عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

عاقبت ماجرای پزشک تبریزی و غذای نذری مسموم +عکس

مجموعه : مجله خبری روز
عاقبت ماجرای پزشک تبریزی و غذای نذری مسموم +عکس

عاقبت ماجرای پزشک تبریزی و غذای نذری مسموم +عکس

 

خبری که در 19 مهرماه امسال تن همه را لرزاند ، حکایت از قتل خانواده ی پزشک مشهور تبریزی دکتر علیرضا صلحی به وسیله ی غذای مسموم در روز قبل از تاسوعا بود ! این روزها اما بازار شایعات بسیار داغ است .برخی میگفتند فردی به مطب دکتر علیرضا صلحی مراجعه و غذای نذری مسموم برده و برخی به گزارش ایران ناز میگفتند خود این پزشک غذای آلوده تهیه کرده و به خانواده اش داده است .اما حقیقت چیست؟دادستانی تبریز توضیحات تازه ای ارائه کرده است با ما در ایران ناز همراه باشید تا بدانید 

 

گاهی وقت‌ها اتفاقاتی رخ می‌دهد که تن یک جامعه را می‌لرزاند و اذهان عمومی را چنان درگیر می‌کند که مدتها پیگیر آن هستند، آدم‌هایی در جامعه زندگی می‌کنند که به هر دلیلی حتی یک دست خط زیبا در ذهن می مانند و یا تجویزشان جان دوباره به روح بیماران می بخشد و نقدینگی حسابشان آبروی مستمندی را بخرد.

 

عاقبت ماجرای پزشک تبریزی و غذای نذری مسموم +عکس 

در روزهای منتهی به عاشورا و تاسوعای حسینی خبری در تبریز پیچید که بسیاری را غمگین و متعجب ساخت؛ کمتر کسی فکرش را می کرد که بار دیگر نام علیرضا صلحی پزشک جوان و خوش ذوق تبریزی تیتر رسانه ها شود.

 

19 مهرماه امسال روز سختی برای پزشک معروف تبریزی و خانواده‌اش بود و تیتری که جامعه پزشکی را درگیر خود کرد: ” فوت همسر و مادربزرگ دکتر صلحی”

 

علت مرگ همسر و مادربزرگ دکتر صلحی

 

عاقبت ماجرای پزشک تبریزی و غذای نذری مسموم +عکس

در برخی خبرگزاری‌ها چنین مطرح شده که مردی با مراجعه به درمانگاه محل فعالیت صلحی، (درمانگاه تیموری تبریز) از وی درباره تعداد اعضای خانواده اش پرسیده و تعدادی غذای نذری به وی داده است، صلحی پس از بردن غذاها به خانه، برای انجام کاری از خانه خارج اما در بازگشت با پیکر نیمه جان مادربزرگ، پدر، مادر، برادر و همسرش روبرو شده است. پس از تماس با اورژانس اعضای خانواده به بیمارستان سینا در تبریز متقل می‌شوند و علی رغم تلاش پزشکان مادربزرگ و همسر صلحی فوت کرده و پدر، مادر و برادر وی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند.

 

پیام تسلیت وزیر بهداشت

 

با مطرح شدن این ماجرا، هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در پیامی ضمن ابراز تسلیت به این پزشک تبریزی بر پیگیری حادثه تأکید و رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز را به عنوان نماینده وزارتخانه برای پیگیری ماجرا مامور ساخت. همچنین ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت شبانه و به نمایندگی از وزارتخانه راهی تبریزشد و به عیادت از پدر، مادر و برادر رفت.

 

قطعی شدن مسمومیت غذایی

 

در همان روزهای ابتدایی انتشار خبر، در حالی که گمانه زنی‌ها و بازار شایعات داغ بود، سید جمال حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفتگویی مطرح کرد: مسمومیت غذایی این خانواده مشخص و قطعی شده، بنابراین خانواده پزشک جوان تبریزی به دلایل مشکوک و با غذای آلوده‌ نذری مورد سوءقصد قرارگرفته‌اند.

