عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

شش ذکر قوی برای برآورده شدن حاجت

مجموعه : دینی و مذهبی
شش ذکر قوی برای برآورده شدن حاجت

شش ذکر قوی برای برآورده شدن حاجت

 

یاد خدا به دلها آرامش میدهد . در این مطلب از ایران ناز برای شما عزیزان شش ذکر قوی برای برآورده شدن حاجت معرفی میکنیم.براي هر کدام از اذکار خواص خارق العاده‌اي ذکر شده است که اگر آدمي بداند به هيچ عنوان آن‌ها را رها نمي‌کند

 

در حالي که اهل جهان دائم به ذکر دنيا مشغولند و در لذتهاي دنيوي غوطه مي خورند، اهل ايمان تمام لذت شان از ياد خدا است و در اطاعت خدا غوطه ورند. ذکر از برترين وسايل برقراري ارتباط با حضرت حق تعالي مي باشد. ياد الهي از نزديکترين مسيرهاي قرب و نزديکي به آفريدگار جهان است. اوقات اشتغال به ذکر خداوند متعال هم از شيرين ترين حالتها و لذّتهاي بندگان مؤمن است.

 

شش ذکر قوی برای برآورده شدن حاجت

 

يا مَلِک

 

امام رضا (ع) مي فرمايد: هر شخص مؤمني اين اسم را نوزده مرتبه با نيّت خالص و توجّه به خدا و معناى‏ آن بخواند، از خلق بى ‏نياز گردد و در دنيا و آخرت مرفّه‏ الحال شود.

 

استغفر الله ربي و اتوب اليه

 

يکي ديگر از ذکرهاي بسيار مهم استغفار است که مشهورترين صيغه آن ( استغفر الله ربي و اتوب اليه) که از فوايد آن بخشش گناهان، گشايش در رزق و حتّي باعث بچه دار شدن است.

 

يا باسط

 

امام رضا (ع) مي فرمايد: هر شخص مؤمن در وقت سحر با طهارت دست به سوى آسمان بردارد و ده ‏مرتبه با نيّت خالص و توجّه به خدا و معناى آن بگويد: « يا باسِط» و به ‏روى خود بمالد، هيچوقت محتاج نگردد و از غم فقر و نيازمندى رهايى يابد و از جايى که گمان نداشته باشد نعمت به او رسد و روزى او زياد شود.

 

لا حول ولا قوه الا بالله

 

امام صادق عليه السلام فرمودند: آن کس که هزار مرتبه بگويد « لا حول ولا قوه الا بالله» خداي تعالي زيارت کعبه را روزي اش خواهد نمود و درصورتي که مرگش نزديک باشد، خدا آن را به تأخيرخواهد انداخت تا حج را روزي اش سازد.

 

ذکر تسبيحات اربعه

 

رسول خدا صلي الله عليه و آله وسلم فرمودند: پنج چيز است که چه قدر در ميزان سنگين اند؛ گفتن سبحان الله و الحمد الله و لا اله الاّ الله و اللّه اکبر و فرزند شايسته اي است که از مسلماني بميرد و او در مرگ آن فرزند دامن صبر از دست ندهد و به حساب خداوند منظور بدارد.

 

يا غَفور يا وَدود

 

براي گشايش رزق و روزي در هر روز 77 مرتبه يا” غَفور يا وَدود” بگوئيد.