عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

مخترع باهوش از کاغذ باطله آجر ساخت (عکس)

مخترع باهوش از کاغذ باطله آجر ساخت (عکس)

مخترع باهوش از کاغذ باطله آجر ساخت

 

به گزارش ایران ناز اختراعی جالب در جهت حفظ محیط زیست و کمک به بازیافت زباله ها تحسین جهانی را برانگیخته است . یک جوان باهوش توانسته از کاغذهای باطله آجرهای مقاوم تولید کند !

 

به گزارش ایران ناز یک دانشجوی مخترع در آفریقای جنوبی با ابداع روشی نوین، کاغذهای باطله را به آجر تبدیل می کند.به گزارش وبسایت «منتال فلاس»، یک مخترع آفریقای جنوبی در تلاشی برای حفظ محیط زیست و همچنین کمک به بهبود وضع مسکن در این کشور، کاغذهای بازیافتی را به آجر تبدیل می کند.

 

این مخترع 21 ساله، دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه پرتوریا است. وی در این خصوص گفت: «می دانستم که قطع بی رویه درختان به منظور تولید کاغذ تا چه اندازه برای محیط زیست خطرناک است. شاید این امر قطع درختان را متوقف نکند؛ اما دست کم موجب می شود کاغذهای باطله را یک بار دیگر به کار گرفت.»

مخترع باهوش از کاغذ باطله آجر ساخت (عکس)

وی همچنین از کمبود مسکن در این کشور برای اقشار کم درآمد آگاهی داشت. حدود 2 میلیون خانواده بی خانمان در آفریقای جنوبی وجود دارند که در چادر یا آلونک های حاشیه شهر زندگی می کنند. بدین ترتیب این مخترع جوان با ابداع این روش، سعی کرد کاغذهای باطله را برای ساخت آجر به کار گیرد.

 

این دانشجوی مخترع اظهار کرد برای تبدیل این اختراع به یک محصول تجاری پایدار، نیاز به تایید و صدور گواهینامه رسمی هیئت نظارتی است. بدین منظور، مقاومت آجرهای ساخته شده در برابر آتش، نفوذ آب، دوام و ظرفیت حرارتی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

 

 

مطالب مرتبط:

 

مخترع چراغ راهنما و ترمز این زن بازیگر بوده است (عکس)

 

مخترع تنفس مصنوعی جان به جان آفرین تسلیم کرد