اینستاگرام مجله تفریحی ایران ناز,اینستاگرام,اینستاگرام ایران ناز

حراج عجیب نامه خودکشی خانم بازیگر مشهور (عکس)

حراج عجیب نامه خودکشی خانم بازیگر مشهور (عکس)
نامه‌های «مرلین مونرو» به استاد بازیگری‌اش «لی استراسبرگ» در یک حراجی آنلاین و عجیب در آمریکا به فروش خواهد رفت. به گزارش ایران ناز، این نامه‌ها در کنار نامه‌های دوایت دیوید آیزنهاور معروف به «آیک»، سی و چهارمین رئیس جمهور آمریکا در زمان جنگ جهانی دوم به حراج گذاشته شده است. این نامه‌ها همگی شامل اطلاعات تاریخی بسیار مهمی هستند.

 

صفحه نخست نامه مونرو به لی استراسبرگ، که در آن ناامیدانه از افکار خودکشی خود به مربی‌اش می‌گوید
 
  مریلین مونرو با نام اصلی «نورما جین بیکر» در تاریخ ۱ ژوئن ۱۹۲۶ میلادی در لس آنجلس به دنیا آمد. در ۹ سالگی به یتیم‌خانه سپرده شد و سپس در طول سال‌ها سرپرستی وی به ۱۱ خانواده مختلف سپرده شد.
 
مونرو پس از طلاق از همسر اولش، برای بدست آوردن خرج زندگی در یک کارخانه‌ی اسلحه‌سازی مشغول به کار شد. در آنجا بود که توجه یک عکاس ارتش ایالات متحده آمریکا را به خود جلب کرد و تصویرش بر جلد مجله‌ی رسمی ارتش با نام «Yank» نقش بست. در سال ۱۹۴۵ نورما جین به عنوان مدل عکاسی کم کم به چهره‌ای شناخته شده تبدیل شد. او قراردادی را با یک آژانس مد در هالیوود امضا کرد و به سرعت راه رفتن روی سکوی مد و ژست گرفتن در برابر دوربین را فرا گرفت. اندکی بعد مشاوری را استخدام کرد و به توصیه این مشاور موهای تیره‌اش را به رنگ بلوند درآورد. در آن زمان نورما جین نام هنری مریلین مونرو را برای خود برگزید.

او با استعداد بالای طنزگویی در سال ۱۹۵۳ در فیلم «چگونه می‌توان با یک میلیونر ازدواج کرد» درخشید. مریلین مونرو در این فیلم نقش پولا، دختری نزدیک‌بین را ایفا می‌کند که دائم با در و دیوار برخورد می‌کند. تصویری که مریلین مونرو در این فیلم از خود نشان داد چنان گیرا و فریبنده بود که توانست بر تصویر بتی گریبل، ستاره زن آن زمان و هم‌بازی‌اش در این فیلم سایه بیندازد.

 
صفحه دوم نامه با دست‌خط «مرلین مونرو»
 
 
اما استراسبرگ که روش بازیگری متد را در آمریکا ثبت کرده است، شاگردان بسیاری را در مکتب خود تعلیم داد و آنها را به هالیوود و سینمای دنیا معرفی کرد که می‌توان از میان مهم‌ترین آنها به رابرت دنیرو، آل پاچینو، مارلون براندو، پل نیومن، جیمز دین، رابرت دووال، کوین اسپیسی، مریل استریپ، داستین هافمن و جک نیکلسون اشاره کرد.

هدایت بازی ال پاچینو در فیلم پدر خوانده ۲ به عهدی او بود و پاچینو نیز اسکار خود را که برای بازی در بوی خوش زن دریافت کرده بود را به لی استراسبرگ تقدیم کرد. استراسبرگ در ۱۷ فوریه ۱۹۸۲ به علت سکتهٔ قلبی در نیویورک در گذشت.