عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

پیوند شگفت انگیز صورت این زن جوان + تصاویر

مجموعه : مجله خبری روز

پیوند شگفت انگیز صورت این زن جوان + تصاویر

 

پیوند چهره که مدتیست به گزارش ایران ناز در جهان انجام میپذیرد نور امید تازه ای شد در زندگی بیماران چهره ی فیلی یا کسانی که از تروماهای مختلف و آسیبهای تصادفات و آتش سوزی و یا تومور های بدخیم که باعث تغییرات دهشتناک در چهره ی آنها شده است رنج میبرند پزشکان موفق شدند پس از 23 ساعت عمل طاقت فرسا ، صورت جدیدی را با موفقیت به این زن پیوند بزنند .

 

به گزارش ایران ناز در این تصاویر میتوانید زن جوان لهستانی را ببینید که به گزارش ایران ناز سه سال از عمل پیوند صورت او میگذرد .  تصاویری که مشاهده می‌کنید مربوط به “جوانا”، اهل لهستان است که سه سال پس از عمل پیوند صورت در یک کنفرانس خبری حاضر شده است. وی دچار نوعی تومور با نام “نوروفیبروماتوز” بود؛ این بیماری نوعی بیماری ژنتیکی است که اعصاب و پوست را گرفتار می‌کند. بر اثر این تومور صورت جوانا بسیار بدشکل شده بود و قادر به حرف زدن، جویدن و یا قورت دادن غذا نبود.

پیوند شگفت انگیز صورت این زن جوان + تصاویر

دکتر آدام به همراه تیم پزشکی موفق شد در یک عمل جراحی 23 ساعته 80 درصد پوست را به صورت وی پیوند بزند به طوری که اکنون پس از سه سال این زن می‌تواند حرف بزند، غذا را بجود و قورت دهد و همانگونه که می‌بینید فقط چند زخم روی صورت و گردنش باقی مانده است. این بیماری علی‌رغم ژنتیکی بودن، سرطانی یا مسری نیست اما امکان بهبودی در آن وجود ندارد برای همین پزشکان مجبور به عمل پیوند شدند.

 

این دومین عمل پیوند صورت است که در لهستان انجام می‌پذیرد. اولین عمل از اینگونه روی صورت مردی انجام شد که صورتش زیر دستگاه سنگ‌تراشی له شده بود.

 

مطالب مرتبط:

 

مرگ اولین زنی که عمل پیوند صورت را انجام داد (عکس)

 

بی سابقه ترین عمل پیوند صورت در انسان (عکس)