عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

دکترجمیلیان متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ تخصصی جراحی ارتودنسی

بلیط هواپیما

زندگی تلخ دختری که باید پسر متولد میشد +عکس

مجموعه : مجله خبری روز
زندگی تلخ دختری که باید پسر متولد میشد +عکس

زندگی تلخ دختری که باید پسر متولد میشد +عکس

 

رسم عجیبی در امپراتوری قدیمی ژاپن باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی متعددی برای شاهدخت این سرزمین کرده است . به گزارش ایران ناز با اینکه در جامعه امروزی زنان نقش مهمی در امورات سیاسی و اقتصادی کشورشان دارند ، اما در دربار سلطنتی ژاپن هنوز هم زنان حق رای ندارند!! به گزارش ایران ناز این محدودیت های عجیب و متحجرانه برای زنان در جامعه ژاپن سبب ایجاد مشکلات روحی و روانی برای عروس خانواده و فرزند دخترش گردیده است !  تا همین چند وقت پیش رسانه های ژاپنی از وضعیت بد روحی عروس خاندان سلطنتی ژاپن می نوشتند اما اکنون دختر 14 ساله او هم به شرایط روحی بدی دچار شده است.

 

به نقل از CBS، ماساکو که مغز متفکر وزارت امور خارجه ژاپن محسوب می شد در سال 1993 با ناروهیتو پسر ارشد پادشاه فعلی ژاپن پیوند زناشویی بست. ناروهیتو پادشاه بعدی ژاپن است.

 

ماساکو که تا قبل از ازدواج مهم ترین وظایف سیاسی را بر عهده داشت به دلیل وارد شدن به دربار سلطنتی حالا حق رای دادن را هم نداشت.

زندگی تلخ دختری که باید پسر متولد میشد +عکس

 

در سال های اخیر اخبار زیادی درباره فشارهای روحی بیش از اندازه دربار بر روی ماساکو شنیده شد، دربار سلطنتی از او نوزاد پسر می خواست اما او چند بارداری ناموفق را پشت سر گذاشت و در نهایت در سال 2001 دختری به دنیا آورد که آیکو نام گرفت. بر طبق قوانین باستانی ژاپن، زنان نمی توانند به مقام سلطنت این کشور برسند.

 

فشارها وقتی بر روی ماساکو بیشتر شد که جاری او نوزاد پسری به دنیا آورد تا او با وجود منع موکد پزشکان باز هم باردار شود اما فرزند او سقط شد این در حالی بود که بارداری می توانست به قیمت جان خودش هم تمام شود. دربار سلطنتی ژاپن بر اساس قوانین متحجرانه و عاری از منطق از او پسر می خواست و نزدیک بود جان وی به خطر بیفتد. ماساکو به تدریج  افسرده و عزلت نشین شد. ماساکو به دلیل باردارهای ناموفق کم کم به شرایط بد روحی رسید، او بانویی بود که به جرم پسر زا نبودن تا مرز دیوانگی پیش رفت.

 

حالا پس از گذشت سال ها آزار و اذیت روحی حالا نوبت به دختر اوست. آیکو دختر پادشاه آینده ژاپن 14 سال دارد. او به دلیل پسر نبودن حق رسیدن به تاج و تخت را نخواهد داشت و پسر عموی 11 ساله او با بهره گیری از امتیاز پسر بودن ولیعهد بعدی ژاپن است. اخیرا گزارشی درباره اوضاع روحی بسیار بد آیکوی 14 ساله منتشر شده است. بلایی که بر سرمادر او آمد حالا برای آیکو تکرار می شود. این دختر نوجوان به دلیل فشارهایی که مادرش تحمل کرده و بی مهری هایی که از سوی خاندان متحجر سلطنتی ژاپن دیده بسیار افسرده و گوشه گیر است. آیکو با کوچک ترین واکنش عصبی مدت ها خانه نشین می شود و تب می کند. آیکو نیز مانند مادرش علاقه ای به حضور در انظار عمومی ندارد و وحشتی در وجودش نهادینه شده.

 

دربار سلطنتی ژاپن حجم زیادی از نادانی را از عهد باستان حمل می کند، چیزی که باعث شده در هزاره سوم و در حالی که بخش مهم فناوری ها و اختراعات پیشرفته جهان در ژاپن انجام می شود هنوز پسر از دختر ارزش بیشتری داشته باشد. آیکو قربانی بعدی دربار سلطنتی ژاپن است. دربار ژاپن به مانند عهد باستان زنان و دختران را بی اهمیت و بی ارزش می داند وآنها را تا مرز دیوانگی و جنون پیش می برد.

 

 

مطالب مرتبط:

 

حقایقی ارزشمند اما ناآشنا برای زنان

 

فرزندسالاری را چگونه در خانوداه رفع کنیم؟