عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

دلایل اصلی برای داشتن رابطه جنسی

دلایل اصلی برای داشتن رابطه جنسی

دلایل اصلی برای داشتن رابطه جنسی

 

رابطه جنسی برای زن و شوهرها واقعا می تواند مفید باشد, امروز ما 12 دلیل برای این‌که چراباید زن و شوهرها رابطه جنسی داشته باشند را معرفی می‌کنیم. با ایران ناز همراه باشید

 

1- رابطه‌ جنسی استرس را کم میکند.
اگر روز سخت و طولانی سر کار داشته‌اید یا هیمنطوری کمی احساس استرس میکنید, رابطه ‌جنسی بشما کمک خواهد کرد کمی ریلکس شوید و سطح استرس‌تان را پایین بیاورید. بدن در طول رابطه ‌جنسی دوپامین, اندورفین و اوکسی‌ توسین ترشح میکند که همه ی این هورمون‌ها درکنار هم به از بین بردن استرس و بالا بردن سطح شادی طبیعی کمک میکنند.

 

2- رابطه‌ جنسی ورزشی لذت‌بخش است.
خیلی از ما با شنیدن کلمه «ورزش» دچار وحشت میشویم, البته نه اگر این ورزش حاوی رابطه ‌جنسی باشد. در طول رابطه‌ جنسی, بدن مداوماً تغییرات فیزیولوژیکی را تجربه میکند که شبیه به یک برنامه ورزش است. سرعت تنفس بالا می رود که این سبب کالری‌سوزی می شود. این یعنی اگر فقط سه بار در هفته با همسرتان رابطه‌ جنسی داشته باشید, میتوانید درسال چیزی حدود ۷۵۰۰ کالری بسوزانید. این درست مانند ۱۲۰ کیلومتر دویدن است.

 

3- رابطه‌ جنسی به ارتقای سیستم ایمنی بدن تان کمک می کند.
محققان دانشگاه ویلکس در پنسیلوانیا دریافته‌اند که دانشجویانی که حداقل دو مرتبه در هفته با همسرشان رابطه‌ جنسی داشتند, درمقایسه با آنهایی که اصلاً رابطه ‌جنسی نداشتند, سطح بالاتری از پادتن در بدنشان وجود داشت.

 

در طول رابطه‌ حنسی, آنتی‌ژن‌هایي مانند ایمونوگلوبولین A در بدن ترشح می شودکه ثابت شده است با سرماخوردگی و حتی آنفولانزا مقابله می کند. یک خبر خوب دیگر این‌که, هرچه رابطه ‌جنسی بیشتری داشته باشید, آنتی‌ژن بیشتری در بدن‌تان ترشح شده و سالم‌تر خواهید بود!

 

4- رابطه‌ جنسی فشارخونتان را پایین می‌آورد.
برخی از انواع فعالیت‌هاي فیزیکی, حتی اگر کوتاه باشد, تاثیر فوق‌العاده‌اي بر فشارخون دارد. در تحقیقی که در دانشگاه پیسلی انجام گرفت, مشخص شد که رابطه‌ جنسی فشارخون دیاستولی «شماره پایینی فشارخون» را کاهش میدهد.

 

5- رابطه ‌جنسی کمک می کند قلبی سالم داشته باشید.
وقتی بدن کالری می‌سوزاند, قلب نیز تقویت میشود. محققان موسسه تحقیقاتی نیوانگلند دریافته‌اند که اگر مردها به صورت منظم با همسرشان رابطه‌ جنسی داشته باشند, تا ۴۵٪ کمتر به بیماری‌هاي قلبی-عروقی دچار می شوند.

 

6- رابطه‌ جنسی به تسکین درد کمک می کند.
اگر درد یا میگرن دارید, رابطه‌ جنسی برایتان بسیار بهتر از مسکن عمل خواهد کرد. پزشک جورج ارلیچ متخصص آرتروز در پژوهش خود دریافته است که بیمارانی که با همسرشان رابطه‌ جنسی منظم داشتند درد بسیار کمتری را نسبت به آنهایی که رابطه ‌جنسی نداشتند, احساس میکردند.

