اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

مجموعه : گوناگون
عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

 

قهرمان پرورش اندام و ورزش فیتنس با انتشار تصاویری در اینستاگرام پیج شخصی اش را بروز رسانی کرد. در حال حاضر مریم سرمدی تنها زن مربی و قهرمان بدنسازی کشور در رشته فیتنس می باشد او همچنان در این حرفه پیشتاز و موفق است.از زندگی نامه و بیوگرافی خانم سرمدی قهرمان پرورش اندام و مربی موفق کشور اطلاعاتی در دسترس نمی باشد.

 

با توجه به ورزش پرطرفدار بدنسازی فیتنس در ادامه به معرفی کامل این رشته ورزشی می پردایم.بدون شک در رشته بدنسازی چیزی به عنوان ظرافت تعریف نشده است! پس خانم هایی که علاقه به اندامی زیبا و ظریف دارند این رشته ورزشی به شما توصیه نمی شود.

 

فیتنس چیست؟

فیتنس از دو کلمه Fit یعنی مناسب و به اندازه و Ness به معنای برتری و بالا بودن تشکیل‌شده است. در کل این واژه به لاتین بوده و معنی آن تناسب‌اندام می‌باشد.

 

امروزه مخصوصاً در سال‌های اخیر، نام این رشته ورزشی بین ورزشکاران و غیرورزشکاران رونق گرفته و افراد زیادی را در سرتاسر دنیا به خود جذب کرده و یک رشته‌مسابقه‌ای به نام فیتنس نیز به خود اختصاص داده است.

 

عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

 

هدف فیتنس

هدف از ورزش کردن، رسیدن به‌سلامت جسمانی و روحی بالا و جلوگیری از ابتلا به امراض گوناگون می‌باشد.رشته ورزشی فیتنس نیز از این ویژگی‌ها به دور نیست و چه بسا تأثیرات بیشتری هم دارد.

 

اینکه فردی یا ورزشکاری در هر سن و جنسیتی وارد این رشته می‌شود، از مزایای تخصصی این رشته است؛ چرا که محدودیت سنی و جنسیتی خاصی ندارد.رشته‌هایی مانند bodybuilding ، crossfit و… دارای محدودیت سنی هستند و برای هر فردی توصیه نمی‌شوند 

 

بهتر است قبل از این ورزش‌ها با پزشک متخصص یا فیزیولوژیست ورزشی صحبتی انجام شود، اما رشته فیتنس به دلیل کار کردن و بهبود شرایط قلبی عروقی و بهبود عملکرد عصبی و عضلانی فرد در طول زندگی، باعث برتری این رشته نسبت به سایر رشته‌ها می‌باشد.

 

رشته ورزشی فیتنس و یا فیتنس بودن، واژه‌ای است که اکثریت افراد به دنبال آن هستند تا به سمت چاقی و امراض دیگر هدایت نشوند.

 

عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

 

هدف افراد از فیتنس بودن

فیتنس بودن برای شرکت در مسابقات
فیتنس بودن برای داشتن زندگی سالم

این دو مقوله مخالف یکدیگر و یا در تناقض هم نیستند ولی به‌طورکلی، انجام دادن هر ورزش حرفه‌ای با آسیب‌های جسمانی همراه است که مقوله تمرین رشته فیتنس برای شرکت در مسابقات نیز از این مقوله مستثنی نیست،

 

اما اگر تلاش برای فیتنس بودن به دور از هرگونه مسابقه و مصرف دارو و فقط با انجام ورزش صحیح و تغذیه سالم انجام شود تا فرد به وزن ایده‌آل و درصد پایین چربی برسد، هیچ خطری موجب شخص نمی‌شود.

 

عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

 

برای فیتنس بودن تغذیه صحیح و درست زیر نظر متخصص تغذیه و برنامه ورزشی درست و اصولی باید جزء برنامه روزانه و سبک زندگی (life style) شما قرار بگیرد تا از لحاظ ظاهری به بدن ایده‌آل خود برسید.برای اطلاع از وضعیت داخلی بدن خود،

 

حتماً باید آزمایشات روتین و منظم، هر 3 ماه یکبار، زیر نظر پزشک انجام دهید تا وضعیت داخلی بدن خود را مانند وضعیت فیزیکی و ظاهری‌تان، تحت کنترل داشته باشید که اگر مشکلی پیش آمد، بتوانید آن را کنترل کنید.

 

تعریف اندام متناسب و ایده‌آل و روش فیتنس بودن

بهترین و سریع‌ترین روش رسیدن به فیتنس، رعایت برنامه ورزشی اصولی و برنامه تغذیه‌ای مناسب می‌باشد.زمانی که فردی به درصد مشخصی از میزان چربی، پروتئین، آب، کلسترول و وزن کلی بدن برسد، می‌توانیم بگوییم آن شخص دارای تناسب‌اندام و یا فیتنس است.

