار درمانهای پزشکی رایج به درگاه خداوند دعا کنید تا صاحب فرزندی سالم و صالح بشوید . برای بچه دار شدن ادعیه و اذکار بسیاری ذکر شده که یکی از آنها ذکر استغفار است. دعای فرزند دار شدن را با هم در ادامه این مطلب از ایران ناز  ببینیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین مهدی شهر باف کارشناس مسائل مذهبی در خصوص ادعیه برای فرزند آوری اظهار کرد:

 

یکی ازموضوعات چالش برانگیز در زندگی داشتن فرزند است . و برخی خانواده ها از این نعمت بی بهره اند، لذا ائمه اطهار(ع) برای فرزند دار شدن ادعیه و نمازهایی را توصیه کرده اند .

 

وی افزود: توصیه حضرات اهل بیت(ع) نسبت به نمازها و ادعیه به این معنا نیست که انسان کارهای پزشکی و علمی را کنار بگذارد. بلکه انسان ابتدا باید به دنبال علل طبیعی رفته و در کنار درمان به سراغ ادعیه هم برود .

 

این کارشناس اظهار داشت:بوعلي سينا در كتاب قانون (ترجمه جلد پنج صفحه 375 گفتار چهارم موانع باردار شدن)
در باب برخي از اين موانع ايراد سخن نموده .

 

حتي خود ائمه عليهم صلوات الله در برخي موارد نسخه هايي تجويز فرمودند كه در بعضي از آنها امام عليه السلام همراه دعا درمان را نيز ميفرمودند كه به عنوان نمونه يك مورد ذكر مي شود.

 

(عن عمر بن أبي حسنة الجمال قال : شكوت إلى أبي الحسن عليه السّلام قلة الولد فقال « استغفر اللَّه وكل البيض بالبصل » .(منبع وافي تاليف ملا محسن فيض كاشاني ره جلد 19 صفحه 317)

 

امام عليه السلام به كسي كه شكايت داشت از فرزند كم و در واقع دوست داشت فرزندان زيادي داشته باشد
ولي فرزند دار نمي شد فرمودند :استغفر الله بگو و تخم مرغ با پياز بخور.)

 

انواع اذکار برای فرزند آوری

 

شهرباف در رابطه با انواع اذکار خاطر نشان کرد: آنچه اهل بیت عليهم صلوات الله در این رابطه فرموده اند به چند صورت بیان شده که بخشی به صورت ذکر است ، بخشی به صورت نماز و قسمت دیگر به صورت دعا است.

 

وی عنوان کرد: امام محمد باقر (ع) فرمود:اگر کسی بخواهد همسرش حامله شود بعدازنماز جمعه دو رکعت نماز با رکوع و سجود طولانی بگزارد و پس از آن بگوید:

 

اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بِمَا سَأَلَکَ بِهِ زَکَرِیَّا إِذْ قَالَ رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِینَ

 

اللَّهُمَّ هَبْ لِی ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعاءِ اللَّهُمَّ بِاسْمِکَ اسْتَحْلَلْتُهَا وَ فِی أَمَانَتِکَ أَخَذْتُهَا فَإِنْ قَضَیْتَ

 

فِی رَحِمِهَا وَلَداً فَاجْعَلْهُ غُلَاماً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّیْطَانِ فِیهِ نَصِیباً وَ لَا شِرْکاَ.(مصباح المتهجد شيخ طوسي ره صفحه 378)

 

این کارشناس مذهبی افزود: این دعا مربوط به حضرت زکریا است که دارای فرزند نمی شد و خود و همسرش به سن پیری رسیده بودند که به خاطر دعای:

« رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِینَ؛ خداوندا مرا تنها نگذار و تو بهترین وارثین هستی»

 

خداوند به آنها حضرت یحیی(ع) را عنایت کرد لذا این آیه مبارکه از آیاتي است كه توصيه شده خواندن و مداومت ان براي فرزند دار شدن و دستور رسيده نقش كردن ان بر نگيني خاص براي فرزند دار شدن.

