اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

نکاتی درباره ی خواص سیر بنفش

نکاتی درباره ی خواص سیر بنفش

به گزارش ایران ناز گیاهان دارویی ، خواص سیر بنفش ، پژوهشی که در سال 2015 توسط موسسه ی اسپانیایی زنان و زایمان انجام شده است نتایج جالبی در خصوص تأثیر مصرف سیر بنفش در سلامت خانم‌ ها را به اثبات رسانده است. سیر بنفش به سادگی از سیر سفید قابل تشخیص است

 

و در اکثر کشورهای جهان یافت می شود. طعم این سیر کمی تند و تیز بوده و خواص درمانی خوبی دارد. سیر بنفش خواصی دارد که علاوه بر ارتقای سلامتی عمومی بدن همه ی افراد به رفع مشکلات زنانه نیز کمک می‌ کند. در این مطلب شما را با گوشه ای از خواص این سیر آشنا می کنیم.

 

سیر انواع مختلفی دارد که سیر بنفش نیز یکی از آن‌ ها است. اگر شرایط جوی اجازه بدهد سیر بنفش در هر منطقه ای از کره ی خاکی قابل کشت است. این نوع سیر حاوی میزان بیشتری از ترکیبات ارگانوسولفور است. در واقع سیر بنفش حاوی میزان زیادی گوگرد، ید و سیلیسیوم است.

 

نکاتی درباره ی خواص سیر بنفش

 

علاوه بر این میزان آلیسین موجود در این سیر بیشتر است. آلیسین ترکیبی با خواص آنتی باکتریایی قوی است و سیر طعم خاصش را مدیون آن است.مصرف منظم سیر بنفش تأثیر زیادی در پیشگیری از تکثیر سلول‌ های سرطانی دارد. ترکیبات این سیر از تغییرات غیرعادی در سلول‌ ها و بافت‌ های تخمدان،

 

سینه و رحم پیشگیری می کنند؛ در نتیجه با خطر بروز سرطان‌ های زنانه مقابله می کنندسیر بنفش همچنین حاوی ویتامین C، تیامین و ریبوفلاوین است. این آنتی اکسیدان های قوی از سلامت عمومی بدن حفاظت می کنند. از این نوع سیر بیشترین استفاده را در طب سنتی و برای تهیه ی کپسول و عصاره ی سیر می کنند.

 

سیر بنفش در مقایسه با سیر سفید قد و قواره ای کوچک دارد و فشرده است. بخش خارجی این سیر به رنگ بنفش است و معمولاً بین 8 تا 12 حبه سیر دارد. سیر سفید معمولاً بزرگ ‌تر است و از 10 تا 12 حبه سیر تشکیل شده است و قسمت خارجی آن صاف تر و سفیدتر است.

 

نکاتی درباره ی خواص سیر بنفش

 

به عقیده ی محققان انجمن اسپانیایی زنان و زایمان، مصرف منظم سیر بنفش برای سلامت عمومی خانم ‌ها بسیار موثر و مفید است که در زیر به برخی از آن‌ ها اشاره می شود.ترکیبات موجود در سیر بنفش برای تسکین دردهای ناشی از سیکل ماهانه بسیار موثر است.

 

این نوع سیر باعث کاهش التهاب می شود و تأثیر مسکن ها را چند برابر می کند.نتایج بررسی های این محققان نشان می دهند که ترکیبات این نوع سیر تأثیر داروهایی که برای تسکین دردهای سندرم پیش از قاعدگی استفاده می شوند را افزایش می ‌دهد.سیر بنفش عوارض جانبی داروهای ضدبارداری خوراکی را کاهش می دهد

 

سیر بنفش حاوی میزان قابل توجهی مواد معدنی، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها است که اثرات قرص های ضدبارداری خوراکی را تنظیم می کند. ترکیبات موجود در این سیر جریان خون را تنظیم و به پیشگیری از ترومبوز (تشکیل لخته های خونی)، واریس و احتباس آب کمک می کند.مصرف منظم سیر بنفش تأثیر زیادی در پیشگیری از تکثیر سلول‌ های سرطانی دارد. ترکیبات این سیر از تغییرات غیرعادی در سلول‌ ها و بافت‌ های تخمدان،

 

نکاتی درباره ی خواص سیر بنفش

 

سینه و رحم پیشگیری می کنند؛ در نتیجه با خطر بروز سرطان‌ های زنانه مقابله می کنند.اگر زایمان سزارین انجام داده اید و یا در رحم یا تخمدان جراحی کرده اید نیز به سراغ این نوع سیر بروید. به خاطر اینکه خاصیت آنتی باکتریایی سیر در افزایش روند بهبودی و احیای جای زخم و جراحات موثر عمل می کند.

 

با این حال، برای دریافت تأثیر آن لازم است که همه روزه سیر بنفش مصرف کنید. مصرف روزانه ی سیر بدون ایجاد عوارض جانبی خواص فوق العاده ای به بدن می رساند. البته اگر دچار مشکلات گوارشی مانند معده درد و نفخ هستید باید در مصرف این ماده ی غذایی احتیاط کنید.

 

مصرف منظم سیر بنفش علائم واریس دوره ی بارداری را تسکین می دهد. این سیر کنترل کننده ی فشار خون محسوب می شود و شما را از دیابت بارداری در امان نگه می دارد. سیر بنفش به دلیل دارا بودن آلیسین برای مقابله با عفونت ها، قارچ ها و انگل ها و همچنین تنظیم کلسترول بد خون موثر است.