اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

 

از قرار معلوم هنوز هیچ کس موفق نشده بفهمد زن‌ها واقعا چه می‌خواهند! با این حال، کلیشه‌ها و باور‌های غلط زیادی درباره‌ی زنان وجود دارد که بسیاری از مردم به آن‌ها اعتقاد دارند. اما دانشمندان با آزمایشات و تحقیقات مختلفی پی برده اند بیشتر این باور‌های رایج درباره‌ی زنان اشتباه هستند. در ادامه به ۱۲ تصور رایج درباره‌ی زنان می‌پردازیم که علم اشتباه بودن آن‌ها را ثابت کرده است.

 

۱- همه‌ی زن‌ها عاشق بچه هستند

 

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

 

باور رایج این است که زنان‌ها به خاطر غریزه‌ی مادرانه‌ای که در وجودشان نهفته است، بیشتر از مرد‌ها بچه‌ها را دوست دارند و برایشان فرقی ندارد بچه‌ی خودشان باشد یا بچه‌ی دیگران. با این حال، دانشمندان امریکایی تصمیم گرفتند میزان شکایات مشتریان رستوران‌ها از رفتار‌ها و سر و صدای بچه‌ها در محیط رستوران‌ها را بررسی کنند.

 

نتیجه آن بود که به ازای هر ۹ زن، تنها یک مرد از سر و صدا و گریه‌های بچه‌ها شکایت داشت. این مسأله را اینطور می‌توان توضیح داد که زن‌ها در مجموع توجه بیشتری به بچه‌ها و رفتار‌های آن‌ها دارند.

 

علاوه بر این، دانشمندان امریکایی پی برده اند پدران بیشتر از مادران با نوزادان خود صحبت می‌کنند. ایران ناز همچنین مرد‌ها می‌توانند معنای گریه‌ی نوزادان را کاملا متوجه شوند و تشخیص دهند که علت گریه‌ی نوزاد گرسنگی، خستگی یا کمبود توجه و … است.

 

2- زن‌ها هوش کمتری دارند

 

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

 

دانشمندان معتقدند هوش زن‌ها عمدتا در سطح متوسط قرار دارد، یعنی توانایی‌های ذهنی آن‌ها به ندرت خیلی پایین یا خیلی بالا است. چند سال قبل، دانشمندان امریکایی دست به تحقیقی بر روی دانشجویان دانشگاه‌های امریکا زدند.

 

نتیجه‌ی تست‌ها نشان داد به طور میانگین، نمرات دختر‌ها در این تست‌ها پراکندگی کمتری داشت، در حالی که پسر‌ها هم در بالا و هم در پایین سطح متوسط قرار داشتند. یعنی جمعیت افراد کم هوش در میان مردان بیشتر و شاخص میانگین هوش در میان زنان بالاتر است.

 

۳- زن‌ها کمتر تحمل درد‌های جسمانی را دارند

 

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

 

روانشناسان ایتالیایی معتقدند با وجود آنکه هورمون مردانه‌ی تستوسترون در بدن مردان مانند نوعی مسکن طبیعی به آن‌ها کمک می‌کند درد را تحمل کنند، زن‌ها توانایی بیشتری در تحمل درد دارند. زنان در بدن خود هورمون تستوسترون کمتری دارند، اما درد را بهتر تحمل می‌کند.

 

سیستم ایمنی مردان در مجموع ضعیف‌تر است، چون تستوسترون خیلی زیادی در خون آن‌ها وجود دارد. علاوه بر این، مردان در مواجهه با خون ۱۰ برابر بیشتر از زنان از هوش می‌روند. چون زن‌ها به دلیل ویژگی‌های طبیعی بدن شان مکرراٌ با خون مواجه می‌شوند و این مسأله از نظر آن‌ها چیز عجیب و ترسناکی نیست.

