اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

کیک خونه-سفارش آنلاین کیک تازه خانگی

نکات مهم درباره ی خواص بادمجان

نکات مهم درباره ی خواص بادمجان

شاید برای بسیاری از افراد سوال باشد که بادمجان از چه خواصی برخوردار می باشد.بادمجان یک ماده غذایی لذیذ و پرخاصیت است که شاید کمتر کسی از خواص و فواید واقعی آن با خبر باشد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با گوشه ای از خواص بیشمار این ماده غذایی آشنا کنیم

 

و امیدواریم این ماده غذایی سرشار از خاصیت بتواند جای خود را در سبد خانوار خانواده های ایرانی پیدا کند سرشار از ناسونین: غالبا بادمجان را مغز مواد غذایی مینامند چرا که پوست این صیفی مغذی سرشار از آنتوسیانین گیاهی با نام “ناسونین” است.

 

نکات مهم درباره ی خواص بادمجان

 

این ماده یک آنتی اکسیدان قوی به شمار میرود و از غشای سلولی مغز در هر نوع آسیبی محافظت میکند. همچنین این ماده میتواند جذب آهن را در بدن تسریع کند. غنی از ترکیبات آنتی اکسیدان فنولیک: بادمجان دارای یک ترکیب فنولی با نام “اسید کلروژنیک” میباشد.

 

این اسید ماده ای موثر و ضد سرطان است و همچنین دافع کلسترول های غیر ضروری و ضد میکروب و ویروس به شمار میرود. به درمان سرطان کمک میکند: به دلیل وجود میزان بالای فیبر در بادمجان این ماده غذایی در درمان سرطان روده بزرگ بسیار مفید شناخته شده است.

 

نکات مهم درباره ی خواص بادمجان

 

استفاده از بادمجان میتواند به جذب مواد شیمیایی و سموم که منجر به ایجااد این سرطان میشود کمک کرده و آن را دفع کند. همچنین فیبر موجود در بادمجان برای کاهش وزن نیز بسیار کاربرد دارد. مو و پوست سالم با استفاده از بادمجان: میزان آب موجود در بادمجان به داشتن پوست و موی سالم کمک میکند.

 

همچنین این ماده غذایی در جلوگیری از شکننده شدن ناخنها بسیار موثر است. البته اگر بتوانید این ماده غذایی را به صورت خام مصرف کنید فواید آن به مراتب بیشتر از انواع پخته و یا سرخ شده آن است. ترک سیگار با استفاده از بادمجان: تحقیقات نشان میدهد بادمجان دارای مقدار اندکی نیکوتین است .