اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

سود وام یک میلیون تومانی یارانه حذف شد

مجموعه : مجله خبری روز
سود وام یک میلیون تومانی یارانه حذف شد

سود وام یک میلیون تومانی یارانه حذف شد

 

به گزارش ایران ناز پس از اعتراضات و انتقادات گسترده , حسن روحانی در تصمیمی تازه از تغییرات در اعطای وام یک میلیون تومانی یارانه خبر داده. حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفت : قرار شد وام یک میلیون تومانی به صورت قرض الحسنه به مردم پرداخت شود و سود وام را دولت پرداخت کند.

 

این وام در ماه اردیبهشت پرداخت می‌شود اما در تیر ماه به تدریج از یارانه آنها کسر خواهد شد، یعنی یارانه اردیبهشت و خرداد پرداخت می‌شود در یارانه تیر ماه به بعد ماهانه مقداری به عنوان قسط وام از آن مبلغ کسر خواهد شد که حدود 35 هزار تومان در ماه است.

 

سود وام یک میلیون تومانی یارانه حذف شد

 

وام یک میلیون تومانی به یارانه‌ بگیران قرض الحسنه شد. پرداخت ویژه رمضانی دولت به ۳ میلیون نفر

 

رئیس جمهور گفت: وام یک میلیون تومانی مثل قبل نیست و ۱۲ درصد سود آن را دولت پرداخت می‌کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت اظهار کرد: یک بحث محدودیت‌هایی است که تحت عنوان فاصله اجتماعی و فاصله هوشمند باید انجام شود که به تدریج و منظم به اطلاع مردم می‌رسد که مجازند چه اقداماتی را انجام دهند، چه کسب و کار‌هایی می‌توانند فعالیت کنند یا نمی‌توانند فعال باشند. بخش‌های آموزشی همچنان نمی‌توانند فعالیت کنند، درباره بحث حمل و نقل توضیح داده می‌شود.

 

سود وام یک میلیون تومانی یارانه حذف شد

 

او با بیان اینکه بحث دیگر نوعی کمک دولت به رسته‌ها و مشاغلی است که در این دو ماه به خاطر شیوع ویروس کرونا تحت فشار قرار گرفته و کسب و کارشان با مشکلاتی روبه‌رو شده است، اظهار داشت: بسته ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی را در این رابطه مدنظر قرار دادیم که از این بسته ۲۵ هزار میلیارد مربوط به بخش درمان، دارو و تجهیزات پزشکی و بخشی هم مربوط به صندوق بیمه بیکاری می‌شود. این بخش، کمک بلاعوضی است که توسط دولت برای مسائل کرونا پرداخت می‌شود.

 

رئیس‌جمهور ادامه داد: بخش دیگر بسته ۷۵ هزار میلیارد تومانی است که به صورت تسهیلات به عموم مردم و یارانه‌بگیران یا به ۱۰ رسته شغلی که در این ایام تحت فشار بیشتری قرار گرفتند، پرداخت می‌شود که حدود ۵۲ هزار میلیارد تومان است.

 

روحانی با بیان اینکه ۲۳ هزار میلیارد تومان دیگر هم قرار بود به یارانه‌بگیران با سود ۱۲ درصد بدهیم، تصریح کرد: در جلسه امروز مقرر شد تسهیلات یک میلیون تومانی به وام قرض‌الحسنه تبدیل شود و سودی که از مردم قرار بود گرفته شود، دولت برعهده بگیرد.در جلسه ستاد اقتصادی دولت تصمیم گرفته شد این بخش و سود را دولت بدهد و به شکل وام سابق نباشد و به وام قرض‌الحسنه‌ای تبدیل شود و سود آن را دولت پرداخت کند. این وام روز‌های اولیه ماه اردیبهشت در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

 

او بیان کرد: همه تلاش ما این است که بتوانیم ۴ یا ۵ قبل از روز اول ماه رمضان این یک میلیون تومان در حساب همه یارانه بگیران ریخته شود و آن‌ها بتوانند باز آن استفاده کنند البته چهارچوبی داردکه به مردم اطلاع داده می‌شود آن‌هایی که مایل هستند از این وام قرض الحسنه استفاده کنند از طریق پیامک اعلام کنند.

 

روحانی گفت: پولی که به صورت وام اردیبهشت ماه پرداخت می‌شود، از تیر ماه به تدریج از یارانه آن‌ها کسر خواهد شد. یارانه اردیبهشت و خرداد آن‌ها پرداخت می‌شود و از تیر ماه به بعد ماهانه یک مقدار کسر می‌شود به خاطر آن یک میلیون وامی که به صورت قرض الحسنه پرداخت شده، رقمی حدود ۳۵ هزارتومان است که برداشت می‌شود.

 

رئیس جمهوری ادامه داد: ما اعلام کردیم که به ۳ میلیون نفر که در شرایط مضیقه اقتصادی زندگی می‌کنند یک یارانه ویژه‌ای برای ۴ ماه بین ۲۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزارتومان که در ماه اسفند و فروردین پرداخت کردیم و در ماه اردیبهشت و خرداد هم پرداخت می‌کنیم که علاوه بر این چهار پرداخت یک پرداخت ویژه در ماه رمضان به این ۳ میلیون نفر اضافه پرداخت می‌کنیم.

 

او یادآور شد: ۴ میلیون خانواری بود که از قبل اعلام کرده بودیم که به آن‌ها یک وام یک تا ۲ میلیون تومانی به صورت قرض الحسنه یعنی همان چهاردرصد پرداخت می‌شود که برنامه ریزی کردیم که علاوه بر این یک میلیونی که به همه خانوار‌های یارانه بگیر داده می‌شود برای برخی از آن خانواده‌ها که مشخص می‌شود مقداری اضافه بر آن یعنی بین یک و نیم تا دو میلیون پرداخت می‌شود.

 

روحانی درباره حمایت از ۱۰ رسته شغلی که در کرونا آسیب بیشتری دیدند، گفت: با همکاری وزارت خانه‌های مربوطه تلاش دولت این است که همه اقدامات در اردیبهشت ماه ۹۹ انجام شود و در اواخر اردیبهشت اعلام شود و مردم برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل مراجعه کنند و امیدواریم تا پایان خرداد این تسهیلات به کسب و کار‌هایی که مشمول این بسته حمایتی می‌شوند، پرداخت شود.

 

رئیس جمهوری تاکید کرد: تسهیلاتی حمایتی از مشاغل فقط شامل کسب و کار‌هایی می‌شود که کارگران خود را تعدیل و اخراج نکرده باشند؛ اگر یک بنگاه کوچی و متوسط کارگری را اخراج کرده باشد شامل حال او نمی‌شود، اما مشاغلی که کارکان خود را با سختی در این شرایط حفظ کرده اند و حقوق آن‌ها را پرداخت کرده اند.

 

  روحانی گفت: محاسبه و معیار این تسهیلات بر این اساس است که مقداری برای سرمایه در گردش و بخشی هم برای حفظ کارگران در مشاغل است و امیدواریم تا ۱۵ اردیبهشت مشخصات کسب و کار اعلام شود تا بر اساس مقررات در اواخر اردیبهشت پرداخت شود و تلاش می‌کنیم تمام تسهیلات مصوب تا آخر خرداد ماه ۹۹ به همه پرداخت شود تا برای کسب و کار‌هایی که در این مدت فعالیت کردند یک تنفس ایجاد.