 

۴- زن‌ها خوب کار نمی‌کنند

 

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

 

باور عمومی این است که مرد‌ها بهتر کار می‌کنند و به همین دلیل درآمد بیشتری دارند. به علاوه، تحقیقات دانشمندان امریکایی نشان داده است زنان در رابطه با استخدام هم با تبعیض جنسیتی مواجه هستند. این دانشمندان چند رزومه‌ی کاری به دانشگاه‌های مختلف امریکا فرستادند.

 

رزومه‌ها از همه نظر یکسان بودند، اما تعدادی از آن‌ها به نام یک مرد و تعدادی دیگر به نام یک زن بود. نتیجه آن بود که رزومه‌هایی که به نام مردان بودند پیشنهاد‌های کاری بیشتری دریافت کردند و حقوق پیشنهادی برای آن‌ها مبلغ بالاتری بود. با این حال، سال‌ها است که اثبات شده در عمده‌ی شغل‌های غیر فیزیکی، مردان و زنان هر دو توانایی یکسانی دارند.

 

۵- زن‌ها ترسوترند

 

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

 

تحقیقات دانشمندان آلمانی نشان می‌دهد زن‌ها مخاطرات یک موقعیت را کمتر تشخیص می‌دهند و راحت‌تر می‌توانند بدون فکر دست به کار‌های خطرناک بزنند. در عین حال، زن‌ها حتی زمانی که به ترس خود پی می‌ببرند، آمادگی بیشتری برای غلبه به آن دارند.

 

۶- زن‌ها چیز‌های پر زرق و برق را دوست دارند

 

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

 

فکر می‌کنید اگر زنی با یک لباس چین دار، سر قرار عاشقانه اش برود، یعنی از چین لباس خوشش می‌آید؟ احتمالا جواب تان مثبت است. اما اگر اینطور باشد، آیا می‌توان گفت که ماهیگیر به این دلیل برای صید ماهی از کرم استفاده می‌کند که خودش دوست دارد آن کرم را بخورد؟

 

به همین خاطر می‌توانیم نتیجه بگیریم که در وهله‌ی اول این مردان هستند که زیورآلات و لباس‌های پر زرق و برق زنانه را دوست دارند. در حالی که بیشتر زن‌ها در خانه لباس‌هایی راحت و معمولی به تن می‌کنند.

 

۷- جمعیت زن‌ها بیشتر است

 

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

 

به طور متوسط، به ازای هر ۱۰۰ دختر، ۱۰۷ پسر متولد می‌شود. البته این آمار بدون در نظر گرفتن کشور‌هایی مثل چین و هند است که این عدم توازن در آن‌ها به طور ساختگی ایجاد می‌شود. به گفته‌ی دانشمندان، در ۵۰ سال گذشته جمعیت زنان با کاهش رو به رو شده و این مسأله تقریبا در همه‌ی کشور‌ها وجود دارد. حتی در کشور‌هایی که جمعیت زن‌ها بیشتر است، تنها توضیحی که برای آن وجود دارد این است که نرخ مرگ و میر مردان در این کشور‌ها بالاتر از زنان است.

 

۸- زنان ضعیف ترند و نمی‌توانند خود را به خوبی با زندگی وفق دهند

 

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

 

باور رایج این است که مردان در مقایسه با زنان پرخاشگری آشکار بیشتری دارند، اما دانشمندان پی برده اند که این مسأله درست نیست. به علاوه، زن‌ها بهتر می‌توانند خود را با زندگی وفق دهند و هر نوع مشکلی را تحمل کنند.

 

به اعتقاد دانشمندان، علت این مسأله به کروموزوم XX در دی‎ان‎ای زن‌ها بر می‌گردد. این ویژگی، زن‌ها را در برابر بسیاری از بیماری‌های ژنتیکی مثل دیستروفی ماهیچه‌ای و هموفیلی مقاوم کرده است.

