عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

30 راه برای عاشقانه تر کردن زندگی زناشویی

مجموعه : سبک زندگی
30 راه برای عاشقانه تر کردن زندگی زناشویی

30 راه برای عاشقانه تر کردن زندگی زناشویی

 

برای تازه نگه داشتن رابطه ی عاشقانه زندگیتان از این روشها استفاده کنید تا زندگی شما یکنواخت و کسل کننده نشود.با ایران ناز همراه باشید ميتوانيد امروز همديگر را غافلگير کنيد، انتخاب سوژه با شماست، سعي کنيد خلاق باشيد.

 

روز اول: با هم در يک دوره آموزشي ثبت نام کنيد يا با استفاده از وسايل آموزشي در منزل مباحث جديدي را بياموزيد.

 

روز دوم: يک منظره يا جاي مناسبي را پيدا کنيد و در سکوت در کنار هم غروب خورشيد را تماشا کنيد.

 

روز سوم: با هم به جايي برويد که قبلا نرفته ايد و آنجا براي مثال چاي بنوشيد، حرف بزنيد و کنار هم وقت بگذرانيد. حتي اگر اين مکان جديد، حياط خلوت يا تراس يا يکي از اتاق هاي منزلتان باشد، امتحان کنيد.

 

روز چهارم: امروز ترتيب يک شام دونفره ي خاص را بدهيد، بهترين لباس هايتان را بپوشيد، تلفن را قطع کنيد و خودتان را به يک ضيافت دعوت کنيد.

 

روز پنجم: امروز يک يادداشت محبت آميز براي هم بنويسيد و جايي بگذاريد که همسرتان ببيند و غافلگير شود.

 

روز ششم: با هم به ديدن يک فيلم، تئاتر برويد.

 

روز هفتم: براي يک گفتگوي دو نفره ي طولاني برنامه ريزي کنيد، واقعا روي هم متمرکز باشيد و به هم گوش دهيد و يک بده بستان کامل در درک هم را تجربه کنيد.

 

روز هشتم: امروز دو نفري آشپزخانه را تجربه کنيد و يک غذاي جديد با کمک هم بپزيد.

 

روز نهم: يک بازي راه بيندازيد و با هم مسابقه دهيد و خوش بگذرانيد!

 

روز دهم: فهرستي از دلايلي که بخاطرش همديگر را دوست داريد، تهيه کنيد و سپس فهرست ها را با هم عوض کنيد؛فهرستي مثل دوستت دارم بخاطر آهنگ صدايت، بخاطر صداقتت، علايق مشترکمان، تواناييت در آرام کردن من … .

 

روز يازدهم: آلبوم هاي قديمي را بياوريد و با هم تماشا کنيد، خاطرات ماه عسل تان را مرور کنيد و حال و هوايتان را تغيير دهيد.

 

روز دوازدهم: با يک ظرف از خوراکي مورد علاقه تان کنار هم وقت بگذرانيد، بخنديد، يکديگر را ماساژ بدهيد و از بودن کنار هم لذت ببريد.

 

روز سيزدهم: جاي مناسب و راحتي را پيدا کنيد و يکي از شعرهاي مشترک مورد علاقه تان را با صداي بلند بخوانيد، اين بلند خواندن واقعا مهم است، از ماشين شخصي و زمان رانندگي هم ميتوانيد استفاده کنيد؛ امتحان کنيد و ببينيد که چطور نشاط و شادي وارد رابطه تان مي شود.

 

روز چهاردهم: يک برنامه ي فعاليت دو نفره در بيرون از خانه ترتيب بدهيد، مثلا کوه پيمايي کنيد، در پاکسازي محيط زيست شرکت کنيد و … در هرصورت برويد بيرون و دونفري کاري را با هم انجام بدهيد.

 

روز پانزدهم: يک برنامه ي دونفره عکاسي بگذاريد و عکس هاي دونفري بندازيد و آنها را چاپ کنيد، دقت کنيد که اگر عکس ها را چاپ نکنيد در واقع تمرين را انجام نداده ايد.

 

روز شانزدهم: عکس هايي را که چاپ کرده ايد روي يکي از ديوار هاي منزلتان بچسبانيد؛ جايي که حداقل يکبار در روز بتوانيد ببينيد.

 

روز هفدهم: يک برنامه دوستانه ترتيب بدهيد و با يکي از دوستان نزديک خود که شرايط مشابه شما را دارند و از بودن با آنها لذت مي بريد، شام يا ناهار را بيرون صرف کنيد و معاشرت کنيد.

 

روز هيجدهم: خاطرات مشترک، شيرين و عاشقانه تان را با هم مرور کنيد.

 

روز نوزدهم: يکي از اتاق هاي منزلتان را دوباره بچينيد، مي توانيد چيدمان اتاق را تغيير دهيد، يا با توافق هم يک وسيله مشترک بخريد و به اتاق اضافه کنيد، لازم نيست خيلي گران و بزرگ باشد، مي توانيد يک گلدان طبيعي به اتاق بياوريد، يا اينکه يک وسيله قديمي را بازسازي کنيد و به اتاق بياوريد. دقت کنيد هدف اضافه کردن حس انرژي مشترک شما به فضاي اتاق است.

