اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

معرفی 5 انیمیشن مناسب و ارزشمند برای کودکان

معرفی 5 انیمیشن مناسب و ارزشمند برای کودکان

معرفی 5 انیمیشن مناسب و ارزشمند برای کودکان

 

کودکان ما با مشاهده اطرافشان یاد می گیرند. صحبت کردن یکی از اولین توانایی هایی است که بچه ها با مشاهده والدینشان یاد می گیرند، آنها سعی می کنند صداها و آواهایی که از پدر و مادر می شوند را تقلید کنند.

 

کودکان همچنین ارزش ها را از پدر و مادر می آموزند و در کنار آنها رشد می کنند. یکی از جمله هایی که ما به کودکمان می گوییم این است که مودب باش!، اما اینکه خودمان با رفتارمان به بچه نشان دهیم چگونه با بقیه رفتار می کنیم خیلی فرق می کند. کتاب ها و فیلم ها یکی از ابزارهایی است که والدین می توانند برای یادگیری بچه های از آنها استفاده کنند.

 

ایران ناز انیمیشن معمولا راحت ترین راه برای رساندن پیام ها به بچه هاست. این برنامه ها به خاطر موسیقی ورنگ هایی که دارند ذهن آنها را برانگیخته و بهشان کمک می کنند بهتر یاد بگیرند.

 

Inside Out درون و بیرون سال 2015

 

معرفی 5 انیمیشن مناسب و ارزشمند برای کودکان

 

درون و بیرون زندگی رایلی یک دختر 11 ساله را روایت می کند که بالاجبار به یک شهر جدید نقل مکان می کند. درحالیکه او در حال وفق دادن خودش با محیط جدید است، ما احساساتش را در این موقعیت جدید خواهیم دید.

 

این کارتون می تواند به کودکانمان در مورد احساساتشان آموزش دهد. مخصوصا بچه های کوچک تر در تشخیص احساسات و عواطفشان خیلی توانایی ندارند. دادن یک اسم و یا حتی یک چهره کارتونی برای احساسات افراد می تواند

 

در بهتر کردن مهارت های اجتماعی بچه ها کمک کننده باشد. توانایی برای درست ارتباط کردن با احساسات در سنین بزرگ تر بچه ها نیز بسیار مفید است. گاهی اوقات آگاهی یا هوشمندی احساسی باید از کودکی آموزش داده شود.

 

پینوکیو 1940

 

معرفی 5 انیمیشن مناسب و ارزشمند برای کودکان

 

این کارتون کلاسیک دیزنی برنامه ای برای کودکان تمام دوران ها بوده است. انتخاب نیکی به جای بدی، گوش دادن به صدای درون از آموزه های این کارتون است. مفهوم وجدان و روبرو شدن با نتیجه عملکردمان از درس هایی است که هر بچه ای باید بیاموزد.

 

پینوکیو شخصیت جالب دارد که برای بهتر شدن مسیر و راه زندگی کمک می کند. اگرچه این یک کارتون قدیمی است؛ اما بچه ها در سال 2018 هم می توانند از تماشایش لذت ببرند.

 

قهرمان بزرگ 6 – 2014

 

معرفی 5 انیمیشن مناسب و ارزشمند برای کودکان

 

قهرمان بزرگ 6 پیام های زیادی برای بچه ها دارد. ابتدای کارتون با یک فقدان شروع می شود. شخصیت اصلی حالا باید بدون برادرش جایگاه خودش در جهان را پیدا کند. مردم اطرافش او را ترغیب می کنند که رو به جلو حرکت کند، اما او یک ربات بزرگ می گیرد تا ذهنش را تغییر دهد.

 

بیمکس روشی برای شخصیت اصلی فیلم است تا به برادرش نزدیک شود. و همین طور راهی برای قبول کردن فقدان برادرش. این انیمیشن صحنه های کمدی، عشقی و جنگی دارد. این کارتون به بچه ها می آموزد از دست دادن پایان زندگی نیست.

 

فروزن یا منجمد 2013

 

معرفی 5 انیمیشن مناسب و ارزشمند برای کودکان

 

فیلمی در مورد رابطه خواهرانه و و اعتماد به نفس. در این فیلم السا در تلاش است قدرت هایش را قبول کرده و مردم را از خود دور نگه دارد. السا که یک دختر ایزوله شده است اگر از کنترل خارح شود بقیه را به خطر می اندازد.

 

آنا خواهر السا اما تسلیم نشده و آماده است تا به خاطر نجات دادن خواهرش زندگی اش را به خطر بیندازد.کودکان باید از همان ابتدا اعتماد به نفس را بیاموزند. آنها باید بدانند متفاوت بودن ایراد نیست. این فیلم می تواند برای روابط خواهران نیز مفید باشد.

 

کوکو 2017

 

معرفی 5 انیمیشن مناسب و ارزشمند برای کودکان

 

یکی از موفق ترین فیلم های سال، کوکو قلب های ما را می دزدد. این فیلم قویا به فرهنگ مکزیکی متکی بوده و از عناصر این فرهنگ برای ساختن یک داستان رنگی کمک می گیرد.

 

این انیمیشن به بچه ها یاد می دهد علایق و آرزوهای خود را دنبال کنند. بچه ها هم مثل میگل در این کارتون شاید آرزوهایی داشته باشند که زیاد منطبق بر برنامه های والدینشان نباشد. این کارتون یک پیام مثبت و اطمینان بخش دارد که به بچه ها کمک می کند شخصیت خود را بسازند.

 

کوکو یک فیلم خانوادگی است که به بچه ها اهمیت خانواده و سنت ها را نشان می دهد. اگرچه بچه ها پیش زمینه مکزیکی ندارند، اما این پیغام به آنها خواهد رسید.