اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

5 تمرین ساده و مناسب برای رفع غبغب

5 تمرین ساده و مناسب برای رفع غبغب

وراثت و بالا رفتن سن، دو عامل مهم در غبغب بحساب می‌آیند.اگر غبغب دارید، می‌توانید به سراغ تمرینات زیر بروید تا عضلات فک، گلو و گردن خود را سفت و کشیده کنید.

1- تمرین اول
به حالت کاملا صاف بایستید و در حالی که لب‌های خود را محکم بهم می‌فشارید، عمیق تنفس کنید. در حالی که دم و بازدم می‌کنید، فک خود را به صورتی که انگار در حال جویدن هستید، تکان دهید. زمانی که می‌خواهید بازدم کنید، دهانتان را باز باز کنید و صدای «آآآآآآآآه» را در بیاورید! یعنی همان صدایی که وقتی دکتر می‌خواهد ته گلویتان را چک کند در می‌آورید! حالا می‌توانید زبان خود را مماس با دندان‌های پایینی‌تان نگاه دارید تا فکتان استراحت کند.

2- تمرین دوم
این بخش شامل یک تمرین فوق‌العاده ساده است، اما تأثیرات خوبی دارد. تا آنجا که می‌توانید دهانتان را باز کنید و حدود ۱۰ ثانیه زبانتان را از دهانتان خارج کنید. حالا به فکتان استراحت دهید. می‌توانید این تمرین را ۵ تا ۱۰ بار انجام دهید تا به تدریج عضلات گردن تان و چانه‌تان سفت‌تر شود.

3- تمرین سوم
شب‌ها قبل از اینکه بخوابید، به پهلو دراز بکشید و سرتان را روی بالش بگذارید. به آرامی سرتان را به سمت عقب بکشید، تا جایی که دیگر بر گردنتان فشاری نباشد. انجام این تمرین تا چند روز، عضلات چانه‌تان را سفت خواهد کرد.

4- تمرین چهارم
روش  بعدی ضربه زدن به چانه است! همانطور که از اسمش پیداست، ما به آرامش با پشت دست خود، ضرباتی به زیر چانه‌مان می‌زنیم. به تدریج سرعت ضربات را تا ۲ دقیقه زیاد کنید. این تمرین را باید ۲ تا ۳ بار در روز انجام دهید.

5- تمرین پنجم
این روش لیفت چانه است که در طول این تمرین، باید ستون فقراتتان را صاف نگاه دارد، اما می‌توانید هم بصورت ایستاده و هم نشسته انجامش دهید. سرتان را به عقب کج کنید و به سقف نگاه کنید. حالا لب‌هایتان را لوله کنید، انگار که دوست دارید سقف را ببوسید! این کار را به مدت ۵ تا ۶ ثانیه لب‌هایتان را همانطور چروکیده نگاه دارید. هر بار این تمرین را ۵ تا ۱۰ بار تکرار نمایید.