اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

راز درست کردن کاپ کیک شکلاتی

راز درست کردن کاپ کیک شکلاتی

به گزارش ایران ناز کاپ کیک یا کیک فنجانی یکی از خوشمزه ترین انواع کیک هاست. این بار کاپ کیک شکلاتی فوری درست کنید.کاپ کیک شکلاتی فوری بعضی وقت‌ها پخت بعضی از کیک ها از خرید آن کمتر وقت می برد. البته به شرط اینکه، هم مواد لازم آن را در خانه داشته باشید هم مایکروفر. حالا دیگر جای هیچ نگرانی نیست؛ شما می‌توانید حتی یک ربع قبل از آمدن مهمانان تان کیک بپزید و داغ داغ با یک لیوان چای سرو کنید .

 

راز درست کردن کاپ کیک شکلاتی

 

مواد لازم برای تهیه کاپ کیک شکلاتی فوری :

 

آرد : 8 قاشق سوپ خوری
شكر : 8 قاشق سوپخوری
پودر كاكائو : 4 قاشق سوپخوری
تخم‌مرغ : 2 عدد
میوه،شکلات خردشده یا مارمالاد : به میزان لازم
بیكینگ پودر : 1/2 قاشق سوپخوری
مغز گردوی خرد شده : به مقدار لازم
شکلات تلخ : 20 گرم
روغن مایع : 8 قاشق سوپخوری
شیر : 6 قاشق سوپخوری

 

راز درست کردن کاپ کیک شکلاتی

 

طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی فوری :

 

ابتدا آرد ، شكر و بیكینگ پودر را در ظرفی بریزید و پودر كاكائو را به آنها اضافه کنید و خوب مواد را هم بزنید. تخم‌مرغ‌ها را هم درهمان ظرف بشکنید و با دیگر مواد كاملاً مخلوط کنید.مغز گردو و شیر را همراه روغن به مواد اضافه كرده، آنها را خوب با هم مخلوط کنید تا یکدست شود.

 

به این راحتی مایه کیک شما آماده است.فنجان‌ها یا قالب های فنجانی مناسب مایكروفررا آماده و یك‌ سوم فنجان را از مایه کیک پر کنید. یک تکه کوچک شکلات تلخ را هم داخل فنجان قرار دهید.فنجان ها را در مایکروفر بگذارید و به مدت 3 دقیقه با درجه 1000 وات حرارت دهید

 

تا زمانی‌ كه كیك پف كند.كیك آماده را با میوه و شكلات خرد شده یا مارمالاد تزئین کنید، این كیك را می‌توانید به كمك قاشق از فنجان خارج كرده و در ظرفی دیگر گذاشته و با میوه و انواع مغز تزیین کنید یا در همان فنجان تزئین و سرو كنید. البته اگر از فنجان درنیاورید کیک شما زیباتر است.

 

راز درست کردن کاپ کیک شکلاتی