عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

هزینه قبض آب برای دو شهر در ایران رایگان شد

مجموعه : مجله خبری روز
هزینه قبض آب برای دو شهر در ایران رایگان شد

هزینه قبض آب برای دو شهر در ایران رایگان شد

 

به گزارش ایران ناز , به علت مشکلاتی که در تامین آب آشامیدنی دو شهر ایران وجود داشت , و تجمعات اعتراضی مردم , هزینه مصرف آب در دو شهر ایران برای مدتی رایگان اعلام شد .در دو شهر ایران به دلیل کیفیت پایین آب و شوری بیش از حد آب عدم پرداخت آب بها توسط دولت صادر شد که نتیجه پیگیری مسئولان بود و تلاش آنها برای افزایش کیفیت آب ادمه دارد.

 

عدم پرداخت آب برای شهروندان آبادانی و خرمشهری حق مسلم آنها بود که بعد از پیگیری های مسئولان محقق شد و دلیل آن هم شوری بیش از حد آب در این مناطق اعلام شده است. مدت این رایگان شدن مصرف آب برای شهروندان از یکم خرداد تا ۱۵ تیر ماه است. مسئولان به دنبال افزایش کیفیت آب در این مناطق هستند و از دولت میخواهند اعتبارات کافی را در اختیار آنها قرار دهد.

 

هزینه قبض آب برای دو شهر در ایران رایگان شد

 

نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس گفت: به دلیل شوری بیش از حد آب، آب‌بهای شهروندان خرمشهری و آبادانی از یکم خرداد تا ۱۵ تیر رایگان است.

عبدالله سامری اظهار کرد: در هفته اخیر بنده به همراه تعدادی از مسؤولان بحث عدم پرداخت آب‌بها توسط شهروندان خرمشهری و آبادانی به دلیل شوری آب در مدت اخیر را دنبال کردیم.

 

وی عنوان کرد: خوشبختانه با توجه به مطالبی که در مکان‌های مختلف گفتیم و نامه‌هایی که به مسؤولان مربوط و رتبه اول کشور ارسال کردیم، بحث عدم پرداخت آب‌بها برای یکم خرداد تا ۱۵ تیر‌ماه قطعی شد.

 

تلاش مسئولان برای افزایش کیفیت آب در آبادان و خرمشهر

 

نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس گفت: قطعی شدن عدم پرداخت آب‌بها برای شهروندان آبادانی و خرمشهری حق مسلم آن‌ها بود که با توجه به پیگیری‌های مستمر تحقق پیدا کرد.

 

سامری عنوان کرد: ما به دنبال این هستیم که کیفیت آب دو شهر آبادان و خرمشهر را افزایش دهیم که با اجرایی شدن طرح آبرسانی غدیر و رسیدن آن به سد کرخه کیفیت آب این دو شهر افزایش می‌یابد.

 

وی اظهار کرد: هفته آینده در کمیسیون انرژی مجلس از وزیر نیرو درخواست خواهیم کرد که اعتبار ادامه طرح آبرسانی غدیر تا کرخه را تأمین کند و دولت در این زمینه اعتباراتی را برای سال ۹۷ در نظر داشته باشد.

 

هزینه قبض آب برای دو شهر در ایران رایگان شد