اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

سلبریتی هایی که متقارن ترین چهره را دارند (عکس)

سلبریتی هایی که متقارن ترین چهره را دارند (عکس)

سلبریتی هایی که متقارن ترین چهره را دارند (عکس)

 

به گزارش ایران ناز معیارهای زیادی برای انتخاب زیباترین چهره ها وجود دارد . یکی از مهم ترین معیارهایی که برای انتخاب یک فرد زیبا درنظر گرفته میشود تقارت اعضای صورت است.چه چیزی چهره را زیبا می کند؟ آیا اندازه و شکل دهان، بینی و چشم ها باعث این زیبایی می شود؟ آیا زیبایی مربوط به شکل صورت است؟ آیا زیبایی از نظر مردان و زنان و یا در فرهنگ های گوناگون متفاوت می باشد؟ همه ما وقتی که با یک چهره زیبا روبرو می شویم، زیبایی آن را تشخیص می دهیم.

 

چه چیزی باعث این زیبایی فیزیکی می شود؟ چهره ی انسان شامل یک سری تناسب ها و یک سری تقارن هاست که این فاکتورها در هیچ انسانی یکسان نیست. تقارن در جسم و صورت یـــکی از عوامل بسیار مهم در هر دو جنس محسوب میگردد ، تطابق نیمه راست و چپ بدن. در بین سلبریتی ها برخی از تقارن بیشتری در چهره شان برخوردارند.در این مطلب میخواهیم درباره هنرمندانی که چهره شان از نظر علمی دارای تقارن است و از نظر علم هم زیبا هستند صحبت کنیم.

 

سلبریتی ها معمولاً حتی اگر ظاهر معمولی داشته باشند نیز جذاب و دوست داشتنی به نظر می رسند. بخش زیادی از دوست داشتنی بودن این شخصیت ها به شهرت، آرایش و جراحی های متعدد باز می گردد. اما بسیاری دیگر نیز به خاطر رفتارهایشان محبوب شده اند.

 

در این میان سلبریتی هایی نیز وجود دارند که صورت بسیار متقارنی داشته و از لحاظ علمی دارای چهره ای زیبا و جذاب هستند و ثابت شده که داشتن چنین چهره ای نقش مهمی در موفقیت اشخاص در هالیوود داشته و دارد. بدین ترتیب در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با سلبریتی هایی آشنا کنیم که بر اساس بررسی های علمی انجام گرفته زیباترین و متقارن ترین چهره ها را دارند.

 

1-جیمز فرانکو

 

سلبریتی هایی که متقارن ترین چهره را دارند (عکس)

 

در سال 2008، گروهی از محققان یک سیستم زیباسازی را ساختند که با استفاده از فرمول های ریاضی می توانست عکس های چهره افراد را با تغییراتی که خودبخود و بر اساس این فرمول ها انجام می شد به عکس هایی جذاب تبدیل کند. در حین تحقیقات، این محققان عکسی از جیمز فرانکو را در دستگاه جنجالی خود قرار دادند و متوجه شدند که محاسبات این دستگاه هیچ تغییری را در عکس وی ایجاد نکرده است. در واقع بر اساس محاسبات ریاضی این دستگاه، چهره فرانکو خود بسیار زیبا و جذاب و البته بی نقص بوده و نیازی به تغییر ایجاد کردن در آن نبود.

 

2- برد پیت

 

سلبریتی هایی که متقارن ترین چهره را دارند (عکس)

 

در سال 2013، دکتر کندرا اشمید فرمولی را طراحی کرد که جذابیت افراد را بر اساس 29 ویژگی و نقطه متفاوت بر روی صورت را با تکیه عمده بر روی تناسب و تقارن بر اساس مقیاسی از یک تا 10 تعیین می کرد. بر اساس این فرمول مشخص گردید که برد پیت بی نقص ترین چهره را در هالیوود به خود اختصاص داده است. وی از 10 امتیاز ممکن نمره 9.67 را بدست آورد و بعد از او نیز رایان گاسلینگ، جورج کلونی و بن افلک قرار داشتند که به ترتیب امتیازهای 7.31، 6.77 و 6.55 را بدست آورده بودند.

 

3- لینا دانهام

 

سلبریتی هایی که متقارن ترین چهره را دارند (عکس)

 

بر اساس فرمول اشمید در میان دختران سلبریتی نیز لینا دانهام بازیگر سریال «دختران» (Girls) با بدست آوردن امتیاز 6.82 بالاتر از سلبریتی هایی مانند جنیفر لوپز که در سال 2011 بر اساس اعلام مجله ی «People» به عنوان زیباترین زن جهان و جسیکا بیل که در سال 2005 به عنوان جذاب ترین زن جهان انتخاب شده بودند قرار گرفت. بر اساس این فرمول، دانهام تنها .31 امتیاز از آنجلینا جولی عقب تر بود که امتیاز 7.13 را در این رده بندی کسب کرده و در سال 2006 به عنوان زیباترین زن جهان انتخاب شده بود.

 

4- مایلی سایروس

 

سلبریتی هایی که متقارن ترین چهره را دارند (عکس)

 

در فرموی ساخته شده توسط دکتر اشمید، مایلی سایروس نیز با نمره 7.36 از 10 امتیاز کلی بالاتر از بیانسه با 7.28 امتیاز قرار گرفت اگر چه از وی به عنوان فریبنده ترین زن قرن 21 یاد می شود. بالاتر از سایروس نیز کیت آپتون قرار گرفته بود که نمره ی 7.46 را از دکتر اشمیت دریافت کرد.

 

5- دیوید گندی

 

سلبریتی هایی که متقارن ترین چهره را دارند (عکس)

 

در سال 2015، یک محقق علوم کامپیوتری به نام دکتر کریس سالومون مطالعه ای دو ماهه را با استفاده از یک نرم افزار طراحی شده توسط خودش برای مشخص کردن فاکتورهایی که باعث زیبایی چهره مردان و زنان می شوند انجام داد و در این تحقیق به کامنت های مردم بریتانیا رجوع نمود. وی نتیجه تحقیقاتش را در مورد چهره های جذاب هالیوود اعمال کرد

 

و دریافت که دیوید گندی که یکی از مشهورترین مدل های مرد در بریتانیا به شمار می آید در میان سلبریتی های مرد زیباترین و جذاب ترین چهره را دارد. با فاصله کمی بعد از وی بازیگرانی مانند کریس همسوورث و بردلی کوپر، دیوید بکهام ستاره دنیای فوتبال و جاستین بیبر پرحاشیه قرار داشتند.

 

6- ناتالی پورتمن

 

سلبریتی هایی که متقارن ترین چهره را دارند (عکس)

 

بر اساس مطالعات سالومون و اعمال یافته هایش بر روی زنان هالیوودی،مشخص شد که ناتالی پورتمن زیباترین چهره را دارد و بعد از او نیز اسکارلت جوهانسون و تیلور سویفت در رده های دوم و سوم قرار دارند.

 

7- امبر هرد

 

سلبریتی هایی که متقارن ترین چهره را دارند (عکس)

 

در سال 2016 نیز دکتر جولین دسیلوا با استفاده از فرمولی یونان باستان موسوم به «فای» (Phi) اعلام کرد که امبر هرد، همسر سابق جانی دپ، زیباترین چهره را در میان زنان جهان دارد. در این رده بندی کیم کارداشیان در رتبه ی دوم قرار گرفته و کیت ماس، امیلی راتاجکوفسکی و کندال جنر نیز در رتبه های بعدی قرار داشتند.

 

سلبریتی هایی که متقارن ترین چهره را دارند (عکس)