اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

دلایل تغییرات در شکل و اندازه پستان

دلایل تغییرات در شکل و اندازه پستان

به گزارش ایران ناز فرایند رشد و بزرگ شدن پستان و همچنین میزان و چگونگی تغییرات در شکل و اندازه پستان ها در زنان مختلف متفاوت است. ممکن است هر ماه قبل از قاعدگی احساس کنید پستان های شما تغییر کرده و یا متورم شده است. این احساس چند روز پس از شروع قاعدگی به صورت خود به خود از بین می رود.

 

زمان بارداری و زایمان به علت تغییرات غدد شیردهی و تولید شیر، پستان ها بزرگتر می شوند. بعد از پایان دوران شیردهی پستان ها به حالت اولیه خود باز می گردند.با افزایش سن اندازه غدد شیر در پستان ها کاهش پیدا کرده و میزان چربی در آنها بیشتر می شود. این باعث می شود که در برخی از زنان اندازه پستان ها بزرگ تر شده و در برخی دیگر از آنها،

 

پستان ها کوچکتر شوند.بسیاری از زنان ظاهر و اندازه پستان های خود را دوست ندارند. متاسفانه مسائل فرهنگی در بروز این احساس در زنان تاثیر بسیار زیادی دارد. پستان ها به عنوان یک عضو مهم جنسی محسوب می شوند که معمولا در میزان جذاب بودن یک شخص تاثیر مستقیم دارند.

 

دلایل تغییرات در شکل و اندازه پستان

 

این قضیه به صورت مستقیم با زنانی که در فیلم ها یا عکس ها به ما نشان داده می شوند رابطه داشته و می توان گفت این مدل ها یا بازیگران در ذهن مخاطب تصویری از یک اندام ایده آل را به وجود می آورند. آگاهانه و یا به صورت ناخودآگاه، برخی از زنان تمایل دارند که پستان های خود را با این مدل های رسانه ای مقایسه و همسان سازند.

 

به همین خاطر در حال حاضر بسیاری از زنان و دختران در آرزوی کوچکتر شدن و یا بزرگتر شدن پستان های خود هستند.حتی زنان و دخترهای جوانی که هرگز باردار نشده اند نیز ممکن است احساس کنند که پستان های بیش از حد بزرگی دارند که این قضیه می تواند مشکلات قابل توجهی را به وجود آورد.

 

ممکن است این افراد نسبت به پوشیدن یک سری لباس خاص احساس خوشایندی نداشته باشند و یا برای تعویض لباس در مکان های عمومی مانند باشگاه های ورزشی یا استخرها معذب باشند.انتخاب سینه بند مناسب می تواند کمک بزرگی برای اینگونه افراد باشد اما اگر پستان ها بسیار سنگین باشند ممکن است

 

دلایل تغییرات در شکل و اندازه پستان

 

بند های سینه بند بر روی شانه افراد تاثیر گذاشته و فرد با درد در عضلات قفسه سینه و شانه ها مواجه شود.اگر نسبت به اندازه پستان هایتان احساس خوشایندی ندارید و همین قضیه باعث بروز مشکلاتی برای شما شده است، می توانید به پزشک مراجعه کرده و با ایشان مشورت کنید.

 

پزشک عمومی وضعیت شما را بررسی کرده و در صورت نیاز شما را به متخصص زیبایی ارجاع می دهد. متخصصین زیبایی می توانند در زمینه عمل جراحی پستان به شما مشورت داده و در صورت لزوم مشکل بزرگی پستان ها را به کمک عمل جراحی حل کنند.

 

جراح در ابتدای کار مقداری از پوست و بافت پستان را بر میدارد. نوک پستان ها در کل فرایند عمل جراحی با غده ها و چربی های باقی مانده می مانند و جدا نخواهند شد، اما ممکن است به سمت بالا جا به جا شوند. بخش هایی از پوست و بافت های پستان برداشته شده و سپس دوباره پوست ها به هم بخیه می شوند.

 

دلایل تغییرات در شکل و اندازه پستان