اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

ماندگارترین نقش های زنان سینمای ایران (عکس)

ماندگارترین نقش های زنان سینمای ایران (عکس)

ماندگارترین نقش های زنان سینمای ایران (عکس)

 

شاید بتوان فیلم های تاریخی را یکی از بهترین و پرطرفدارترین نمونه فیلم ها در تاریخ سینما و تلویزیون بدانیم . بازیگران مختلفی در فیلم های تاریخی به ایفای نقش پرداخته اند و توانسته اند درخشش خوبی در این فیلم ها داشته باشند . از میان این بازیگران در فیلم های تاریخی درباره بازیگران زن در فیلم های تاریخی گزارشی تهیه کرده ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.با ایران ناز همراه باشید.

ماندگارترین نقش های زنان سینمای ایران (عکس)

 

اگر بخواهیم از میان بازیگران زن فیلم های تاریخی شخصیتی را نام ببریم بی شک ویشکا آسایش در نقش قطام یکی از بهترین های آنهاست. ویشکا آسایش با بازی در نقش قطام درحالی که تنها 19 سال داشت در مجموعه تلوزیونی امام علی (ع) به شهرت رسید. شروع فعالیت سینمایی او بازی در فیلم ساحره داود میرباقری، در سال 1376 در نقش یک عروسک بود که در آن فیلم توانایی های خود را به رخ همگان کشید و موافق و مخالفان زیادی پیدا کرد.

 

بازی وی در سریال مختارنامه و در نقش جعده همسر امام حسن تکراری است بر نقش قطام در سریال امام علی(ع) که ویشگا آسایش آن را به خوبی ایفا کرد.امام علی با عنوان دیگر شهید کوفه نام سریالی تاریخی است که به کارگردانی داوود میرباقری در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تهیه و ساخته شده است. این سریال محصول سال 1375-1370 است.

 

ماندگارترین نقش های زنان سینمای ایران (عکس)

 

شبنم قلی خانی بازیگر آرام و محجوبی است که با سریال مریم مقدس وارد دنیای بازیگری شد و توانست یکی از بهترین نقش هایش را ایفا کند. مریم مقدس یکی از بهترین نقش های شبنم قلی خانی در طول دوره بازیگری اوست .مجموعه «مریم مقدس» محصول سال 1379 می باشد و کارگردانی آن را شهریار بحرانی بر عهده داشته است.

 

ماندگارترین نقش های زنان سینمای ایران (عکس)

 

داستان این مجموعه درباره مردم اورشلیم است که به تب و تاب افتادند و همه از ظهور مسیحا سخن می گویند. ترس ظهور مسیح موعود، لرزه به اندام طاغوتیان انداخته است. اما به جای فرزندی که مردم، انتظار تولدش را می کشند؛ دختری به دنیا می آید که او را مریم نام می نهند…در این مجموعه، بازیگرانی چون شبنم قلی خانی، محمد کاسبی، رویا تیموریان، پرویز پورحسینی، حسین یاری، افسانه ناصری، جعف دهقان، زهرا سعیدی، شیرین بینا، محسن زهتاب و تعدادی از بازیگران نام آشنا به ایفای نقش پرداخته اند.

 

فخری خوروش در چهار دهه بازیگری با کارگردان های مطرح همکاری مستمر داشت و نام بهترین فیلم ها و سریال ها و البته تئاترها و تله تئاترها را در کارنامه اش ثبت کرد. یکی از نقش های ماندگار او مهد علیا در سریال «امیرکبیر» است. او سال 63 بالاخره پذیرفت سریال بازی کند و این گونه شهرتش فراگیر شد. بعد از آن بین تلویزیونو سینما در رفت و آمد بود و کارنامه اش را وزین تر می کرد.

 

ماندگارترین نقش های زنان سینمای ایران (عکس)

 

سریال امیرکبیر یکی از سریال های محبوب دهه 60 تلویزیون در ژانر تاریخی است که پرویز زاهدی فیلمنامه آن را نوشته و سعید نیکپور آن را کارگردانی کرده است. خود او در این سریال در کنار ایرج راد، محمد مطیع، فخری خوروش، ژاله علو و … به ایفای نقش پرداخت. این مجموعه تلویزیونی سال 1363 ضبط و پخش آن از اردیبهشت ماه سال 1364 از شبکه یک شروع شد. این مجموعه اولین بار چهارشنبه شبها بعد از اخبار از شبکه اول پخش می شد.

 

کتایون ریاحی را میتوان یکی از بازیگران زن ماندگار در تاریخ سینما و تلویزوین نامید که در هر نقشی یکی از بهترین هایش را به نمایش میگذارد.یکی از ماندگارترین نقش های کتایون ریاحی ایفای نقش در سریال یوسف پیامبر و در نقش زلیخا بود . اگر نقشی که در سریال پس از باران و پدرسالار داشت او را به شهرت قابل ملاحظه ای رسانده بود اما زلیخا آخرین و بهترین نقش این بازیگر زن در فیلم های تاریخی بود.

 

ماندگارترین نقش های زنان سینمای ایران (عکس)

 

کتایون ریاحی با نویسندگی برای کودکان آغاز و با فیلم «خبرچین» به سینما آمد. اما فیلم در نیمه راه متوقف شد و او برای بازی در فیلم «پاییزان» انتخاب شد. در آن زمان در سینما چندان موفق نبود اما با بازی در مجموعه «پدرسالار» توانست خود را مطرح کند و حضور او در مجموعه های «روزهای زندگی» و به ویژه مجموعهٔ تلویزیونی «پس از باران» از او چهره ای شناخته شده ساخت.

 

یوسف پیامبر نام یک مجموعه تلویزیونی پیرامون زندگی یوسف به کارگردانی فرج الله سلحشور است. در سریال یوسف پیامبر مصطفی زمانی ، محمود پاک نیت ، کتایون ریاحی ، جعفر دهقان ، عباس امیری ، جهانبخش سلطانی ، رحیم نوروزی ، مهوش صبرکن ، الهام حمیدی ، پروانه معصومی ، لیلا بلوکات و … به ایفای نقش پرداخته اند.

 

در این مجموعه مصطفی زمانی ایفاگر نقش یوسف است و نقش پدرش یعقوب را محمود پاک نیت ایفا می کند. شخصیت زلیخا که در حین مراحل فیلمبرداری بازیگر آن انتخاب شد را کتایون ریاحی و نقش عزیزمصر پوتیفار هم جعفر دهقان بازی کرده اند. آخرین بازی او در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا بود.

 

ماندگارترین نقش های زنان سینمای ایران (عکس)