اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

راه سریع و ارزان برای از بین بردن بوی بد دهان

راه سریع و ارزان برای از بین بردن بوی بد دهان

راه سریع و ارزان برای از بین بردن بوی بد دهان

 

یکی از مشکلات شایع در ارتباطات اجتماعی , بوی آزاردهنده دهان است که سبب انزوای اشخاص میگردد . اگر شماهم بدنبال راه درمان بوی بد دهان هستید با ما در این مقاله از ایران ناز همراه باشید . بوی بد دهان آزار دهنده بوده و علت اصلی اش انباشت باکتری ها در دهان است.راه های مختلفی برای مبارزه با این مشکل وجود دارد که موجب می شود بهداشت دهان و دندان بالاتر برود.

 

به گزارش ایران ناز،ترفندهای خانگی و راه های ساده ای برای از بین بردن بوی بد دهان وجود دارد که به آنها اشاره شده است.

 

زردچوبه

 

زردچوبه،خاصیت ضدباکتری و ضدالتهابی دارد و برای از بین بردن باکتری های دهان مفید است.هر گونه التهاب در لثه را تسکین می دهد .علاوه بر آن زردچوبه به هضم غذا کمک می کند و در درمان افسردگی و پیشگیری از ابتلای به آلزایمر موثر است.توصیه می شود برای از بین بردن بوی بد دهان چای زردچوبه بنوشید و برای خوش طعم شدن این چای شیرنارگیل داغ و یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید.

 

نوشابه

 

نوشابه های گازدار برای نجات یافتن از بوی بد دهان تاثیر دارند. همچنین آب گازدار برای شست و شوی روزانه و برای از بین بردن بوی بد دهان بسیار موثر است.

 

آناناس

 

نوشیدنی آب آناناس پس از یک وعده غذایی تند با بوی بد دهان مقابله خواهد کرد.آناناس حاوی آنزیم گوارشی است که به عنوان یک پاک کننده طبیعی عمل می کند .

 

سیب

 

سیب یک مسواک طبیعی به شمار می رود که هر آلودگی را از دهان و دندان پاک می کند.علاوه بر سیب،هویج و کرفس نیز در مبارزه با بوی بد دهان قوی عمل می کنند.

 

به

 

مصرف به به خصوص آبمیوه آن در کاهش خشکی دهان تاثیر داشته و ضدباکتری به شمار می رود.به مانع از رشد باکتری ها در دهان می شود و اگر این آبمیوه را دوست ندارید می توانید با یک عدد لیمو و نعنا آن را مخلوط کنید.

 

ادویه

 

دارچین و میخک خاصیت ضدعفونی کننده دارند و باعث کشتن میکروب های دهان می شوند مکیدن چوب دارچین خواص مفیدی برای دهان و دندان دارد.

 

سبزینه یا کلروفیل

 

سبزینه یا کلروفیل موجود در سبزیجات با بوی بد دهان مبارزه می کند.این ماده در نعناع،جعفری،اسفناج و سایر سبزیجات وجود دارد و به جلوگیری از بوی بد دهان کمک می کند.

 

نعناع

 

نعناع علاوه بر کمک به هضم غذا و رفع احتقان به کاهش بوی بد دهان کمک می کند.این گیاه معطر برای از بین بردن باکتری های دهان موثر است.