عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

5 سال حبس برای این کشیش به جرم کودک آزاری

مجموعه : مجله خبری روز
5 سال حبس برای این کشیش به جرم کودک آزاری

5 سال حبس برای این کشیش به جرم کودک آزاری

 

به گزارش ایران ناز روزنامه فرانسوی لوپاریزین گزارش داد که یک کشیش فرانسوی در شهر او رین به دلیل آزار و اذیت جنسی کودکان به تحمل 5 سال زندان محکوم شد.لوپاریزین، دادگاهی به این منظور و در پشت درهای بسته با حضور سه نفر از چهار قربانی تجاوز این کشیش برگزار شد که کوچکترین قربانی – در زمان تجاوز – فقط 9سال داشت.

 

کشیش به دلیل تجاوز جنسی به چهار کودک که زیر سن قانونی داشتند در مجموع به پرداخت 240هزار یورو محکوم شده است.به نوشته این رسانه فرانسوی، این کشیش به این جرم اعتراف کرده که می خواسته 100هزار یورو از پول کلیسا را جابجا و به یکی از قربانیان پرداخت کند. این قربانی که بیشترین سن در بین قربانیان داشته است هم اینک 29 سال دارد.

 

دوم آذر امسال نیز آسوشیتدپرس به نقل از مقامات قضائی شهر لوتنباخ فرانسه در نزدیکی مرز آلمان اعلام کرد که کشیش رابرت بونان به اتهام چندین فقره آزار و اذیت جنسی کودکان که برخی از شکایات به دهه 80 باز می‌گردد، بازداشت شده است.

 

افزون بر آن، کشیش دیگری به جرم چندین فقره سوء استفاده جنسی علیه کودکان به دو سال زندان و اسقف مقام ارشد او به جرم عدم گزارش اقدامات او نیز به زندان محکوم شدند.در عین حال 15 دی ماه خبرگزاری فرانسه از یک رسوایی دیگر خبر داده و نوشت:

 

برای نخستین بار در تاریخ دستگاه کلیسای فرانسه، یکی از بلندپایه ‌ترین مقامات این نهاد مذهبی به دلیل تلاش برای لاپوشانی رسوایی‌های جنسی کشیش ‌ها به دادگاه خواهد رفت.فیلیپ باربارین اسقف شهر لیون فرانسه به تلاش برای مخفی ماندن آزار جنسی کودکان توسط اعضای کلیسا در دهه‌ها 80 و 90 میلادی متهم بود.

 

نهاد کلیسا در نقاط مختلف جهان از جمله استرالیا، آمریکا، شیلی و آلمان با پرونده‌های بسیار قدیمی از آزار جنسی کودکان مواجه است که عمده آنها به دست اسقف‌ها و مدیران واتیکان لاپوشانی شده‌اند.