 

عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

 

تفاوت ورزشکاران فیتنس با افراد عادی برای رسیدن به فیتنس در این است که ورزشکاران فیتنس، از برنامه ورزشی و تغذیه‌ای سخت‌تری نسبت به افراد عادی برخوردارند، چرا که این ورزشکاران باید به کمترین میزان ممکن چربی و آب بدن، در بازه زمانی مشخصی برسند،

 

در صورتی که افراد عادی اگر چربی خود را به میزان مشخصی کاهش دهند (آقایان بین 5 الی 13% و بانوان 7 الی 17%) و آزمایشات مشکل خاصی را نشان ندهند، می‌توانند در سطحی که هستند فعالیت خود را ادامه دهند.

 

عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

 

ورزشکاران حرفه‌ای این رشته باید برنامه خاص و نسبتاً سختی را به دلیل هدفی که در بازه زمانی مشخص دارند انجام دهند که گاهی اوقات می‌تواند شخص را از مسیر سلامتی دور کند (مثلا در صورت استفاده از داروها).

 

عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

 

معایب فیتنس

این رشته ورزشی به دور از معایب می‌باشد به جز مواردی که ناشی از مصرف دارو، در موارد زیر می‌شود: ایران ناز

مصرف داروها و مکمل‌های ورزشی به دور از نظارت پزشک
عدم کنترل داروها توسط پزشک
زیاده‌روی در میزان مصرف داروها

این افراد نباید خود را طولانی مدت در این مرحله (کمبود چربی بدن) نگه دارند چرا که بدن از لحاظ هورمونی دچار اختلال خواهد شد (به دلیل ساخته شدن خود هورمون از چربی‌ها) و احتمال اینکه آسیب‌های جدی به بدن وارد شود وجود دارد.

 

معمولا باید برای جلوگیری از این آسیب، به بدن 3 ماه استراحت داد تا کمبودهای اساسی خود را جبران کند و بتواند برای دوره و مسابقات بعدی هم شرکت کند.

 

 

مزایای فیتنس

دستیابی به میزان بالایی از توانایی قلبی عروقی
استقامت عضلانی
حداقل درصد چربی
استانداردترین میزان پروتئین و ماهیچه‌ها

کاربردی‌ترین قدرت عضلانی و استفاده کاربردی از این توانایی‌ها که در طول روز به زندگی شخصی خود فرد کمک می‌کند و دور از هرگونه امراض می‌باشد.ازنظر من بهترین و سریع‌ترین راه رسیدن به فیتنس رعایت برنامه ورزشی اصولی و برنامه تغذیه خوب می‌باشد

 

عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

 

وقتی فردی به درصد مشخصی از میزان چربی، پروتئین، آب، کلسترول و وزن کلی بدن برسد می‌توانیم بگوییم فرد دارای تناسب‌اندام و یا فیتنس است.

 

عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

 

چگونه فیتنس بمانیم؟

همانطور که گفته شد، انجام این تمرینات برای مدت طولانی و به سبک حرفه‌ای، از لحاظ هورمونی آسیب‌هایی را به بدن وارد می‌کند که برای جلوگیری از این آسیب‌ها، بدن باید مدتی را استراحت کند و بعد مجدد وارد تمرینات حرفه‌ای شود.

 

برای افرادی که این رشته را دنبال می‌کنند و اهداف و شرایط زیر را دارند، ماندن در فیتنس را برای همیشه توصیه می‌کنیم و این شیوه از تمرین اصولی و تغذیه مناسب باید قسمت جدانشدنی زندگی آن فرد باشد:

 

افرادی که از داروها استفاده نمی‌کنند.
کسانی که به بدن خود جهت رسیدن به حداقل میزان چربی فشار بیش از حد وارد نمی‌کنند.
افرادی که به دنبال حذف هرگونه چربی اضافه از ظاهر و اندام فیزیکی خود هستند.

 

عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

 

افرادی که تلاش می کنند به سطحی از سلامتی برسند که آزمایشات سلامت، کوچکترین مشکلی را نشان ندهد.

 

عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

 

نتیجه گیری

 

بهتر است از مصرف داروها برای رسیدن به سلامتی جلوگیری شود و فقط روی تمرین صحیح، اصولی و تغذیه سالم برای رسیدن به هدف خود بهره بگیرید.
این شیوه حرکت به سمت تناسب اندام، نه‌تنها مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند، بلکه از ابتلا به بیماری‌ها و مشکلات بسیاری نیز جلوگیری خواهد کرد.

 

عکس های داغ و جذاب از خانم قهرمان پرورش اندام

 

به طور کلی باید عادات سالم زندگی کردن، تغذیه سالم و اصولی را با شرایط روحی مناسب در راس هر کاری قرار داد و بخش مهمی از سبک زندگی برای همیشه شود.