 

روز بيستم: غذاي مورد علاقه همسرتان را خودتان شخصا برايش بپزيد، فرقي نمي کند شما مرد هستيد يا زن؛ در هر صورت امتحان کنيد، مطمئن باشيد تاثير خوبي روي رابطه ي شما خواهد گذاشت!

 

روز بيست و يکم: دريافت يک ماساژ خوب اغلب انسداد انرژي را از بين برده و موجب ترشح هورمون هاي آرامش بخش و ضد استرس مي شود، تصميم بگيريد حداقل هفته اي يکبار ماساژ پاها يا شانه را امتحان کنيد، براي شروع يک سي دي آموزشي ماساژ تهيه کنيد و اين امکان را براي همسرتان فراهم کنيد، قطعا نتيجه خوبي خواهد داشت.

 

روز بيست و دوم: امروز همديگر را غافلگير کنيد، انتخاب سوژه با شماست، سعي کنيد خلاق باشيد.

 

روز بيست و سوم: با هم براي يک سفر ايده آل برنامه ريزي کنيد، مهم نيست به کجا و کي، صرف وقت گذاشتن و برنامه ريزي کردن و حرف زدن درباره ي اين برنامه حال شما را بهتر خواهد کرد و چه بسا به زودي فرصتش هم فراهم شود. امتحان کنيد.

 

روز بيست و چهارم: درباره اولين ها با هم صحبت کنيد، اولين بار که او را ديديد، اولين باري که احساس کرديد دوستش داريد، اولين بار که … اين يادآوري طراوت بيشتري به رابطه شما خواهد داد.

 

روز بيست و پنجم: کمي تفريح و هيجان انرژي تازه اي به زندگي شما وارد مي کند. بازي يکي از وجوه عشق ورزي است و طرف بازي را براي شما دوست داشتني تر مي کند. پيشنهاد امروز ما به شما اين است : به يک فروشگاه بزرگ برويد و قايم باشک بازي کنيد. همه مشغول خريد هستند، اما شما دو نفر لابلاي قفسه ها در جستجوي هم! امتحان کنيد و لذت ببريد.

 

روز بيست و ششم: جايي را پيدا کنيد که بطور مرتب بتوانيد به آنجا سر بزنيد، جايي مخصوص به خودتان؛ مثلا هفته اي يکبار يا ماهي يکبار، جايي مثل يک کافه يا رستوران يا يک نيمکت دنج در پارک، يا … جايي متعلق به خودتان دونفر … براي وقت هايي که دلتنگ يکديگر مي شويد؛  براي روزهايي که نياز داريد يادتان بيايد که چقدر همديگر را دوست داريد! دقت کنيدکه بايد و بهتر است جايي باشد که خلوت باشد و نياز به هزينه بالا نداشته باشد و بتوانيد مرتب به آنجا سر بزنيد!

 

روز بيست و هفتم: يک زمان مخصوص براي بيرون ريختن دلخوري ها و ناراحتي ها و نگفته هايتان تعيين کنيد؛ زماني که هر دو آمادگي کامل براي شنيدن کامل داشته باشيد؛ ايده آل هفته اي يکبار هست که کمک مي کند در زندگي دو نفره تان انرژي منفي انبار شده وجود نداشته باشد.

 

روز بيست و هشتم: بازي کردن و تفريح يکي از بهترين روش هاي وارد کردن انرژي مثبت به رابطه، افزايش صميميت و کاهش تنش و استرس محسوب مي شود. مي توانيد از تاب يا ترامبولين شروع کنيد؛ اکثر بزرگسالان هم مثل کودکان از اين وسايل لذت مي برند؛ يک پارک بازي خلوت پيدا کنيد يا حتي اواخر شب که فرصت و فضاي بيشتري فراهم هست، اين چالش را امتحان کنيد.

 

روز بيست و نهم: براي هم يادداشت بنويسيد؛ کوتاه يا بلند … همه ما هنوز هم نامه ي کاغذي را بيشتر دوست داريم … نامه هايي با عنوان هاي مختلف مثل براي روزهايي که ميخواهي بداني چقدر دوستت دارم، براي روزهايي که دلتنگي آزارت ميدهد، براي روزي که پدر ميشوي، براي … ميتوانيد اين نامه ها را به آدرس خانه يا محل کار همسرتان پست کنيد. مطمئن باشيد از دريافتشان واقعا خوشحال خواهد شد.

 

روز سي ام: امروز يکبار ديگر تمام تمرين هاي گذشته را مرور کنيد و آنهايي را که بيشتر دوست داشتيد انتخاب کنيد و در برنامه هفتگي خود چند مورد بگنجانيد.

 

 

مطالب مرتبط:

 

همه چیز درباره روابط عاشقانه اشخاص انزواطلب

 

تهدیدات اشتباه برای بازگرداندن رابطه عاشقانه