اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عاقبت بد چای ندادن به رئیس جمهور ترکیه

مجموعه : مجله خبری روز
عاقبت بد چای ندادن به رئیس جمهور ترکیه

عاقبت بد چای ندادن به رئیس جمهور ترکیه

 

به گزارش ایران ناز اردوغان در کشور ترکیه فضای بسیار بسته ای ایجاد نموده است و هر گونه اعتراض یا توهینی را با اشد مجازات پاسخ میدهد ! اظهار نظر مدیر یک کافه در مورد رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای او گران تمام شد ! به گزارش ایران ناز ماجرا ازین قرار است که مدیر کافه روزنامه جمهوریت ترکیه به اتهام اهانت به رجب طیب اردوغان محاکمه می‌شود. سنول بوران گفته است که حاضر نیست به رییس‌جمهوری ترکیه حتی یک فنجان چای بدهد.

 

بوران می‌گوید، چند روز پیش عازم محل کارش بود و پلیس خیابان را به خاطر تدابیر امنیتی در نزدیکی محل سخنرانی اردوغان بسته بود. او به یک مامور پلیس می‌گوید: ‌ من به این مرد یک فنجان چایی هم نمی‌دهم.

 

وی حالا در دادگاه به علت اهانت به رییس‌جمهوری ترکیه تفهیم اتهام و به بازداشتگاه فرستاده شده است.در حالی که وکیل مدافع متهم اتهام را بی‌اساس می‌داند، اهانت به رئیس‌جمهوری ترکیه می‌تواند تا چهار سال حبس در پی داشته باشد.

 

در پی کودتای نافرجام اخیر در ترکیه، دولت این کشور به سرکوب گسترده مخالفان و منتقدان خود دست زده است.عده‌ای از خبرنگاران و سردبیران روزنامه جمهوریت که از دولت اردوغان به شدت انتقاد می‌کند هم در ماه‌های گذشته دستگیر و محاکمه شده‌اند.

 

جان دوندار، سردبیر سابق روزنامه جمهوریت امسال در پی انتشار یک گزارش جنجالی به اتهام افشای اسرار دولتی به پنج سال و ده ماه زندان محکوم شد. او هم اکنون در آلمان پناهنده است. بنا بر آن گزارش، کامیون‌های سازمان اطلاعات ترکیه برای رساندن سلاح به گروه‌های افراطی در سوریه به کار گرفته شده‌اند.

 

در پی انتشار مقاله، رجب طیب اردوغان روزنامه جمهوریت را به «جاسوسی» متهم کرد و گفت: هر کسی این گزارش را نوشته هزینه سنگینی برایش خواهد پرداخت.

 

مطالب مرتبط:

 

جزئیات و فیلم ترور سفیر روسیه در آنکارا +تصاویر جدید

 

رئیس جمهور ترکیه به خواستگاری ملکه زیبایی مراکش رفت +تصاویر