 

7- رابطه‌ جنسی باعث می شود عادت‌ماهیانه‌اي منظم داشته باشید.
اگر عادت‌ماهیانه‌تان کمی نامنظم است, میتواند بخاطر سبک زندگی استرس‌زایتان باشد. همان طور که قبلاً ذکر شد, رابطه‌ جنسی استرس را کم می کند و این می تواند بر منظم شدن قاعدگی‌تان هم تاثیر مثبت داشته باشد.

 

8- رابطه ‌جنسی عضلات لگنتان را قوی‌ میکند.
رابطه‌ جنسی علاوه بر عضلات روی پا, کمر و شکم روی عضلات لگنتان هم کار میکند. به نظرتان راه بهتری برای عضله‌سازی هم وجوددارد؟ با ساختن عضلات لگنی قوی تر می توانید ارگاسم بسیار بهتری هم در طول رابطه ‌جنسی تجربه کنید.

 

برای بانو‌ها داشتن عضلات قوی لگن علاوه بر کمک به التیام علائم بی‌اختیاری ادرار, حساسیت در طول عمل جنسی را هم افزایش میدهد و کمک میکند ارگاسم‌هاي قویتری داشته باشید. برای مردان هم تمرینات عضلات لگن خاصره می تواند جلو مشکلاتی مانند اختلال انزال و بی‌اختیاری ادرار را بگیرد.

 

9- رابطه ‌جنسی احتمال سرطان را پایین می‌آورد.
رابطه‌ جنسی منظم به مخصوصاً برای مردان احتمال ابتلا به سرطان را کاهش میدهد. دریک پژوهش استرالیایی, مشخص شده است که مردهایی که حداقل ۲۱ مرتبه در ماه انزال داشته‌اند, کمتر دچار سرطان پروستات شده‌اند.

 

10- رابطه‌ جنسی خوابتان را التیام می‌بخشد.
رابطه ‌جنسی هم درست مانند ورزش تپش قلب شما را بالا میبرد و این منجر به ریلکس شدن بدن میشود. علاوه بر این, گفته می شود انزال مرد سبب رخوت میشود که خوابیدن بعد از عمل جنسی را بسیار آسان‌تر میکند.بعد از ارگاسم هورمون پرولاکتین ترشح میشود که مسئول حس ریلکسی و خواب‌آلودگی بعد از رابطه‌ جنسی است.

 

11- رابطه‌ جنسی باعث می شود ۱۰ سال جوانتر بنظر برسید.
داشتن رابطه‌ جنسی با همسرتان سه مرتبه در هفته باعث میشود حداقل 10 سال جوانتر از سنتان بنظر برسید! دیوید ویکس, محقق و متخصص مغز و اعصاب اسکاتلندی در کتاب خود مینویسد, «داشتن رابطه ‌جنسی خوب واقعاً برایتان خوب است!»

 

12- رابطه ‌جنسی طول‌عمرتان را افزایش می دهد.
جمع همه ی این فواید فوق‌العاده‌اي که رابطه ‌جنسی منظم میتواند بر جسم و ذهن داشته باشد این است که سال ها به طول‌عمر شما اضافه کند. درواقع, تحقیقی که در ژورنال دکتری بریتانیا به چاپ رسید, مشخص کرد که شرکت‌کننده‌هاي مردی که رابطه ‌جنسی منظم داشتند, دوبرابر آنهایی که هیچ وقت رابطه‌ جنسی نداشتند, عمر کردند.

 

خوب همین طور که میبینید داشتن رابطه‌ جنسی منظم نه تنها هیچ عیبی ندارد, بلکه فواید بسیاد زیادی برای سلامت جسمی و روحی‌تان خواهد داشت. پس سعی کنید هرروز با همسرتان رابطه جنسی داشته باشید!

 

دلایل اصلی برای داشتن رابطه جنسی