اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

زنگ خطر در مورد مصرف گیاهان و میوه ها

مجموعه : دانستنی ها
زنگ خطر در مورد مصرف گیاهان و میوه ها

نکاتی مهم در مورد مصرف گیاهان و میوه ها

 

گیاهان و میوه ها جز بسیار مهم خوراکی ها می باشد جالب است بدانید که میوه ها و سبزیجات در کنار مفید بودن و حتی درمان برخی از امراض درصورت استفاده نادرست و یا بیش از حد ، خطراتی را نیز به همراه خواهند داشت . گروه ایران ناز در این مطلب به مهمترین خطراتی که برخی از میوه ها و سبزیجات می توانند برای سلامتی داشته باشند اشاره می کنیم .دانه های سیب، هسته آلو، زردآلو، گیلاس حاوی نوعی هیدروژن سیانید به نام اسید پروسیک می باشند که باعث بروز مسمومیت، سردرد، سرگیجه، اضطراب و استفراغ خواهد شد.

 

برگ ریواس با داشتن اسید اگزالیک می تواند منجر به سنگ کلیه گردد و مصرف ۱۱ پوند از این برگ می تواند حتی کشنده باشد.ساقه و جوانه سیب زمینی (سیب زمینی سبز) به دلیل تراکم بالاي ماده اي به نام سولانين که بر سيستم مرکزي عصبی تاثير مي گذارد و سمی بوده ممکن است منجر به دل درد، اسهال، سردرد، کما و یا حتی مرگ گردد .

 

درصورت مصرف بیش از حد ادویه جوز هندی عوارض جدی و یا حتی تشنج، اسپاسم معده، تهوع و استفراغ ایجاد می شود . تب و خشکی دهان به همراه تپش قلب نیز ناشی از مصرف بیش از حد این ادویه می باشد.سموم قلیایی موجود در ساقه و برگ گوجه فرنگی نارس باعث تحریک معده می گردد .بادام تلخ حاوی مقادیر زیادی هیدروژن سیانید بوده که به همین دلیل خوردن ۷ تا ۱۰ بادام تلخ خام می تواند برای کودکان کشنده باشد و عوارض جدی روی بزرگسالان بگذارد.

 

عسل خام ( عسلی که فرایند پاستوریزاسیون را نگذارنده باشد ) می تواند به دلیل وجود مواد سمی منجر به سرگیجه، ضعف، تعریق بیش از حد، تهوع، و استفراغ گردد .بادام هندی علاوه بر ایجاد آلرژی در برخی از افراد موجب کاهش جذب کلسیم می گردد . همچنین افرادی که مشکلات کلیوی درمان نشده دارند، یا این که کلیه ها و یا کیسه صفرای شان را در آورده اند باید از مصرف این آجیل پرهیز کنند.