عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

چگونه نویسنده رمان طنز های پرفروش شوم؟

چگونه نویسنده رمان طنز های پرفروش شوم؟

چگونه نویسنده رمان طنز های پرفروش شوم؟

 

جمله ی معروفی وجود دارد که برداشت کلی از آن را می توان اینگونه ارائه کرد: «اگر محتوا وجود نداشت زندگی ما هم بی معنا می شد». این جمله را برای داستان و رمان طنز هم می توان تعمیم داد به این صورت که: «اگر داستان طنز، نوشته طنز و غیره به وجود نمی آمد دنیا چیزی کم داشت».

 

در دنیای امروز ما که هدف بر زندگی بهتر و رو به پیشرفت چیده شده است، وجود رمان و داستان طنز (در هر قالبی) می تواند بسیار یاری رسان باشد.

 

حتماً برای شما هم پیش آمده است که با مشکلی بزرگ در زندگی دست و پنجه نرم کنید؛ و پس از مدتی به فکر عبور از این مرحله سخت باشید. رمان طنز را می توان یک نقطه امید مهم و دست یافتنی در این زمینه به حساب آورد.

 

یکی از راههایی که می توانید حال خوب داشته باشید، این است که به دنبال دانلود رمان طنز بروید. البته اینکه این محتوای طنز، مفید و کاربردی باشد و پایش را از گودال سخیف بودن بیرون کشیده باشد اهمیت دو چندان دارد.

 

عموماً محتواهای طنزی که در قالب کتاب ارائه می شوند و در صدر توجه اقشار مختلف جامعه قرار می گیرند، طنز گرانبها و نیش زننده دارند و گاهی هم شامل حقیقت هایی هستند که ما ساده از کنارشان عبور می کنیم.

 

این به معنای آن است که مخاطب محتوا و داستان خنده دار بسیار ریز بین و هوشمندانه محتوا کتاب و داستان مورد نظرش را انتخاب می کند.

 

چگونه نویسنده رمان طنز های پرفروش شوم؟

رمان طنز

 

خندیدن، با رمان طنز آسان نیست.

دیدن یک فیلم طنز، یا شنیدن آن به واسطه ابزارهای رادیویی، بیشتر افراد را به خنده وادار می کند؛ اما به چه دلیل؟ در نوشتن یک داستان خنده دار تنها ابزاری که در دست نویسنده موجود است کلمه ها هستند. او باید بتواند با چیدمان استادانه این جملات کنار یکدیگر، یک محتوای خنده دار و از همه مهمتر (با منظور) خلق کند.

 

به همین علت نوشتن داستان خنده دار یکی از سخت ترین و حساس ترین فعالیت ها به شمار می آید. نوشتن یک داستان جدی، دراماتیک و واقع گرایانه بسیار آسانتر از حقیقتی است که می بایست به زبان طنز نوشته شود؛ و این مسئله توسط تمامی نویسندگان دنیا امری پذیرفته شده است.

 

پس قدم اول در نویسنده داستان طنز شدن این است که بتوانیم علاقه درونی مان را به سمت و سوی درست و از پیش تعیین شده بکشانیم. قرار نیست اولین اثر یک نویسنده طنز طوفان به پا کند، اما وارد شدن از ورودی درست می تواند به شما کمک کند تا در مسیر اصولی پا بگذارید و به عنوان نویسنده کاربلد خطاب شوید.

 

برای نویسنده طنز شدن، زیاد کتاب بخوانید.

زیاد کتاب خواندن توصیه ای پیش پا افتاده یا روتین نیست. همه‌ی نویسندگان بزرگ برای به دست آوردن جایگاه امروزی شان مطالعه زیاد را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

 

برای اینکه در کنار مشغله های روزمره زیاد کتاب بخوانید می توانید تدابیر مختلفی را بیندیشید. کنار گذاشتن تلویزیون و موبایل هوشمند حتی برای یک ساعت در این زمینه راهگشا خواهد بود.

 

اهمیت خواندن کتاب زیاد در زمینه رمان طنز یا داستان طنز این است که قالب نوشتاری خودتان را پیدا کنید.

 

«نویسنده ای که قلم مخصوص به خود را نداشته باشد، نویسنده نیست»؛ این توصیه را در جایی، جلوی ذهن خود با فونت درشت قرار دهید و سعی کنید به کمک کتاب ها سبک نوشتاری خودتان را بیابید.

 

با خواندن رمان زیاد در زمینه طنز، قرار نیست از کسی تقلید کنید؛ اما کدام کتاب ها را بخوانیم؟ برخی از پیشنهاد های ما به شما خواندن آثار زیر برای شروعی مفید است:

 

. عامه پسند اثر چارلز بوکوفسکی

. چرند و پرند از علی اکبر دهخدا

. رانده شده از ساموئل بکت

. مرخصی عاشقانه از دوروتی پارکر

 

برای دانلود آثار و داستان طنز بیشتر نیز می توانید به وبسایت کتابچین در این زمینه مراجعه نمایید.

 

چگونه نویسنده رمان طنز های پرفروش شوم؟

داستان طنز

 

نگارش داستان طنز باید ساده باشد.

نوشتن داستان و رمان طنز اگرچه کار چندان آسانی نیست اما نیازی به نگارش کلمات سنگین یا استفاده از ایده های غیر قابل هضم ندارد.

 

در دنیا امروز ما که کوتاه بودن جملات، رسا بودن معانی و کیفیت بر کمیت غلبه کرده است، یک نویسنده طنز باید با چیرگی خود به مسائل روز و ادبیات محاوره به علاوه رسمی ذهن خوانندگان را به دست بگیرد.

 

البته نه اینکه آنها را از هر جنبه راضی و خشنود سازد. بلکه باید بتواند مفاهیم را در پرده ای از طنز ارائه دهد که از هر کسی بر نمی آید. از این رو، یک هیچ جلو بودن در این رابطه بسیار مفید خواهد بود.

 

چگونه رمان طنز و داستان خنده دار جاودانه می شوند؟

در حقیقت اگر به دنبال کتاب های طنز بروید متوجه می شوید که قالب نوشتاری نویسنده در رابطه با یک موضوع مشخص، از ابتدا تا انتهای رمان یکسان است. همین حفظ انسجام کلامی یک اثر را تا سالهای سال و برای مردمان آینده نیز پایدار و دوست داشتنی نگه می دارد.

 

کتاب قلعه حیوانات جورج اورول نمونه بارز این حفظ ساختار و قالب کلامی در نوشتن رمان طنز است. هنگامی که بتوانید اولین اثر خود را با چنین ویژگی خلق کنید، برای نوشتن موارد دوم و سوم دشواری و سختی خاصی را تحمل نخواهید کرد. چرا که تجربه کمک می کند تا بهتر از دفعه نخست عمل کنید.