عضویت در تلگرام مجله تفریحی ایران ناز,عضویت در تلگرام,عضویت در تلگرام ایران ناز

6 هشدار درباره شال گردن

6 هشدار درباره شال گردن
1 – ابتلا به عفونت های تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی در این روزهای سرد، دور از انتظار نیست، بنابراین اگر سرما خورده اید و از شال گردن هم استفاده می کنید، این شال گردن خواه ناخواه با ترشحات و ریزذرات دهان و بینی تان که حاوی ارگانیسم های بیماری زا هستند، آلوده می شود. به همین دلیل توصیه می شود که چه هنگام بیماری و چه هنگام سلامت،
 
شال گردن را هم ماندن حوله به عنوان یک وسیله شخصی بدانید و از شال گردن فرد دیگری استفاده نکنید یا شال گردن خود را به دیگران قرض ندهید زیرا امکان انتقال ویروس سرماخوردگی در بین افرادی که از شال گردن های مشترک استفاده می کنند، دوچندان می شود.

2 – باید به فرزندان کوچک خود بیاموزید که در مدرسه یا مهدکودک، شال گردن خود را بچه های دیگر عوض نکنند، به بچه ها بیاموزید که پس از رسیدن به مدرسه یا مهد، شال خود را تا کنند و داخل کیفشان بگذارند. قراردادن شال گردن داخل جامیزی یا آویزان کردن آن از دسته یا پشت صندلی و برخورد احتمالی اش با زمین، باعث آلوده شدن و انتقال آلودگی به بدن بچه ها از طریق تماس شال با دهانشان می شود.

3 – بهتر است معلم ها و مربی ها از بچه هایی که سرما خورده اند، بخواهند که حتی برای یک لحظه هم از شال گردن دوست خود استفاده کنند. بچه ها باید بدانند که شال گردن هم مانند دستمال و لیوان، یک وسیله کاملا شخصی است.

4 – انتقال عفونت های قارچی مانند کچلی سر یا کچلی پوست و بدن هم با استفاده از شال گردن های مشترک، امکان پذیر است. این بیماری برخلاف نامش که بسیار ترسناک و دور از ذهن است، در بین بچه ها و حتی بزرگسالان، شیوع نسبتا زیادی دارد و با استفاده از کلاه، کاپشن، شانه و شال گردن می تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود.

5 – امکان انتقال شپش بدن هم با استفاده از شال گردن های مشترک وجود دارد. بهتر است بدانید که امکان وجود شپش در تمام نقاط کشور و حتی در مرفه ترین و متمول ترین خانواده های شمال شهر تهران و در مهد و مدرسه های مدرن هم وجود دارد و این لزوم آموزش به بچه ها در استفاده نکردن از شال گردن های دوستانشان را نشان می دهد.

6 – اگر سرما خورده اید، شاگل گردنتان را داخل کمد و کنار سایر لباس های تمیز قرار ندهید تا ویروس های موجود در آن به لباس های پاکیزه تان نفوذ نکند.