عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

2 گام مهم برای آن ها که همسری حساس دارند

2 گام مهم برای آن ها که همسری حساس دارند

یادمان نرود زمانی که  ما بیش از حد به یک نفر بدبین باشیم و تلاش کنیم او را محدود کنیم، باعث می‌شویم زندگی برای او تلخ شود.

حتی در بعضی موارد عکس‌العمل‌های شدیدی را ممکن است به دنبال داشته باشد؛ مثلاً مرد وقتی احساس کند از طرف خانمش تحت کنترل و مراقبت است ممکن است واکنش نشان دهد و دست به رفتارهای نادرست و لجبازی بزند.

به عاقبت کار خودتان بیندیشید:1 – زندگی به عزیزترین آدم زندگی یعنی شوهرتان تلخ می‌شود.2 – ممکن است همین مراقبت افراطی عامل اصلی از دست دادن شوهرتان شود.

شناسایی ریشه‌ها، اولین گام برای رفع بدبینی

پیدا کردن ریشه این بدبینی، مهم‌ترین کاری است که شما باید انجام دهید. احتمالات مختلفی برای ریشه چنین بدبینی‌هایی وجود دارد. اولین ریشه، باقی ماندن افراد در کودکیشان است. گاهی ریشه بدبینی‌های افراطی، خاطرات بد گذشته است، اگر فردی در گذشته چیزی را از دست داده یا شکستی را متحمل شده باشد، حساسیتش بالا می‌رود . در بعضی موارد نیز عامل اصلی برمی‌گردد به اتفاقاتی که برای اطرافیان افتاده است.

در گام دوم باید ریشه‌ها از بین برود.

مثلاً اگر فرد رفتارهایش بچگانه است، نیاز دارد با کمک یک مشاور خودش را بازسازی کند و  و رفتارهای کودک‌ مآبانه خودش را به رفتارهای بالغانه و بزرگ‌سالانه تبدیل کند. اگر خاطرات بد باعث بدبینی شده است، باید مقایسه کنید که آیا احتمال چنین پیشامدی برای زندگی شما نیز وجود دارد؟

یک توصیه به همسران این افراد

همچنین به افرادی که همسرانی حساس دارند توصیه می‌کنیم که توجه داشته باشند بعضی افراد ذهنشان آماده نشخوار است! نشخوار ذهنی یعنی فرد، یک فکر را که معمولاً آزاردهنده است، مرتب بررسی و وارسی و تلاش می‌کند آن را از ذهنش پاک کند، اما آن فکر دوباره برمی‌گردد و گاهی هم با قدرت بیشتر.

اگر کسی می‌بیند همسرش دچار این حالت است، ضمن این که باید او را راهنمایی کند تا از یک مشاور و درمانگر برای رفع این مشکل استفاده کند، باید مراقب باشد که بهانه به دست همسرش ندهد. متأسفانه در بعضی موارد دیده می‌شود وقتی همسر فرد حساس است، آن فرد به جای رعایت حال همسر، از این موضوع به عنوان یک ابزار شوخی و سربه‌سر گذاشتن استفاده می‌کند که مشکل طرف مقابل را افزایش می‌دهد.