اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

شوک بزرگ مرگ سیامند رحمان قویترین معلول دنیا (عکس)

مجموعه : مجله خبری روز
شوک بزرگ مرگ سیامند رحمان قویترین معلول دنیا  (عکس)

شوک بزرگ مرگ سیامند رحمان قویترین معلول دنیا (عکس)

 

به گزارش ایران ناز سیامند رحمان قوی ترین معلول دنیا و دارنده مدال طلای پارا المپیک در اشنویه درگذشت . این خبر جامعه ورزشی را در شوک فرو برد. جزئیات و علت مرگ و زمان و مکان تشییع و دفن سیامند رحمان را در ادامه این بخش از ایران ناز بخوانید

 

رئیس اداره ورزش و جوانان اشنویه گفت: سیامند رحمان ‌معلول فوق سنگین وزنه‌برداری پارالمپیک و جهان بر اثر سکته قلبی جان باخت.

 

رحیم تیموری در گفت‌و‌گو با خبرنگاران‌ اظهار داشت: وی عصر امروز هنگامی که در منزل بود دچار ایست قلبی می‌شود که بلافاصله به بیمارستان انتقال داده می‌شود.  رئیس اداره ورزش و جوانان اشنویه ‌افزود: متاسفانه تلاش پزشکان و کادر درمانی نتیجه بخش نبوده و این قهرمان وزنه‌برداری ایران و جهان دار فانی را وداع گفت.

 

شوک بزرگ مرگ سیامند رحمان قویترین معلول دنیا  (عکس)

 

در ادامه اخبار فضای مجازی خیلی زود به سمت مرگ دردناک سیامند رحمان عزیز سوق پیدا کرد.اظهارنظرهای مردم در قالب کامنت و توئیت مرگ سیامند را به کرونا ربط دادند.

 

حالا مشخص نیست آیا واقعا سیامند رحمان براثر مبتلا شدن به ویروس کرونا درگذشت یا علت ایست قلبی این پهلوان دلیل دیگری دارد. سیامند در طول زندگی قهرمانی اش به دلیل وزن بالا و مشکل قلبی هرچندوقت یک باری خبر بستری شدن وی به گوشمان می رسید.

 

حالا دوباره مردم ایران به خصوص جامعه بزرگ ورزش عزادار شدند.سیامند رحمان متولد 1367 در اشنویه وزنه‌بردار سنگین‌وزن اهل ایران است. وی قهرمان پارالمپیک لندن ۲۰۱۲ و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ و دارندۀ پنج طلا و یک نقرۀ جهان است. وی همچنین سه نشان زرین از بازی‌های پاراآسیایی گوانگجو ۲۰۱۰، اینچئون ۲۰۱۴ و جاکارتا ۲۰۱۸ به‌دست آورده است.

 

شوک بزرگ مرگ سیامند رحمان قویترین معلول دنیا  (عکس)

 

سیامند رحمان از کشور ایران به عنوان برترین ورزشکار پارالمپیکی سال ۲۰۱۷ برگزیده شد.. سیامند رحمان نخستین بار در سال ۱۳۸۷ به اردوی تیم‌ملی وزنه‌برداری معلولان ایران دعوت شد.

 

سیامند رحمان در مسابقات پارالمپیک لندن توانست در حرکت نخست وزنۀ ۲۷۰ کیلوگرمی و در حرکت دوم وزنۀ ۲۸۰ کیلوگرمی را مهار کرد و نشان طلای مسابقات را در وزن ۱۰۰+ کسب کرد. وی در سومین حرکت خود درخواست وزنه ۳۰۱ کیلوگرمی را کرد تا رکورد جهان را که متعلق به خودش بود را یک کیلوگرم ارتقا دهد. رحمان در حرکت سوم نتوانست وزنه ۳۰۱ کیلوگرمی را مهار کند و با همان  ۲۸۰ کیلوگرمی به مقام نخست و نشان طلا رسید. وی با زدن این رکورد توانست رکورد جهانی را ۱۵ کیلوگرم افزایش بدهد. پس از سیامند رحمان که به راحتی قهرمان شد، فارس العجیلی از عراق با مهار وزنه ۲۴۲ کیلوگرمی به گردن آویز نقره در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم مسابقات وزنه‌برداری پارالمپیک لندن دست یافت و بائه چون کئون از کره جنوبی با پرس وزنۀ ۲۳۲ کیلوگرمی به نشان برنز این وزن رسید.

 

رحمان که یکی از امیدهای اصلی کاروان ایران در ریو برای کسب نشان زرین پارالمپیک بود، در دستۀ ۱۰۷+ ک‌گ توانست در حرکت نخست وزنه ۲۷۰ و در حرکت دوم وزنه ۳۰۰ کیلوگرمی و در حرکت سوم وزنه ۳۰۵ کیلوگرمی را مهار کند و نشان زرین پارالمپیک را ازآن خود کند.

 

این وزنه‌بردار ایرانی در حرکت چهارم که مخصوص افزایش رکورد است توانست وزنه سنگین ۳۱۰ کیلوگرمی را بالای سر ببرد و رکورد جهان را که در اختیار خودش بود ارتقا دهد. امر موساد وزنه‌بردار مصری با مهار وزنه ۲۳۵ کیلوگرمی و ۷۵ کیلوگرم اختلاف وزنه، موفق شد مقام دوم را کسب کند. جمیل الشبلی از اردن نیز با بالا بردن وزنه‌  ۲۳۴ کیلوگرمی سوم شد.

 

مام عزیزی، فرماندار اشنویه ضمن تسلیت درگذشت این پهلوان وزنه برداری استان گفت: مراسم تدفین سیامند رحمان قهرمان جهان و پارالمپیک فردا صبح دوشنبه ۱۲ اسفند در زادگاهش اشنویه برگزار می شود. سیامند رحمان متولد ۱۳۶۷ و اهل شهرستان اشنویه از توابع آذربایجان‌غربی و وزنه‌بردار سنگین وزن ایران است که در سال ۱۳۸۷ برای اولین‌بار به اردوی تیم ملی وزنه‌برداری معلولان دعوت شد.