عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

روش نگه داری از رنگ مو برای مدت طولانی

روش نگه داری از رنگ مو برای مدت طولانی

روش نگه داری از رنگ مو برای مدت طولانی

 

وقتی به سختی و با صبر زیاد رنگ دلخواهتان را روی موهای خود در می آورید حالا باید به فکر نگهداری هر چه بیشتر از این رنگ باشید . برای نگهداری از رنگ مو و ماندگاری بالاتر آن نکاتی را باید مدنظر خود قرار دهید که در ادامه این مطلب از ایران ناز به بررسی آنها میپردازیم.

 

از شامپو و نرم‌کننده‌هايي استفاده کنيد که براي موهاي رنگ شده طراحي و توليد شده‌اند‎ .رنگ مو از کارهاي زيبايي است که در ابتدا دقيقا همان چيزي است که شما مي خواهيد ولي بعد از مدتي ماندگاري رنگ مو کم شده و زيبايي خودش را از دست مي دهد. با ما همراه شويد تا شما را با ترفندهايي براي بالا بردن ماندگاري رنگ مو هاي تان آشنا کنيم.

 

پيدا کردن آرايشگر حرفه‌اي و از طرفي هم رنگ مويی که باعث شود موهايمان عالي شود، کار سختي است. حالا اگر چيزی که انتظارش را داشتيم به وقوع پيوست، چقدر ناراحت‌کننده خواهد بود اگر اين دوران خوب براي موهايمان، به سرعت سپري شود؟ ما از متخصصين مختلفي پرسيديم که: شما چگونه عمر رنگ مو را تا آنجا که جا دارد، طولاني مي‌کنيد؟

 

جواب‌ها، از آنچه تصور مي‌کرديم ساده‌ترند، خودتان ببينيد!

 

موهايتان را هر روز شامپو نزنيد

 

استله بامهازر، متخصص رنگ مو مي‌گويد : شايد کمي چرکالو بنظر بيايد، اما همه نيازي ندارند که هر روز موهايشان را بشويند! شستشوي متناوب، چربي‌هاي با‌ ارزشي که رشته‌موهايتان را مرطوب نگاه مي‌دارد را، از موهايتان مي‌زدايد، و همين اتفاق عمر رنگ موهاي شما را کمتر خواهد کرد. حالا براي اينکه بين هر بار شستشو، موهايتان تر و تميز بنظر برسد،مي‌توانيد از شامپوي خشک استفاده کنيد.

 

فردريک استيت هم که يک متخصص رنگ موي مشهور ديگر است مي‌گويد: اگر چاره‌اي نيست و بايد هر روز موهايتان را بشوييد، فقط پوست سرتان را شامپو بزنيد نه کل موهايتان را! اين کار به استقامت رنگ موهايتان کمک مي‌کند، و باعث مي‌شود در استفاده از شامپو نيز صرفه جويي کنيد. اين خوب نيست؟

 

از محصولات صحيح استفاده کنيد

 

خيلي اوقات، رنگ پريدگي موها کاملاً طبيعي رخ مي‌دهند، ولي باز هم موهاي ما پر طراوت بنظر نمي‌رسند. اگر از محصولات مناسب استفاده نکنيد، اين مشکل تشديد خواهد شد. ريتا هازن متخصص رنگ موي اشخاص مشهور مي‌گويد: خيلي مهم است که از شامپو و نرم‌کننده‌هايي استفاده کنيد که اختصاصا براي موهاي رنگ شده طراحي و توليد شده‌اند، چرا که محصولات ديگر، براي موهاي رنگ شده خيلي قوي هستند و به سرعت رنگ موها را از بين مي‌برند.

 

جول وارن هم مي‌گويد هميشه وقتي که مي‌بينم مردم کلي پول خرج رنگ موهايشان مي‌کنند اما از آن طرف شامپو و نرم‌کننده‌هاي ارزان‌قيمت و بي کيفيت مي‌خرند که رنگ موهايشان را خراب مي‌کند، خنده‌ام مي‌گيرد! من به مشتريانم پيشنهاد مي‌کنم که از شامپو و نرم‌کننده‌هاي مخصوص موهاي رنگ شده‌ي با کيفيت استفاده کنند.

 

اين محصولات بدون سولفات و حاوي روغن آرگان براي تأمين چربی سطح موها هستند تا موهايي براق و نرم داشته باشيد. همچنين برخي از اين محصولات حاوي عصاره‌ي چاي سبز نيز مي‌باشند که موهاي شما را تغذيه کرده تا رنگ موها تثبيت و عمرش طولاني شود.

 

هيچوقت با موهاي خشک درون استخر شيرجه نزنيد

 

هميشه اول موهايتان را با آب شهري يا آب معدني خيس کنيد. استيت مي‌گويد، که گيسوان شما آب شهري يا معدني را به خود جذب کرده و اجازه نخواهند داد تا کلر درون آب، رنگ موهايتان را از بين ببرد.

 

از گرما يا سرماي بيش از اندازه دوري کنيد

 

ميسي کوبلر مي‌گويد: هر وقت مي‌خواهيد موهايتان را بشوييد، بايد از آب ولرم استفاده کنيد تا رنگ موهايتان براي مدت بيشتري دوام بياورد، و آخر سر هم، شستشوي سرتان را با آب خنک خاتمه دهيد تا موهايتان درخشان شود.

 

رنگ مو را مهر و موم کنيد

 

هر چه بيشتر موهايتان را رنگ کرده باشيد، و هر چه بيشتر سشوار کشيده باشيد، موهايتان مواد مغذي بيشتري را از دست داده است. به همين دليل استفاده از نرم کننده براي بازيابي مواد مغذي از دست رفته‌ي موها خيلي مهم است.

 

مي‌توانيد از انواع ماسک مو استفاده کنيد، و هم مي‌توانيد انواع روغن مو را به موهايتان ماليده و شب را به همان شکل سپري کنيد. دقيقاً مثل اين مي‌ماند که روي پوستتان مرطوب کننده ماليده باشيد. بدين ترتيب کيفيت موها و رنگش عمر بيشتري پيدا خواهند کرد.

 

رنگ مو هايتان را جلا دهيد

 

وارن مي‌گويد: هر باري که موهايتان را رنگ کرديد، تا نوبت ديگر، مي‌توانيد به سالن‌هاي زيبايي برويد و رنگ موهايتان را جلا دهيد تا به آن درخشندگي ببخشيد و رنگ موهايتان هم عمرش طولاني شود.

 

موهايتان نيز به ضد آفتاب احتياج دارد

 

نور خورشيد رنگ موها را کمرنگ مي‌کند، مثلاً موهاي بلوند را به رنگ برنج در مي‌آورد! اگر مي‌خواهيد در زير نور خورشيد بيرون برويد، بايد از محصولاتي که از موهاي شما در برابر UV محافظت مي‌کنند استفاده نماييد. اگر برنامه داريد که چند ساعتي بيرون از خانه باشيد، مي‌توانيد از روغن‌هايي که مخصوص درخشان نگاه داشتن موهاست استفاده نماييد.