اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

طرز تهیه پخت خورش بامیه

طرز تهیه پخت خورش بامیه

به گزارش ایران ناز باميه از آن جمله سبزيجات پرخاصيتي است كه خيلي‌ها به‌خاطر بافت لعاب دار آن پس از پخت، چندان تمايلي به خوردنش ندارند. در حالي كه اگر فوت و فن‌هاي پخت و حتي پاك كردن آن را بدانيد و با طعم‌ دهنده‌ هاي ترش‌ مزه آن را طعم‌ دار كنيد، مطمئن باشيد حسرت سال‌ هاي بدون باميه را خواهيد خورد!

 

طرز تهیه پخت خورش بامیه

 

مواد لازم براي 4 نفر

 

    750 گرم باميه
    500 گرم گوشت بدون استخوان خورشي
    1 عدد پياز درشت
    4 حبه سير
    1 ق س رب گوجه‌فرنگي
    200 گرم تمبر هندي بدون پوست ترش
    1 ق چ زردچوبه
    به مقدار لازم روغن و نمك
    1 ق چ ادويه غذا
    آب جوش به میزان لازم

 

طرز تهیه پخت خورش بامیه

 

طرز تهیه:

 

گوشت را به صورت قيمه‌اي خرد كرده و بشوييد. پياز را هم پوست كنده و ريز خرد كنيد و در روغن تفت دهيد. سپس تكه‌هاي گوشت را همراه با زردچوبه به روغن اضافه كنيد و تفت دهيد. حالا يك ليوان آب جوش به مخلوط گوشت و پياز اضافه كنيد و در ظرف را بگذاريد

 

و صبر كنيد تا گوشت با حرارت ملايم بپزد.در اين فاصله تمبرهندي را داخل كاسه‌اي ريخته و روي آن مقداري آب جوش بريزيد و كناري بگذاريد. سپس باميه‌ها را پاك كنيد و بعد از شستن آماده بگذاريد.وقتي آب گوشت كم شد، رب را اضافه كرده و به همراه گوشت تفت دهيد.

 

طرز تهیه پخت خورش بامیه

 

بعد باميه‌ها را بيفزاييد و بگذاريد همراه گوشت و رب تفت داده شوند.سيرها را رنده يا له كرده، سپس همراه با ادويه و نمك به مخلوط گوشت و باميه اضافه كنيد. حالا يك استكان آب جوش در خورش بريزيد و اجازه دهيد خورش روي شعله ملايم يك ربع حرارت ببيند.

 

اگر احساس مي‌كنيد يك استكان آب كم است، مقدار آب را بيشتر كنيد. فقط توجه داشته باشيد آب اين خورش نبايد زياد باشد.در مرحله آخر طبخ خورش، تمبر هندي را از صافي عبور داده و آب صاف شده آن را داخل خورش بريزيد. بعد از حدود 15 دقيقه هم حرارت را خاموش كنيد.