عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

سیاه پوش شدن روسیه با بارش برف سیاه (عکس)

سیاه پوش شدن روسیه با بارش برف سیاه (عکس)

سیاه پوش شدن روسیه با بارش برف سیاه (عکس)

 

به گزارش ایران ناز تصور کنید بعد از یک روز بارش سنگین برف، صبح روز بعد بیدار شوید و ببینید که تمام این برف سفید یک شبه سیاه شده است این دقیقاً همان چیزی است که مردم کیسلوسک و پروکوپیوسک، دو شهر در منطقه کوزباس روسیه در اوایل این هفته تجربه کردند.

 

عکس ها و ویدیوهایی که به تازگی در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده اند، واقعیت تلخ زندگی در منطقه معدن زغال سنگ را نشان می دهند – روی برف یک لایه ضخیم از گرد و غبار و دوده پوشیده شده و برف را از رنگ سفید به قیر سیاه تبدیل کرده است.

 

ما قبلاً برف کثیف و سیاه رنگ را در مناطق شهری دیده ایم، اما برف سیاه در کیسلوسک و پروکوپیوسک یک منظره نادر و نگران کننده درباره هوایی است که افراد محلی هر روز آن را تنفس می کنند.
بسیاری از آن ها به رسانه های اجتماعی روی آورده اند،

 

تا نگرانی های خود را اعلام کنند و به مقامات فشار بیاورند و آنها را وادار به انجام اقداماتی علیه کارخانه های فرآوری زغال سنگ در آن حوالی کنند، اما مقامات محلی ادعا می کنند که این یک مشکل پیچیده ای است.

 

آندره پانووف، معاون فرماندار منطقه کمروو برای صنعت، حمل و نقل و بوم شناسی، به خبرنگاران گفت که به دلیل توسعه شبکه های گازی در منطقه، هرگز به طور خاص از تمام ساختمان ها حمایت نشده است، چرا که خانه های خصوصی و شرکت های داخلی همگی در آلودگی سنگین سهیم هستند.

 

سیاه پوش شدن روسیه با بارش برف سیاه (عکس)

 

پانووف اضافه می کند که دود اگزوز وسیله های نقلیه نیز در این آلودگی نقش دارند. آناتولی ولکوف، مدیر کل کارخانه زغال سنگ پروکوپیوسکایا در نزدیکی پروکوپیوسک، به یک شبکه تلویزیونی محلی گفت که شرکت او از کرکره های ویژه ای که شهر مجاور را از ترکیبات خطرناک محافظت می کند استفاده می کند، اما باور بر این است که این کارخانه اصلاً مسئول تیره شدن برف نیست.

 

تیمی از بازرسان آژانس محیط زیست روسیه به دو کارخانه فرآوری زغال سنگ اعزام شده اند، تا تحقیق کنند آیا میزان آلودگی آنها از حد مجاز فراتر رفته است یا خیر و مقامات محلی جلسه ای را با شرکت های استخراج زغال سنگ برای بحث در مورد مسائل زیست محیطی اعلام کرده اند.

 

سیاه پوش شدن روسیه با بارش برف سیاه (عکس)

 

به طور شگفت انگیزی در حالی که بیشتر کسانی که در مورد عکس ها و فیلم های برف سیاه در کیسلوسک و پروکوپیوسک اظهار نظر کردند، دولت را برای این وضعیت مورد انتقاد قرار دادند، برخی در واقع این پدیده را به طرز عجیبی زیبا توصیف کردند.