اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

نکاتی درباره ی بی‌خوابی‌ دوران بارداری

نکاتی درباره ی بی‌خوابی‌ دوران بارداری

به گزارش ایران ناز برای شما از بی خوابی دوران بارداری می گوییم.بارداری را می‌توان یکی از سخت‌ترین دوران زندگی هر زنی دانست که تا متولد شدن نوزاد ادامه دارد. یکی از بزرگترین مشکلاتی که مادران در این دوران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، بی‌خوابی است.

 

بی‌خوابی می‌تواند استرس، خستگی، عدم شادابی و … را به دنبال داشته باشد. در این مطلب به این موضوع و همینطور علت و راه کارهای آن پرداخته می‌شود.آیا شما هم جزو مادرانی هستید که با اختلالات خواب دست و پنجه نرم می‌کنند؟ باید بدانید که مصرف

 

نکاتی درباره ی بی‌خوابی‌ دوران بارداری

 

هر گونه قرص خواب آوری برای جبران اختلالات خواب می‌تواند تهدید جدی برای جنین شما محسوب شود پس با راه حل‌های طبیعی به درمان این اختلال بپردازید.استرس یکی از حس‌های جدانشدنی از مادران باردار است، استرس زایمانی که نزدیک است،

 

استرس کارها یا فعالیت‌هایی که می تواند به جنین آسیب بزند و … باعث می‌شود تا مادران از شرایط نرمال خود فاصله بگیرند. اما رعایت برخی نکات ساده‌ای می‌تواند اختلالات خواب مادران را اصلاح کند.شام را سبک و با حداقل کالری میل و از مصرف غذاهای سنگین و چرب بپرهیزید.

 

نکاتی درباره ی بی‌خوابی‌ دوران بارداری

 

نوشیدنی‌های حاوی کافئین مانند قهوه و چای را از غروب آفتاب به بعد حذف کنید.نوشیدنی‌های آرامش بخش میل کنید: چای های گیاهی، شیر گرم و…زمانی که برای استراحت و خواب آماده می‌شوید از تماشای تلویزیون یا صحبت با تلفن و بازی کردن بپرهیزید.

 

ریتم مرتب و ثابتی را برای ساعت خواب و بیدار شدن دنبال کنید.اگر خوابتان نمی‌رود، مجبور نیستید در تختخواب خود بمانید، از اتاق خواب خارج شوید و به انجام کارهای آرام بپردازید. برخی از خانم‌های باردار روی کاناپه سالن بیشتر استراحت ارامش می‌کنند و در آنجا راحت تر به خواب می‌روند.

 

نکاتی درباره ی بی‌خوابی‌ دوران بارداری

 

در کلاس‌های تمدد اعصاب مانند یوگا و مدیتیشن حاضر شوید. حرکاتی که در این کلاس‌ها آموزش داده می‌شوند برای تقویت روحیه و همینطور کاهش استرس سودمند هستند.از مصرف سیگار و مشروبات الکی بپرهیزید.از زمان غروب افتاب مصرف نوشیدنی‌ها را به حداقل برسانید.

 

غذاهای پر ادویه نیز می‌توانند باعث برهم خوردن خواب مادران شوند.بر نگرانی های خود غلبه کنید و اجازه ندهید که نگرانی هایتان مانع از خواب شوند.از تختخوابتان فقط برای خواب استفاده کنید. برای مثال، هنگامی که در تختخوابتان هستید به تماشای تلویزیون نپردازید.