 

نظر قطعی با مراجع قضایی است

 

حال که حدود بیست روز از این ماجرا می‌گذرد، صلحی به هر عنوان متهم و یا مطلع به پلیس آگاهی دعوت و در حال بازجویی است، و متاسفانه برخی رسانه ها با گمانه زنی‌ بدون اظهارنظر قطعی مراجع قضایی و انتظامی در خصوص متهم بودن و یا نبودن دکتر صلحی با انتشار خبری مبنی بر قاتل بودن وی موجب سر و صدای زیادی در فضای مجازی و رسانه ها شدند.

عاقبت ماجرای پزشک تبریزی و غذای نذری مسموم +عکس

در همین رابطه یک منبع آگاه در دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار داشت: هنوز هیچ نظر قطعی اعلام نشده و باید تا پایان رسیدگی به پرونده صبر کرد.

 

وی ادامه داد: برخی رسانه ها و روزنامه ها برای فروش یا چند کلیلک بیشتر با آبروی مردم بازی کرده و تنها نمک به زخم آنان می‌پاشند.

 

این منبع آگاه اظهار داشت: بهتر است رسانه ها صبور باشند تا اطلاعات دقیق‌تر از مراجع ذیصلاح ابلاغ شود.

 

فارغ از اینکه صلحی متهم به قتل خانواده خود است یا خیر؟ قضاوت‌های زودهنگام و نشر شایعات در فضای مجازی نه تنها دردی از خانواده وی دوا نمی‌کند بلکه ممکن است موجب ریختن آبرو و از بین بردن اعتبار این پزشک شود.

 

خلیل الهی از صدور نظریه پزشکی قانونی در رابطه با فوت دو عضو خانواده پزشک تبریزی صادر شد، خبر داد. نظریه پزشکی قانونی در رابطه با فوت دو عضو خانواده پزشک تبریزی صادر شد.به گزارش ایران ناز ؛ به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور؛ موسی خلیل الهی دادستان تبریز از صدور نظریه پزشکی قانونی در رابطه پرونده فوت دو عضو خانواده پزشک تبریزی خبر داد و اظهار داشت: مطابق نظریه پزشکی قانونی علت فوت دو نفر از اعضای خانواده این پزشک مسمومیت با سم فسفین (قرص برنج) بوده است.

 

وی ادامه داد: این فرد یک پزشک عمومی است که در سال‌های اخیر فارغ التحصیل شده و شهرت خاصی ندارد، همچنین عمده فعالیت وی نیز در خانه سلامت یکی از محلات تبریز بوده که توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز به بخش خصوصی واگذار شده است.

 

خلیل الهی به بیان توضیحاتی در رابطه با ادعای خیر بودن این پزشک نیز پرداخت و گفت: اگر مبنای این موضوع انتشار یک نسخه پزشکی در فضای مجازی است که باید گفت که این موضوع در تحقیقات به اثبات نرسیده است؛ چراکه در نسخه انتشار یافته از این پزشک در فضای مجازی، به داروخانه توصیه شده که هزینه داروها را از بیمار دریافت نکند و این درحالی است که اصل بودن این نسخه و اینکه شخصی به واسطه توصیه این پزشک هزینه داروها را پرداخت نکند، در تحقیقات به اثبات نرسیده است.

 

دادستان تبریز همچنین مسمومیت به دلیل مصرف غذای نذری را نیز منتفی دانست و گفت: اساسا موضوع مسمومیت با غذای نذری در این پرونده صددرصد منتفی و به هیچ وجه موضوع غذای نذری مطرح نبوده است، غذاها از یکی از رستوران‌های تبریز خریداری شده است و بر اساس تحقیقات پرونده و بررسی محتوای دوربین‌های حاضر در محل، نحوه خرید غذا مشخص گردیده است.

 

دادستان تبریز یادآور شد: خود این پزشک نیز تایید کرده که اصلا بحث نذری در کار نبوده است.
وی در پایان تصریح کرد: زوایای دیگر این پرونده در چند روز آینده و از سوی دستگاه قضایی این استان به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

 

مطالب مرتبط:

 

پزشک تبریزی متهم به قتل با غذای نذری سمی شد+عکس

 

علائم مسموم شدن بدن چیست؟