 

گفتن ذکر استغفر الله ربی و اتوب الیه

 

وی افزود: یکی دیگر از چیزهایی که برای فرزند آوری توصیه شده ذکر استغفار وگفتن ذکر استغفر الله ربی و اتوب الیه است . این کارشناس مذهبی درخصوص ذکر استغفار گفت: مردی به امام محمد باقر (ع)عرض کرد: فدایت شوم.
من ثروت فراوان دارم ولی فرزندی ندارم آیا چاره ای برایم هست که دارای فرزند شوم؟ فرمودند:

 

آری به مدت یک سال صد بار آخر هر شب استغفار کن و اگر شب آن را انجام ندادی در روز قضایش به جا بیاور زیرا خدای تعالی می فرمایند :

 

اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ إِنَّهُ كَانَ غَفَّارًا یُرْسِلِ السَّمَاء عَلَیْكُم مِّدْرَارًا بِأَمْوَالٍ وَبَنِینَ .(سوره نوح ايات 10و11و12)

(منبع :بحار النوارجلد 84 صفحه 221)

 

سأل رجل أبا جعفر عليه السلام وأنا عنده فقال له : جعلت فداك إني كثير المال ،

ليس يولد لي ولد ، فهل من حيلة ؟ قال : نعم استغفر ربك سنة في آخر الليل مائة مرة ، فان ضيعت ذلك بالليل فاقضه بالنهار ،فان الله يقول :

 

” استغفروا ربكم إنه كان غفارا ” * يرسل السماء عليكم مدرارا ” * ويمددكم بأموال وبنين ”

 

، لذا یکی از مواردی که بسیار توصیه شده ذکر استغفار است.

 

وی عنوان کرد: مرحوم مقدس اردبیلی(ره) در کتاب زبدة البیان می فرماید:قوم نوح به خاطر گناهانی که کردند قحطي زده شدند وباران بر ايشان نباريد . فرزندانشان هلاك شده و زنانشان بچه نياوردند .حضرت نوح آنها را توصیه به استغفار می کند که به این مسئله در سوره نوح نيز اشاره شده است.

 

شهرباف افزود: صاحب زبدة البيان در ادامه می فرماید؛حاصل ميشود فوایدي برای استغفار که آن زياد شدن مال و فرزند است . وی تاکید کرد:

 

مقدس اردبیلی بدنبال مطالب فوق روايتي را نقل كردند كه چند نفر با مشكلات مختلف به نزد امام عليه السلام آمدند . يكي شكايت از كمي مال ميكرد و ديگري شكايت از نباريدن باران داشت و سومي شكايت از نداشتن فرزند . كه امام عليه السلام همه آنان را امر به استغفار نمود (استغفر الله ربي و اتوب اليه و توبه كردن) .

 

این کارشنای مذهبی در پایان خاطر نشان کرد:می توان نتیجه گرفت علت اصلی تمام بلایا و گرفتاری ها گناه است ،و استغفار علت گرفتاری را از بین می برد.

 

مطالب مرتبط:

 

دعایی از امام محمد باقر (ع) به جهت بچه دار شدن

 

دعای خواب دیدن پیامبر و ائمه یا اموات

 

متن دعای مشلول برای حاجت گرفتن حتمی +معنی

 

دعاهای قوی برای شفا یافتن

 

دعاهای مهم برای ثروتمند شدن سریع

 

دعای آشتی کردن زن و شوهر و عزیز شدن

 

8 اسم خدا که ذکرش سبب استجابت دعا میشود

 

سریع ترین راه برای استجابت دعا

 

دعایی مخصوص بخت گشایی و یافتن خواستگار

 

دعاهایی مجرب به جهت پیدا شدن زوج مناسب

 

دعا برای آشتی کردن و جلوگیری از طلاق

 

پنج دعا برای پیدا کردن اموال و افراد گمشده