 

گرچه بدن زنان ۲۴ درصد کمتر از بدن مردان توده‌ی عضلانی دارد، اما زن‌ها بهتر می‌توانند بسیاری از موقعیت‌های دشوار مثل گرسنگی طولانی مدت، تشنگی یا تغییرات دمایی شدید را تحمل کنند. علاوه بر این، زنان بهتر می‌توانند در برابر عفونت‌ها مقاومت کنند.

 

۹- زن‌ها به طور متوسط بیشتر عمر می‌کنند

 

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

 

حقیقت آن است که این زن‌ها نیستند که بیشتر عمر می‌کنند، بلکه مردان هستند که زودتر از دنیا می‌روند. ریسک بروز نقص در سیستم قلبی عروقی بدن در مردان ۳۶ تا ۵۰ ساله بیشتر است. در عین حال،

 

زنان در همین بازه‌ی سنی از چنین مشکلاتی در امان هستند، چون هورمون زنانه‌ی استروژن در بدن آن‌ها از رگ‌های آن‌ها محافظت می‌کند. بعد از ۵۰ سالگی، احتمال برخورداری از یک زندگی طولانی و شاد در میان مردان و زنان به یک اندازه است.

 

۱۰- زن‌ها بیشتر شیرینی و مرد‌ها بیشتر گوشت دوست دارند

 

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

 

باور رایج این است که مرد‌ها به پروتئین حیوانی نیاز دارند، در حالی که زن‌ها بیشتر مواد غذایی سبک و ترجیحاً شیرین را دوست دارند. اما حقیقت آن است که مردان آنقدر‌ها به پروتئین حیوانی نیاز ندارند و می‌توانند پروتئین گیاهی را جایگزین آن کنند.

 

اما بدن زنان به گوشت نیاز دارد تا سیستم تناسلی آن‌ها عملکرد درستی داشته باشد و ریسک به دنیا آوردن فرزندان بیمار کاهش پیدا کند. این روزها، متخصصان تغذیه برای زنان گیاهخوار رژیم‌های غذایی مکمل و همینطور مکمل‌های ویتامین تجویز می‌کنند تا کمبود‌های رژیم غذایی گیاهخواری تا حدودی برطرف شود و مشکلی برای فرزندان آینده‌ی این زنان به وجود نیاید.

 

۱۱- زن‌ها تمیزترند

 

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

 

علم این باور رایج را هم رد کرده است. دانشمندان امریکایی با بررسی تلفن ها، کامپیوترها، کیبوردها، جعبه‌ها و کیف‌های گروهی از کارمندان زن و مرد پی بردند در وسایل کارکنان زن ۴ برابر بیشتر از وسایل کارکنان مرد باکتری انباشته شده بود. به گفته‌ی دانشمندان، علت این مسأله آن است که زن‌ها اغلب از مواد آرایشی مختلفی استفاده می‌کنند که محیط مناسبی برای رشد باکتری‌ها و میکرو ارگانیسم‌ها به وجود می‌آورند.

 

۱۲- زن‌ها از مار‌ها و عنکبوت‌ها بیشتر می‌ترسند

 

12 باور غلط و رایج در مورد خانم ها

 

مردان ۳ برابر بیشتر از زنان دچار عنکبوت هراسی هستند. از طرفی، از گذشته این اعتقاد وجود داشته که مار مانند گربه، حیوان درون زن‌ها است. تصویر مار‌های درون مو‌ها و دور گردن زن‌ها به سمبلی از مادرسالارها، جادوگر‌ها و کاهنه‌های فرقه‌ها تبدیل شده است.

 

مار‌ها به بو بسیار حساس هستند و به همین دلیل زن‌ها را راحت‌تر از مردان تشخیص می‌دهند و در برخورد با آن‌ها آرام‌تر هستند. بوی مردان اغلب، مار‌ها را تهاجمی می‌کند. علاوه بر این، طبق آمارها، مردان ۱۰ برابر بیشتر از زن‌ها مورد حمله‌ی مار‌ها قرار می‌گیرند.